reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Umowa zlecenie i umowa o prace

Dołączył(a)
12 Grudzień 2017
Postów
8
Dzien dobry:)
Od 8 miesiecy pracuje na umowie zlecenie i mam oplacane skladki chorobowe. Mam dostac umowe o prace na okres probny 3 miesiace. Od jakiegos czasu staramy sie o dziecko. Mam prace taka,ze od poczatku bym musiala byc na zwolnieniu (praca w laboratorium) i jakby sie okazalo,ze jestem w ciazy a bede np kilka dni,badz miesiac po podpisaniu umowy na 3 miesiace to jak to sie dalej liczy? Oplacane skladki na umowe zlecenie sie do tego jakos licza? Czy w tym wypadku musze byc w 12 tygodniu ciąży najpozniej do ostatniego dnia z tych 3miesiecy umowy o prace na okres probny? Czy mnie po prostu zwolnia i nie bede mogla isc nawet na l4. Nie wiem czy jasno wytlumaczylam
 
reklama
Staż pracy będzie Ci się liczył od momentu podpisania umowy. By nie mogli Ciebie zwolnić musiałabyś być w 12tc w momencie końca umowy.
Pamiętaj, że jeśli zostaniesz na umowie zlecenie, która zostanie teraz rozwiązana - to nie będzie Ci przysługiwał macierzyński.
 
Staż pracy będzie Ci się liczył od momentu podpisania umowy. By nie mogli Ciebie zwolnić musiałabyś być w 12tc w momencie końca umowy.
Pamiętaj, że jeśli zostaniesz na umowie zlecenie, która zostanie teraz rozwiązana - to nie będzie Ci przysługiwał macierzyński.
W tej chwili mam umowe zlecenie dluzej niz 90 dni i przysługuje mi prawo do tego,zeby isc na l4,ponieważ odprowadzam dobrowolne skladki chorobowe. Nie chodzi mi o macierzynski tylko o to czy bede miala ciaglasc mimo roznych umow. Umowy na pewno beda jedna po drugiej. Najlepiej dla mnie gdybym dalej byla na zleceniu wtedy mam jasna sytuacje. Dostane umowe o prace na 3 miesiace i to juz powoduje,ze sie w tym wszystkim pogubilam :) chcialabym dostawac wynagrodzenie podczas ciazy.wiem,ze na umowie zlecenie od pierwszego dnia zwolnienia w ciazy placilby mi zus.
 
A jesteś zgłoszona do dobrowolnego ubezpieczenia chorobowego?? Składka chorobowa przy umowie zlecenie nie jest obowiązkowa - bo jeśli nie to Ci nawet obecnie chorobowe nie przysługuje.
Jeśli jesteś zgłoszona do chorobowego i podpiszesz umowę o pracę to będziesz miała prawo do świadczeń chorobowych od pierwszego dnia umowy (pod warunkiem, że miałaś opłaconą składkę chorobową za min. 30dni przed podpisaniem umowy).
 
A jesteś zgłoszona do dobrowolnego ubezpieczenia chorobowego?? Składka chorobowa przy umowie zlecenie nie jest obowiązkowa - bo jeśli nie to Ci nawet obecnie chorobowe nie przysługuje.
Jeśli jesteś zgłoszona do chorobowego i podpiszesz umowę o pracę to będziesz miała prawo do świadczeń chorobowych od pierwszego dnia umowy (pod warunkiem, że miałaś opłaconą składkę chorobową za min. 30dni przed podpisaniem umowy).
Tak. Mam chorobowe oplacane dobrowolnie od 8 miesiecy na zleceniu :)
 
A że tak zapytam może trochę nie na miejscu pytanie, ale nie myślałaś, żeby odłożyć starania na za 3 miesiące, kiedy dadzą Ci po prostu umowę na dłużej (jeśli wiesz, że tak zrobią po okresie próbnym_, a nawet na czas nieokreślony? Bo wtedy masz chyba najwięcej praw i świadczeń.
 
reklama
Do góry