reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

umowa na czas określony, zmniejszenie etatu

monia~

Fanka BB :)
Dołączył(a)
25 Luty 2013
Postów
834
Miasto
Kielce
Witam,

Moja sytuacja jest następująca...
Obecnie przebywam na urlopie macierzyńskim (opcja roczna, trwa do 3.09.2014) i zostałam poproszona przez przełożonych o wcześniejszy powrót do pracy w związku z brakami kadrowymi (dokładnie 4.08). Zaległy urlop miałabym wykorzystać w późniejszym terminie. Do końca sierpnia mam umowę na czas określony. Słownie udzielono mi informacji, że nowa umowa na czas nieokreślony czeka na mnie od 1 września. Rozważam ten wcześniejszy powrót ale na zasadach 7/8 etatu. Wiem, że niepełny wymiar godzin pracy chroni mnie przed zwolnieniem przez rok czasu. Natomiast jak jest w przypadku przedłużania umowy? Boję się że jeśli wrócę od sierpnia i złożę wcześniej (2 tygodnie chyba przed planowanym powrotem) pismo o zmniejszenie etatu, to nie dostanę kolejnej umowy. Czy jest to możliwe? Boję się zrezygnować z miesiąca czasu z dzieckiem i potem zostać na lodzie.
Proszę o poradę.
 
reklama
Moja sytuacja jest następująca...
Obecnie przebywam na urlopie macierzyńskim (opcja roczna, trwa do 3.09.2014)
Nie może być Pani na urlopie do 3.09 skoro Pani umowa wygasa 31.08.
i zostałam poproszona przez przełożonych o wcześniejszy powrót do pracy w związku z brakami kadrowymi (dokładnie 4.08). Zaległy urlop miałabym wykorzystać w późniejszym terminie.Do końca sierpnia mam umowę na czas określony. Słownie udzielono mi informacji, że nowa umowa na czas nieokreślony czeka na mnie od 1 września. Rozważam ten wcześniejszy powrót ale na zasadach 7/8 etatu.
Ale tylko do 31.08 na razie. Wtedy też jest Pani chroniona. Od 1 września będzie Pani miała nową umowę i dopiero po jej podpisaniu będzie mogła Pani wnioskować o obniżenie wymiaru etatu.

Wiem, że niepełny wymiar godzin pracy chroni mnie przed zwolnieniem przez rok czasu. Natomiast jak jest w przypadku przedłużania umowy? Boję się że jeśli wrócę od sierpnia i złożę wcześniej (2 tygodnie chyba przed planowanym powrotem) pismo o zmniejszenie etatu, to nie dostanę kolejnej umowy. Czy jest to możliwe?
Tak. Podpisanie kolejnej umowy jest możliwe tylko gdy będzie wola obu stron.

Boję się zrezygnować z miesiąca czasu z dzieckiem i potem zostać na lodzie.
Rozumiem. Pytanie czy pracodawca podpisze z Panią kolejną umowę jak Pani nie wróci wcześniej. Choć oczywiście nie ma prawa tego od Pani wymagać.

Ja bym pewnie wróciła do pracy ale chciałabym nową umowę (tę od 1.09) podpisać w dniu powrotu do pracy tj. 4.08.
 
Do góry