reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Urlop macierzyński

Moje pytanie na inym wątku przeszlo bez odpowiedz :( . Czy któraś coś wie czy przedłuzyli??? Plis
 
reklama
no smutna rzeczywistość.Ryczeć mi sie chce, jak patrze na kalendarz.Do konca urlopu zostało mi nieco ponad 2 tyg.Wysłałam maila do pryncypałów z wnioskiem o urlop wypoczynkowy.Ale i tak - jeżlei sie zgodzą - uda mi sie odwlec czas pójścia do robo do 7 lipca....
 
No cóż tego sie mozna bylo spodziewac po polityce pro-rodzinnej :(. Bo przecież jak ktoś się spyta kogoś nie zainteresowanego na ulicy to wszem i wobec wiadomo, że macierzyński wydłużony. Więc chwała i tak na PIS spłynęła.

Antares a dlaczego tak szybko? Ja mam macierzyński do 18 czerwca. Wprawdzie mój o 2 tygodnie dłuższy, ale Tosinka kilka dni młodsza od Igi, więc coś mi się nie zgadza.
 
Antares wiem , ze mój dłuższy, ale nasze dzieci kończą teraz 12 tygodni, więc do 16 jeszcze 4 zostało a ty piszesz o 2. I dlatego pytam czego tam szybko
 
Ha. A ja się dowiedziałam że nici z moich pięknych planów. Dostanę wypowiedzenie w ramach zwolnień grupowych, w związku z czym wychowawczy mnie nie chroni, i tak wylecę. Macierzyński kończy mi się 2 czerwca, potem do 27 lipca urlop, trzy miesiące wypowiedzenia - na ten czas moge wziac wychowawczy, i 27 października zgłaszam się do Urzędu Pracy... Nie mam pojęcia co będzie z tymi dorabianiem na umowe - zlecenie, jak nie będę zatrudniona :(
 
Przede wszystkim nie podpisuj w pracy żadnych kwitów!!!
Poza tym bezpośrednio po macierzyńskim (o ile rzeczywiście masz mieć wręczone wypowiedzenie) pracodawca powinien pójść Ci na rękę i udzielić nie wykorzystanego urlopu wypoczynkowego (ale może też wypłacić Ci ekwiwalent). Przy składaniu wniosku o wypoczynkowy nie podpisuj żadnych innych kwitów, np. informacji o wypowiedzeniu!!!
W trakcie urlopu wypoczynkowego, lub też następnego dnia po nim idź do lekarza załatwić L4. Najlepszy moim zdaniem jest kręgosłup, bo nikt nie jest w stanie udowodnić, że Cię nic nie boli.
Jeśli zdecydujesz się wręczyć (wysłać za potwierdzeniem odbioru) L4 pracodawcy w trakcie trwającego urlopu wypoczynkowego, pozostałą jego część wykorzystujesz po zakończeniu L4.
Tyle wiem. Może to troszkę Ci pomoże.
 
reklama
Dzięki, Kati, tak właśnie mam zamiar zrobić. Tylko jak długo można ciągnąć te L4 i skąd wziąć lekarza, który będzie mi te zwolnienia dawał ot, tak sobie? (słyszałam że najlepsza jest depresja poporodowa, mozna dociągnąc L4 nawet do roku - tylko skąd nagle depresja trzy miesiące po porodzie? :) )
 
Do góry