reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ułożenie pośladkowe

Gandessa

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
8 Maj 2020
Postów
51
Hej,
Jestem w 29+1tc. Byłam dziś na USG i otrzymałam informację, że dziecko jest w ułożeniu pośladkowym. Lekarz powiedział, że dziekco może do 33/34 tc się jeszcze odwrócić prawidłowo główką w dół natomiast położna wypisująca kartę ciąży powiedziała mi, że dziecko z tej pozycji praktycznie się nigdy nie odwrca i mam się szykować na CC;( Co myślicie? Kogo słuchać? Nie wiem co myśleć zestresowałam się. Czy któraś z Was miała podobną sytuację? Kiedy dziecko u Was odwróciło się główką w dół?
 
reklama
Rozwiązanie
Moja córka od początku golowa w górze i wypięta na świat pupą 😂 Nie odwróciła się i w 39tc miałam Cc. To druga ciąża po porodzie sn i mogłam zdecydować się na poród pośladkowy drogami natury jednak za duże ryzyko jak dla mnie i wybrałam cc.
Masz jeszcze czas, może twój Maluch nie będzie taki uparty.
Hej,
Jestem w 29+1tc. Byłam dziś na USG i otrzymałam informację, że dziecko jest w ułożeniu pośladkowym. Lekarz powiedział, że dziekco może do 33/34 tc się jeszcze odwrócić prawidłowo główką w dół natomiast położna wypisująca kartę ciąży powiedziała mi, że dziecko z tej pozycji praktycznie się nigdy nie odwrca i mam się szykować na CC;( Co myślicie? Kogo słuchać? Nie wiem co myśleć zestresowałam się. Czy któraś z Was miała podobną sytuację? Kiedy dziecko u Was odwróciło się główką w dół?
Oczywiście że może się odwrócić.
Czytałam tu historie gdzie się odwaracalo dzień przed planowana cc.

Moja niestety się nie odwróciła i długo była głową do góry i 3 tyg temu w 38tc miałam cc
 
Podczas badania w 29 tygodniu ciąży miałam jeszcze ułożenie pośladkowe. Podczas kolejnego badania (32 tydzień) dzieciątko było już odwrócone główką do dołu. Tak więc w tym przypadku położna niepotrzebnie Cię nastraszyła :)
Dziecko może się odwrócić nawet później. Zdarzają się przypadki, gdzie dziecko odwróciło się tuż przed porodem - jest to rzadkie, ale się zdarza.
Pamiętaj, że tylko kilka procent pozostaje w położeniu pośladkowym. Poza tym w mojej opinii CC to nie koniec świata. Bądź spokojna! :)
 
Podczas badania w 29 tygodniu ciąży miałam jeszcze ułożenie pośladkowe. Podczas kolejnego badania (32 tydzień) dzieciątko było już odwrócone główką do dołu. Tak więc w tym przypadku położna niepotrzebnie Cię nastraszyła :)
Dziecko może się odwrócić nawet później. Zdarzają się przypadki, gdzie dziecko odwróciło się tuż przed porodem - jest to rzadkie, ale się zdarza.
Pamiętaj, że tylko kilka procent pozostaje w położeniu pośladkowym. Poza tym w mojej opinii CC to nie koniec świata. Bądź spokojna! :)
Właśnie lekarz tak powiedział, żeby poczekać do kolejnego USG w 31/32 tyg i wtedy powinno się więcej okazać. Ale ta położna powiedziała, że lekarz nie chce mnie straszyć ale raczej z pośladków dziecko się już nie odwraca.
 
Spokojnie może się jeszcze odwrócić.
Kiedyś słyszałam że jeśli jest sie w pierwszej ciąży i do 34 tygodnia dziecko się ułożyło to juz raczej tak zostaje. Natomiast w każdej kolejnej ciąży dziecko może się odwrócić nawet dzień przed porodem.
Mój syn np odwrócił się w 39 tyg z położenia glowkowego w poprzek i skończyło się cc. Dodatkowo ważyl 4600. To była moja 3 ciaza. Dwie pierwsze sn.
 
Spokojnie może się jeszcze odwrócić.
Kiedyś słyszałam że jeśli jest sie w pierwszej ciąży i do 34 tygodnia dziecko się ułożyło to juz raczej tak zostaje. Natomiast w każdej kolejnej ciąży dziecko może się odwrócić nawet dzień przed porodem.
Mój syn np odwrócił się w 39 tyg z położenia glowkowego w poprzek i skończyło się cc. Dodatkowo ważyl 4600. To była moja 3 ciaza. Dwie pierwsze sn.
To moja pierwsza ciąża. Do 34t. Mam jeszcze 5tyg. Więc wierzę, że Mała ładnie się jeszcze odwrócić.
 
To wszystko zależy od wielkości, ruchliwość i temperamentu dziecka- moja koleżanka miała cc, bo synek byl leniwy, ina drobna, pozostał pupką w dół.
Moze cc nie jest Twoja wymarzona droga, ale wierz mi- to nie tragedia..
Nawet jeśli będzie cc- najważniejsze, żebyście oboje byli bezpieczni.
Jeśli zdecyduje się na drugie dziecko, będę robiła wszystko, by mogła urodzić przez cc- poród sn to tragedia...
 
reklama
To wszystko zależy od wielkości, ruchliwość i temperamentu dziecka- moja koleżanka miała cc, bo synek byl leniwy, ina drobna, pozostał pupką w dół.
Moze cc nie jest Twoja wymarzona droga, ale wierz mi- to nie tragedia..
Nawet jeśli będzie cc- najważniejsze, żebyście oboje byli bezpieczni.
Jeśli zdecyduje się na drugie dziecko, będę robiła wszystko, by mogła urodzić przez cc- poród sn to tragedia...
Mała ma 35cm i 1300 ważya razie. Więc dość w normie jak an wiek ciąży. Ruchliwa jest mocno, szczególnie gdy chce iść spać zaczyna "tańczyć";).
Mówisz, że SN było gorzej? Słyszałam, że po CC się gorzej do siebie dochodzi i większy szok dla dziecka.
 
reklama
Mała ma 35cm i 1300 ważya razie. Więc dość w normie jak an wiek ciąży. Ruchliwa jest mocno, szczególnie gdy chce iść spać zaczyna "tańczyć";).
Mówisz, że SN było gorzej? Słyszałam, że po CC się gorzej do siebie dochodzi i większy szok dla dziecka.
Prawda jest taka że ile kobiet tyle opini na temat porodu. Dla mnie np 100 razy gorsza była cc, niż 2 naturalne porody. Pewnie ze sama cc nie boli , ale boli po i to bardzo. A przy siłami natury bolą skurcze ale szybko się zapomina, i wraca do siebie.
Ale jak kto woli.
 
Do góry