reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Tydzień ciąży

Patka98

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
6 Kwiecień 2022
Postów
39
Hej wszystkim !
Mam takie małe pytanko.
Lekarz na podstawie miesiączki stwierdził, że jestem w 18tyg+5dni. Wczoraj byłam na sorze i dziecko waży 359g co daje 20tyd+1dzień.
Wcześniej, 3 tygodnie temu dziecko miało prawidłową wagę do tygodnia. Czy powinno mnie to niepokoić ?
 
reklama
Nie przejmuj się. Po prostu szybko rośnie. Mój syn od połówkowych był 3 tyg do przodu. Nie zmienia to terminu porodu ale zwiększa szansę że dziecko urodzi się większe :)
 
Nie powinnaś porównywać wyników robionych na innych sprzętach przez różnych lekarzy.

Wagę określa się szacunkowo na podstawie wymiarów dziecka. Także pytanie, który wymiar wpłynął na pomiar.

PS. Ja zrozumiałam, że z pomiarów wagi wynika, że dziecko wagowo jest 4 dni do tyłu, bo teraz powinno być 20t5d. A to jest żadna różnica. Wystarczy sprawdzić siatki centylowe wagi płodu.
 
Absolutnie się tym nie kieruj.
U mnie raz waga pokazała 800g a 2tygodnie później mały ważył 600g.
200g różnicy w dół.
Raz- rózne urządzenia. Dwa- różni lekarze.
3- wystarczy że lekarz na monitorze zaznaczy punkt ciut poniżej lub ciut powyżej ciałka dziecka i już jest różnica.
 
Tak, jak wyżej. Różne sprzęty i różny pomiar. Poza tym dziecko nie będzie szło idealnie swoim tygodniem. Mój syn było większość ciąży 2 tyg do przodu, potem nawet 3, a ostatecznie urodził się poniżej 3 centyla. Z córką bylo dokładnie tak samo. Miałam mieć ogromne dzieci, a urodziłam prawie najmniejsze. Nie masz czym się niepokoić.
 
Do góry