reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Urlop macierzyński a nie wykorzystany urop

Rozwiązania
0
Witam,
Chciałabym się dowiedzieć czy ktoś z was może wie jak to jest jak kończy mi się urlop macierzyński w listopadzie, a umowa o pracę kończy się na koniec roku. Nie wracam.do pracy bo chce zostać rok z dzieckiem i i tak zmieniam miasto zamieszkania.
Mam ok 50 dni urlopu, ale nie chciała bym go wykorzystywać( wolała bym żeby mi go wypłacili). I tu jest moja pytanie czy jak pójdę przykładowo na 2 mies l4 to czy względem prawa muszą mi wypłacić za nie wykorzystany urlop?
Odrazu powiem pracodawca ma.swoje za uszami dlatego nie chce wykorzystywac urlopu wątpię żeby poszedł na ugodę i rozwiązał umowę w listopadzie i jeszcze chciał mi wypłacić za zaległy urlop.
Myślałam też nad urlopem wychowawczym bezpłatnym na 2 miesiące, ale czy wtedy będzie mi mógł wypłacić za niewykorzystany urlop ? Czy są jakieś zapisy w prawie że może mi niewypłacić?
Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi.

reklama
Rozwiązania
0
To był przykład ( było napsiane) i napisałam że myślałam o wzięciu bezpłatnego wychowawczego na 2 mies.

ness.

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Złóż wniosek o wychowawczy, a pracodawcą będzie musiał wypłacić ci ekwiwalent za urlop.

kaylla

Miasto
Poznań
Rozwiązania
3
A jaki jest sens brania bezpłatnego urlopu wychowawczego i wypłaty ekwiwalentu za urlop za ten czas? Na to samo wyjdzie, jesli byś nie brała wychowawczego tylko właśnie wybierała urlop - przecież jak wybierasz urlop, to masz wypłatę.

Czyli jeśli weźmiesz wychowawczy, to przez dwa miesiące nie dostajesz nic, a po rozwiązaniu umowy dostajesz ekwiwalent. Jeśli nie weźmiesz, to przez dwa miesiące masz normalną wypłatę, a po rozwiązaniu umowy za pozostałą część wypłacą ekwiwalent.

Czyli te dwa rozwiązania finansowo wychodzą w zasadzie na to samo.

Jak weźmiesz L4 na dwa miesiące, to finansowo wyjdziesz lepiej - bo najpierw dwa miesiące L4, a potem ekwiwalent za 50 dni.

Rozwiązania
0
Dzięki za odpowiedzi :)
Ogólnie pamiętam że cos podpisywalam przy umowie z urlopem... nie pamiętam co to był za papier,( wybieram się do kadrowej żeby mi pokazała) ale obawiam się że coś było że jak nie wykorzystam urlopu to że mi nie muszą wypłacać. Ale jak tak czytałam to według prawa nie mogą mi nie wypłacić chyba... Dlatego jak pójdę na zwykły urlop to mogą mi za resztę nie chciec wypłacić i stąd pomysł o np. wychowawczym ( ten pracodawca robo wszytko żeby tylko jak najmniej pracownik miał).

ness.

Rozwiązania
0
Dzięki za odpowiedzi :)
Ogólnie pamiętam że cos podpisywalam przy umowie z urlopem... nie pamiętam co to był za papier,( wybieram się do kadrowej żeby mi pokazała) ale obawiam się że coś było że jak nie wykorzystam urlopu to że mi nie muszą wypłacać. Ale jak tak czytałam to według prawa nie mogą mi nie wypłacić chyba... Dlatego jak pójdę na zwykły urlop to mogą mi za resztę nie chciec wypłacić i stąd pomysł o np. wychowawczym ( ten pracodawca robo wszytko żeby tylko jak najmniej pracownik miał).
nie ma takiej opcji, że ci nie wypłaci. To jest jego obowiązek i jeżeli się nie wywiąże, to może mieć problemy. Ja bym poszła na l4 na te dwa miesiące i potem chciała dostać ekwiwalent za urlop.

reklama
Rozwiązania
0
nie ma takiej opcji, że ci nie wypłaci. To jest jego obowiązek i jeżeli się nie wywiąże, to może mieć problemy. Ja bym poszła na l4 na te dwa miesiące i potem chciała dostać ekwiwalent za urlop.
Mąż mi też cały czas powtarza że nie ma takiego prawa nie wypłacić, stąd mój pomysł o l4. Ale najpierw muszę pójść przed końcem urlopu i posłuchać co mi powiedzą/ zaproponują . Chciałam najpierw się tu dowiedzieć czy właśnie mogą mi wciskać takie farmazony;)
Super dzięki za odpowiedzi :)

