reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

UKĄSZENIE OSY!

Agawa

Fanka BB :)
Dołączył(a)
10 Lipiec 2004
Postów
603
Miasto
Łódź
Ratunku!

Julke ukąsiła osa - jak jej pomóc?
Udać się do lekarza czy obserwować dziecko?
Poza opuchlizną i przekrwieniem miejsca ukąszenia nic nie widać..

Pomóżcie :(
 
reklama
Dziękuję słowiczku :)

Najpierw przykładałam lodem przy akompaniamencie Julcinych krzyków :( i bacznie obserwowałam czy opuchlizna się nie powiększa, czy nie ma wysypki, czy nie puchną jej wargi i powieki.. czy nie ma kłopotów z oddychaniem. Potem zdrapałam nożem cebulę na taką galaretkę i przyłożyłam w miejscu ukąszenia a na to przylepiłam duży plaster + podałam 10 ml wapna - Julka usnęła umęczona płaczem i kiedy wstała nie było właściwie śladu. Chciałam jej jeszcze zrobić okład z sodki ale opuchlizna zeszła a Julka nawet nie pamietała, która rączka była kąśnięta.

Dziewczyny
Po ukąszeniu osy lub pszczoły przyłóżcie cebulę!Sok z cebuli eutralizuje działanie kwasu mrówkowego zawartego w jadzie - w naszym przypadku kopiasta łyżeczka cebulowej galaretki przyłożona w miejscu ukąszenia wyschła na wiór!
Szczęściem w nieszczęściu było to, że ukąsiła Julcię osa - nie musiałyśmy wyjmować żądła - w przypadku pszczoły należy to zrobić natychmiast!

Pozdrawiam,

 
Moją właśnie wczoraj ukąsiła osa,tez pomogła cebula ,no i obserwowalismy ja bacznie ,teraz juz mała plamka została
 
Ja polecam węgiel drzewny  (np. taki na grila) rozkruszony i wymieszany z wodą, żeby taka papka powstała.

W nagłych przypadkach gdy nie ma grila albo cebuli pod ręką  ;) to popiół z papierosa i troszkę wody.

To działa ;)
 
Dzisiaj w ulamku sekundy moje dzieciątko (4lata) zostalo ukaszone przez ose.brrr To pierwsze takie ugryzienie i na tego pecha ze stalo sie to pod okiem wiec po okolo 10 minutach dziecko mialo spuchniete oczko ze na pol na oko widziala. Pobieglysmy do przychodni tam nasza lekarka przepisala Oxycort A, i od razu zrobiono jej zastrzyk w posladek ( uwierzcie ze nie pamietam dokladnie nazwy leku, po takim stersie:szok:)-zeby opuchlizna z oczka zeszla. Uwierzycie ze po kilkunastu minutach zaczelo schodzic :-). Co prawda nie bylo zadla i nasza lekarka uspokajala ze ta opuchlizna to normalna reakcja organizmu i ze najgorsze sa UCZULENIA!!!.Dzieki ze moja Magdalenka nie ma tego uczulenia, choc 100% pewnosci tez nie moge miec. Aczkolwiek dzisiaj potraktowalam ja jak alergika. Oczywiscie ze trzeba przykladac lod od razu ale lepiej jest skorzystac z wizyty w pediatry i to on niech oglada i decyduje co dawac na takie ukaszenia. NIE wolno wyciskac jadu ani wyciskac zadla ono samo wyjdzie po jakims czasie. NIE panikowac, reagowac
 
Dzisiaj w ulamku sekundy moje dzieciątko (4lata) zostalo ukaszone przez ose.brrr To pierwsze takie ugryzienie i na tego pecha ze stalo sie to pod okiem wiec po okolo 10 minutach dziecko mialo spuchniete oczko ze na pol na oko widziala. Pobieglysmy do przychodni tam nasza lekarka przepisala Oxycort A, i od razu zrobiono jej zastrzyk w posladek ( uwierzcie ze nie pamietam dokladnie nazwy leku, po takim stersie:szok:)-zeby opuchlizna z oczka zeszla. Uwierzycie ze po kilkunastu minutach zaczelo schodzic :-). Co prawda nie bylo zadla i nasza lekarka uspokajala ze ta opuchlizna to normalna reakcja organizmu i ze najgorsze sa UCZULENIA!!!.Dzieki ze moja Magdalenka nie ma tego uczulenia, choc 100% pewnosci tez nie moge miec. Aczkolwiek dzisiaj potraktowalam ja jak alergika. Oczywiscie ze trzeba przykladac lod od razu ale lepiej jest skorzystac z wizyty w pediatry i to on niech oglada i decyduje co dawac na takie ukaszenia. NIE wolno wyciskac jadu ani wyciskac zadla ono samo wyjdzie po jakims czasie. NIE panikowac, reagowac

A to mnie zaskoczylas ja zawsze myslalam i wszedzie o tym gadaja zeby zadlo i jad wyssac jak najszybciej, powiem ze teraz mam dylemat jak faktycznie reagowac:eek:
 
ja mam w domu małego alergika, ale nie wiem czy uczulony jest na jad czy nie...
zalecenie naszej alergolog w przypadku ukąszenia osy: zyrtec, encorton /przepisała - podawac natychmiast/, cebula i pedzic do szpitala lub wzywac karetke...
mam nadzieje ze nigdy nei bede musiała sie dowiadywac czy moje dziecko jest uczulone na jad czy nie :-:)sorry:
 
reklama
A to mnie zaskoczylas ja zawsze myslalam i wszedzie o tym gadaja zeby zadlo i jad wyssac jak najszybciej, powiem ze teraz mam dylemat jak faktycznie reagowac:eek:
Moją malą ugryzła osa a one wpuszczają jad, z kolei pszczoły pozostawiają w skórze żądło (które samo wychodzi).
Jeżeli chodzi o reakcję to lepiej potraktować pierwsze ugryzienie jak małego alergika.
 
Do góry