reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

uczulenia, AZS i inne

chodzi o to ze ja jem obecnie same kurczaki, makaron i ryz :D nie moge masla, mleka, serow, zadnych owocow poza jablkiem i zadnych warzyw poza gotowna marchewka. No i powiedziala ze moge jesc tez platki kukurydziane wlasnie na tym mleku dla alergikow. Ale dokladnie tak jak mowicie.. z tego co pamietam to jest takie ochydne ze nawet nie chce tego kupowac jesli to dla wiekszych dzieci smakuje tak samo jak to dla niemowlakow.

a co do poloznych... dla mnie ich zawod jest niczym szaman :D ja mialam problemy z przystawiniem do piersi przez pierwsze 3 tygodnie i spotykalam sie z wieloma (zeby nie sklamac z 7dmioma, liczac te w szpitalu) poloznymi.. i KAZDA mowila co innego na temat diety jaka powinnam miec i tego dlaczego mnie boli przy karmieniu..

no ale wysypke moj maly dostal na buzi wiec musze calkowicie nabial odstawic i zobaczymy ;p
 
reklama
nieznam się na tym ale może mleko sojowe będzie dobre? Wiem że soja też uczula ale skoro najprawdopodobniejsze jest białko mleka krowiego to można by sojowego spróbować.
 
witam moja 6-letnia córka ma AZS i u niej stosuję wlaśnie krem PROTOPIC-jest to krem dzialający tak jak steryd, ale nie jest maścia sterydową, dlatego można ją bez obaw stosować na twarz, jeśli są zmiany.Ja swojej małej smaruję poliki i powieki jak się pojawiają co jaiś czas zaczerwienienia, także bez obaw...nie ma ona takich skutków ubocznych jak sterdy i moze dlatego tyle kosztuje....ja z atz skóry mojej córki walczę 5 i pół roku.... niekiedy wiem więcej niż lekarze tyle już przestudiowałam kwestii, także pytaj śmiało jak coś cię interesuje....
 
Hej :-) Jestem na diecie tzw. bezmlecznej od miesiąca, czyli w sumie od niedawna. Mój synek nie toleruje laktozy, białek jaj, soi, mleka koziego, ryb, marchewki, orzechów, kakao... i mam nadzieję, że tylko tego. Karmię go wyłącznie piersią. Wcześniej metodą eliminacji dochodziłam co powoduje u niego alergię. Co do przepisów, to gdybym nie doszła do wniosku, że generalnie potrawy wegańskie+indyk, królik nie zawierają alergenów, to przeszlibyśmy na nutramigen, bo jadłam tylko kilka rzeczy na krzyż. Młody jest też atopikiem. Pielęgnuję jego skórę emolientami no i w połączeniu z moją dietą wygląda coraz lepiej, a miał egzemę i strasznie pękała mu skórka za uszkami.

Moja rada: najlepiej poradzić się lekarza. Zawsze. No i zapisywać co się je, w czym kąpie, w czym pierze... kiedy i jaka kupka, ulewanie, zaczerwienienia, pokrzywki, itp.
Gdyby nie zapisywanie, nie wiedziałabym, że mały "nie lubi marchewki".

A tu przepis na mniamniuśne ciasteczka http://puszka.pl/przepis/528-ciasteczka_owsiane_z_sezamem_i_wiorkami_kokosowymi.html
 
Ostatnia edycja:
AZS jest straszny, u nas ujawnił się po 5 tygodniu, wcześniej walczyliśmy z przedłużająca się żółtaczką. Cały czas byłam na diecie, ale il tak okresowo miał większe wykwity. Po 7 miesiącu synek dostał Bebilon Pepti.
 
Ostatnia edycja:
Witam !!
Wlasnie sie dowiedzialam ze córeczka ma Atopowe zapalenie skury. Karmie ja piersia, córeczka ma zaledwie 8 tyg. Pani doktor dzisiaj powiedziala zebym wprowacila diete dla siebie..
Tylko ze nie wiem co mam usunac se swoich posilków...
Moze jest tu jakas mamusia karmiaca swoje dziecko z AZS.. Ktora ma diete
 
Do góry