Fado123

Rozwiązania
3
Trochę tego nie rozumiem .. idź na urlop ,musz Ci go dać i wtedy masz kase , tak samo jakby Ci wypłacili, po co takie utrudnianie sobie ? Urlop musi Ci dać

reklama
Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
R Urlop macierzyński Potrzebuję porady 5
angelika.zima5 Urlop macierzyński Potrzebuję porady 19
Dmalw Kilka pytań o urlop macierzyński. Potrzebuję porady 19
Dmalw Urlop,a zasiłek macierzyński Potrzebuję porady 5
A Urlop macierzyński Potrzebuję porady 7
A Urlop macierzyński Potrzebuję porady 3
LolaLolina Urlop macierzyński i rodzicielski ciąża bliźniacza Mamusie bliźniat, trojaczków i... 13
I Urlop macierzyński + koniec umowy + ekwiwalent za urlop Potrzebuję porady 12
M Zatrudnienie przed porodem Potrzebuję porady 2
gosia1991 Urlop macierzyński/kasa za pilnowanie dziecka dla babci Potrzebuję porady 10
A Urlop macierzyński przed porodem. Potrzebuję porady 34
Maha Ciąża w trakcie urlopu wychowawczego, co z macierzyńskim Potrzebuję porady 6
A Urlop macierzyński Potrzebuję porady 27
P Z wychowawczego na l4- dochód uzyskany? Potrzebuję porady 6
N Urlop macierzyński i rodzicielski Potrzebuję porady 8
K Urlop macierzyński Ciąża, poród, połóg 7
Eryka_Probierz Powrót do pracy po urlopie macierzyńskim Mamuśkowo 0
A ciąża a umowa zlecenie Potrzebuję porady 5
G Koniec umowy a urlop macierzyński. Potrzebuję porady 18
B Czy należy mi się urlop macierzyński? Potrzebuję porady 9
B Urlop macierzyński Porady prawnika 0
K Urlop macierzyński i rodzicielski a otrzymywanie świadczeń w kraju UE Porady prawnika 0
Cyntia85 L4, ZUS, becikowe, urlop macierzyński Dzieci urodzone w październiku 2014 25
G Do pobrania gotowe wypełnialne druki urlop rodzicielski, ojcowski, macierzyński ... Porady prawnika 0
A Jak wyliczyć kwotę za urlop macierzyński przy zmianie wynagrodzenia ? Porady prawnika 0
elleni urlop wychowawczy,a zasiłek macierzyński Porady prawnika 2
M Urlop macierzyński/ rodzicielski / zasiłek Porady prawnika 2
Agnis83 Urlop rodzicielski i urlop macierzyński - krok po kroku Dzieci urodzone w marcu 2014 15
M Po jakim czasie przysługuje urlop macierzyński? Porady prawnika 2
A Wypełnialne wzory o urlop rodzicielski, dodatkowy macierzyński i inne druki Porady prawnika 0
A urlop wychowawczy macierzyński Porady prawnika 1
M Czy należy mi się urlop macierzyński ??? Proszę o pilną pomoc!!! Porady prawnika 4
A Druki wniosków o urlop rodzicielski i dodatkowy macierzyński Porady prawnika 1
Z Umowa na zastępstwo a urlop macierzyński Porady prawnika 7
D Przepadł urlop macierzyński? Porady prawnika 2
Aithne Urlop macierzyński i zasiłek Porady prawnika 0
M Nowy roczny urlop macierzyński !!! Porady prawnika 12
Lewan Urlop macierzyński czy zasiłek (umowa o pracę i działalność gospodarcza) Porady prawnika 2
Kasiiula Urlop macierzyński - ile? Porady prawnika 1
L koniec umowy o pracę a urlop macierzyński 2012 i 2013 Porady prawnika 4
Tygrysek1985 zasiłek macierzyński, urlop wychowawczy Porady prawnika 19
K koniec umowy o pracę a urlop macierzyński i wypoczynkowy Porady prawnika 5
B urlop macierzyński a wyjazd zagranicę Porady prawnika 1
S urlop macierzyński a zwolnienia grupowe Porady prawnika 9
I Urlop ojcowski, tacierzyński a macierzyński Porady prawnika 5
S kto płaci za urlop macierzyński jeśli umowa kończy się w połowie? Porady prawnika 1
M urlop macierzyński + praca na etacie + działalność gospodarcza Porady prawnika 1
aniunnia urlop macierzyński i wychowawczy kiedy przysługuje? Porady prawnika 8
S Urkop macierzyński dodatkowy, urlop wypoczynkowy a umowa o dzieło Porady prawnika 2
R urlop wychowawczy, druga ciąża a urlop macierzyński Porady prawnika 25