reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ubranka dla noworodka

Pauletka891

Aktywna w BB
Dołączył(a)
27 Styczeń 2019
Postów
85
Witajcie :) to będzie mój pierwszy bobas i kogo pytam, to dostaje inne odpowiedzi :)
Termin mam na 2.09, więc teoretycznie nastawiam się na ciepło :)
Nie mam pojęcia co zabrać. Naszykowalam sobie body kopertowe, do tego spodenki (takie a'la geterki, ale wybrałam takie żeby gumka była szersza albo w ogóle bez gumki tylko z takim pasem). Do tego mam 2 kaftaniki na zatrzaski oraz dwa razy śpioszki.
Pokazałam zestaw mojej mamie i powiedziała mi że absolutnie żadne spodneki, tylko pajacyki!
Ale nurtuje mnie czy w pajacyku takim z długim rękawem i nogawka nie będzie jej gorąco?
Mam naszykowane wszystko w rozmiarze 56 i 62 :) ja urodziłam się mała bo 2800 g, mąż nie wie bo teściowa nie pamięta który ile ważył syn 😁
Pomóżcie proszę bo oszaleję 😁😁 co chwilę biegam do sklepu i dokupuje a to kaftanik, a to bodziaki a teraz mam w planach jechać kupić pajacyki 😁 doradźcie co wybrać ❤️ proszę :)
 
reklama
Rozwiązanie
Hahaha powiem cię że to moje drugie dziecko i też mam czasem zagwozdke jak ją ubrać [emoji23]

Co do rożków w szpitalu to my jak lezałyśmu to były te upały, do w sali zaduch więc położne nam mówiły zebysmy nie zawołały dzieci w rożku czy grube kocyki. Baa, nawet kazały lżej ubrac, np w body z krótkim rękawem. Weź sobie pieluchę lub kocyk bambusowy. Jest świetny i super sprawdza się przy upałach. Ja go później też często używałam do motania maluszka do snu
No właśnie ja ciekawa jestem czy ja będę umiała ubrać 😁
Właśnie mam do szpitala spakowany i rożek, ale też taką dużą pieluszkę tetrową i taki cieniutki kocyk (chyba bawełniany z tego co pamiętam). I tak mówię, zobaczę jaka będzie pogoda to będę zawijać. Bo we wrześniu to może być już...
Hejka. Ja urodziłam 4 lata temu w lipcu (środek lata) i do szpitala spakowałam tylko pajacyki.
Łatwiej się przebiera pampersa ponieważ nie trzeba się gimnastykować przy tym, no a dwa wygodniejszy do ubrania ponieważ nie trzeba przekładać główki itp
A więc jakbym miała drugi raz wybierać garderobę szpitalną postawiłabym po raz kolejny na pajacyki.
Edit : pajacyk jest luźny więc nie będzie umierał pępka dziecka a po narodzinach będzie tam kikut pępowinowy.
 
Na pewno wygodnie Tobie i bobasowi będzie przy wszelkich ubrankach rozpinanych z przodu. Pajacyki dobre do spania ale uważam że na codzień przy częstym przewijaniu niewygodne. Zdecydowanie bodziaki i kaftaniki ze spodenkami są dużo wygodniejszą opcją. W razie wycieku może konieczna będzie tylko zmiana dołu 😉.
I na początek rozmiar 56 ale licz się że maluch szybko wyrośnie i już w 2 miesiącu możecie na 62 wskoczyć. Moje dwie córeczki niecałe 3 kg i tak właśnie u nas było.
 
Body na krotki rekaw pajacyk starczy i czapeczka cienka kocyk wrazie czego i tyle musisz przygotowac sie jaka pogoda bedzie bo jak bedzie zimno to wtedy po prostu jakis cienki kombinezon tez taki jak pajac badz grubszy pajac bo sa cienkie ja w styczniu rodzilam i w czerwcu wiec tez taka rozbieżność
 
Hejka. Ja urodziłam 4 lata temu w lipcu (środek lata) i do szpitala spakowałam tylko pajacyki.
Łatwiej się przebiera pampersa ponieważ nie trzeba się gimnastykować przy tym, no a dwa wygodniejszy do ubrania ponieważ nie trzeba przekładać główki itp
A więc jakbym miała drugi raz wybierać garderobę szpitalną postawiłabym po raz kolejny na pajacyki.
Edit : pajacyk jest luźny więc nie będzie umierał pępka dziecka a po narodzinach będzie tam kikut pępowinowy.
No właśnie mama ze względu na kikutka poleca mi pajacyki :) a znów w pajacu boję się że mi z pampersa wyleci jakaś dwojeczka 😁
 
Na pewno wygodnie Tobie i bobasowi będzie przy wszelkich ubrankach rozpinanych z przodu. Pajacyki dobre do spania ale uważam że na codzień przy częstym przewijaniu niewygodne. Zdecydowanie bodziaki i kaftaniki ze spodenkami są dużo wygodniejszą opcją. W razie wycieku może konieczna będzie tylko zmiana dołu 😉.
I na początek rozmiar 56 ale licz się że maluch szybko wyrośnie i już w 2 miesiącu możecie na 62 wskoczyć. Moje dwie córeczki niecałe 3 kg i tak właśnie u nas było.
Mam właśnie kilka par body takich rozpinanych z przodu i planowalam je wziąć. A czy do takich body wtedy musze spodenki jakieś założyć prawda? Bo właśnie te spodenki mnie straszą że tego kikutka będę małej uciskać :(
 
Body na krotki rekaw pajacyk starczy i czapeczka cienka kocyk wrazie czego i tyle musisz przygotowac sie jaka pogoda bedzie bo jak bedzie zimno to wtedy po prostu jakis cienki kombinezon tez taki jak pajac badz grubszy pajac bo sa cienkie ja w styczniu rodzilam i w czerwcu wiec tez taka rozbieżność
Pajacyki mają nogawki a bodziak nie ma, to znaczy że mam nie zakładać do body spodenek żadnych czy muszę coś?:) Mam jakby co naszykowane taki pajacyk cieplutko, dwie sztuki :) no i na wyjście jakby co też kombinezon taki jak misio. Chociaż mam nadzieję że będzie jednak cieplutko :)
 
reklama
Mam właśnie kilka par body takich rozpinanych z przodu i planowalam je wziąć. A czy do takich body wtedy musze spodenki jakieś założyć prawda? Bo właśnie te spodenki mnie straszą że tego kikutka będę małej uciskać :(
Kikutek odpada do 10 dni, u nas odpowiednio po 5 i po 10 dniach odpadł. Także na pierwszy dwa tygodnie możesz uszykowac śpiochy ale równie dobrze zakładać spodenki poniżej kikutka, takich małych raczej się nie wierci jeszcze i sam sobie spodenek nie przekręci a o niebo lepiej będzie przebrać z kaftanika i spodenek.
 
reklama
Hej, to ja może.niewiele pomogę, ale jak urodziłam mała w marcu to naszykowalam pajace, body z krótkim rękawem, skarpetki, spodenki, czapeczki, kaftaniki. I jak w szpitalu ją ubrali w ich rzeczy: tylko kaftanik, i pieluszka tetrowa na nogi i jakiś a'la rożek to myslalam, ze tak ma być i prze dwa dni zalozylam małej tylko swoje kaftaniki🙈🙈🙈 Dopiero któraś położna zwrocila mi uwagę, że małej zimno pewnie🙉
 
Do góry