reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ubezpieczenie PZU

agaced2002

Początkująca w BB
Dołączył(a)
16 Marzec 2023
Postów
24
Cześć , jak to wygląda jak mam wykupione ubezpieczenie z PZU i jak pójdę do szpitala z dzieckiem to ja coś płace za pobyt czy jak, ktoś się orientuje i chciałby się podzielić tym bo totalnie nie wiem co mam robić ..
 
reklama
Z prywatnego dostaniesz kasę za urodzenie, nie byłaś się ubezpieczyć na NFZ i zapewne o to też Ci chodzi, masz prawo do bezpłatnej opieki medycznej, przez porodem, w trakcie i w połogu.
 
Zależy też kiedy ta umowę podpisałaś z PZU. Jeśli przed zajściem w ciążę to możesz dostać za urodzenie i pobyt w szpitalu o ile masz to w pakiecie. Ale jeśli umowę ogarnęłaś w trakcie ciąży to raczej nie dostaniesz nic.
 
A tak abstrahując od głównego pytania, podczepie się ze swoim - jakie są wasze wrażenia co do usług Pzu? Warto, nie warto?
 
Wszystko zależy od tego co masz w ramach pakietu. Za pobyt w szpitalu prawdopodobnie będziesz miała zapłacone tylko wtedy jeżeli sprawa dotyczy Ciebie, a nie dziecka. Ja mam pakiet w PZU i normalnie miałam wypłacone ubezpieczenie za pobyt w szpitalu ze względu na chorobę. Podejrzewam, że za pobyt w szpitalu z chorym dzieckiem możesz nic nie dostać, bo to nie Ty jesteś leczona i nie dostaniesz karty wypisu na siebie tylko na dziecko. Gdyby dziecko było ubezpieczone to wtedy można byłoby się strącać o wypłatę.
 
Wszystko zależy od tego co masz w ramach pakietu. Za pobyt w szpitalu prawdopodobnie będziesz miała zapłacone tylko wtedy jeżeli sprawa dotyczy Ciebie, a nie dziecka. Ja mam pakiet w PZU i normalnie miałam wypłacone ubezpieczenie za pobyt w szpitalu ze względu na chorobę. Podejrzewam, że za pobyt w szpitalu z chorym dzieckiem możesz nic nie dostać, bo to nie Ty jesteś leczona i nie dostaniesz karty wypisu na siebie tylko na dziecko. Gdyby dziecko było ubezpieczone to wtedy można byłoby się strącać o wypłatę.
a jeżeli chodzi o opiekę medyczna to jeżeli pracujesz, lub jesteś zarejestrowana w urzędzie pracy itp. To jesteś również ubezpieczona (należy Ci się darmowa opieka medyczna) tzw. NFZ. Szpitale w Polsce dzialaja właśnie w ramach NFZ wiec opieka w nich jest bezpłatna. PZU nie posiada szpitala prywatnego tak jak np. Medicover. Jeżeli masz pakiet medyczny z PZU to raczej obejmuje on tylko wizyty u specjalistów, badania laboratoryjne, badania typu USG, RTG itp.
 
reklama
A tak abstrahując od głównego pytania, podczepie się ze swoim - jakie są wasze wrażenia co do usług Pzu? Warto, nie warto?
wszystko zależy od tego jakie konkretnie ubezpieczenie masz na myśli. Czy chodzi Ci o ubezpieczenie „na życie” czy o pakiet medyczny. Wszystko zależy tez od tego, czy ubezpieczenie wykupujesz jako osoba prywatna, czy np. Grupo z miejsca pracy. Jeżeli chodzi o mnie ja mam ubezpieczenie i pakiet medyczny grupowy i oferta jaka jest nam przedstawiona jest zdecydowanie lepsza niż ta dostępna dla klientów prywatnych. Jeżeli chodzi o obsługę pakietów to działa to bardzo szybko (tak samo jeżeli chodzi o umawianie wizyt i badań, jak i wypłaty świadczeń z ubezpieczenia, bo zgłoszeniu „szkody”) ☺️
 
reklama
Do góry