reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Urlop macierzyński

Madzia_S pisze:
Antares chyba miała na mysli 4 tygodnie, bo mój urlop się kończy 1 czerwca, a Tośka przeciez 6 dni młodsza od Marysi.

dokładnie.MAdziu mój Ty Aniele Stróżu ! :)

remeny - na Towim miejscu zagadałabym z ginem prowadzącym.Powiedz mu jak jest.Albo idź do psychiatry - ja sama kiedyś ciągnęłam zwolnienie z powodu depresji.Jakby co po prostu zapytaj jaka jest cena zwolnienia.Myslę, ze nie powinnaś mieć kłopotu z uzyskaniem i utrzymaniem L4 przynajmniej przez jakiś czas.zdaje sie, ze po 180 dniach nieprzerwanego zwolnienia moze być kontrol.

 
reklama
remeny pisze:
Dzięki, Kati, tak właśnie mam zamiar zrobić. Tylko jak długo można ciągnąć te L4 i skąd wziąć lekarza, który będzie mi te zwolnienia dawał ot, tak sobie? (słyszałam że najlepsza jest depresja poporodowa, mozna dociągnąc L4 nawet do roku - tylko skąd nagle depresja trzy miesiące po porodzie? :) )
No jak to skąd? Dziewczyno nasilało Ci się cały czas i już w końcu masz dosyć, idziesz po pomoc do specjalisty. Taka depresja to jest nawet lepsza niż wymyślony przeze mnie na poczekaniu kręgosłup. Z tego, co się orientuję powinno się w takim wypadku leczyć psychatrycznie (czy aby na 100% nie wiem), a w takim wypadku leczenie trwa i trwa...
Trzymam kciuki za Ciebie. Nie dajmy się! Wyczytałam gdzieś ostatnio, że w Szwecji urlop macierzyński trwa 96 tygodni - bajko ty moja!!! {http://www.hrc.pl/index.php?dzid=118&did=732&part=5}
 
taaa, moja dzisiejsza wizyta u ginia miala na celu ( oczywiscie oprocz przebadania sie) zdobycie L4, bo moj macierzynski konczy sie 17 maja:( I co myslicie, ze mi dal? A w zyciu!! Zaczal mi mowic, ze on takich rzeczy nie robi, ze to wbrew jego zasadom, srala babka bedzie wiosna... Dupek! Przez cala ciaze co wizyte kasowal mnie po 70 zl, a teraz mu szkodzilo wypisac zwolnionko. Nie to nie....malo to jest lekarzy. A kregoslup mnie na serio boli, nawet nie musze sciemniac...ledwo co tu siedze.Powaga:)
 
taaa, moja dzisiejsza wizyta u ginia miala na celu ( oczywiscie oprocz przebadania sie) zdobycie L4, bo moj macierzynski konczy sie 17 maja:( I co myslicie, ze mi dal? A w zyciu!! Zaczal mi mowic, ze on takich rzeczy nie robi, ze to wbrew jego zasadom, srala babka bedzie wiosna...  Dupek! Przez cala ciaze co wizyte kasowal mnie po 70 zl, a teraz mu szkodzilo wypisac zwolnionko. Nie to nie....malo to jest lekarzy. A kregoslup mnie na serio boli, nawet nie musze sciemniac...ledwo co tu siedze.Powaga:)
Dziwna sprawa z tym kasowaniem za wizyty w ciąży. Moja pani dr robiła tak samo do 5 mies. ciązy, kiedy to dowiedziałam się, że w momencie, gdy w funduszu zgłasza moją ciążę, automatycznie dostaje na mnie kasę.
Ale wracając do Twojego L4 - to wal jak w dym do psychiatry. Zdaje mi się, że nie musisz mieć skierowania. Poczytaj sobie trochę o objawach depresji poporodowej, żebyś nie pogubiła się w temacie.
Szykują się zmiany. Oto co znalazłam:
cyt."W Sejmie trwają prace nad ochroną matek przed zwolnieniem z pracy po urodzeniu dziecka. Posłowie PiS i SLD przygotowali własne nowelizacje kodeksu pracy w tym zakresie.

PiS proponuje, by pracodawca nie mógł zwolnić kobiety od momentu zajścia w ciążę do ukończenia przez dziecko trzeciego roku życia. Autor projektu, Marian Piłka podkreślił, że w tym czasie kobiety często muszą poświęcać czas dziecku i dlatego pracodawcy są niechętni zatrudnianiu młodych matek.


Z kolei SLD uważa że kobietom wystarczy roczna gwarancja zatrudnienia. Chce natomiast chronić nie tylko matki, ale i ojców, którzy biorą urlopy macierzyńskie czy wychowawcze. Posłanka Izabela Jaruga-Nowacka podkreśliła, że projekt SLD wprowadza zasadę gwarantowanego miejsca pracy przez określony czas. Pracodawca nie mógłby zwolnić matki lub ojca przez taki czas, jaki rodzic spędził, opiekując się dzieckiem. Projekty zmian w kodeksie pracy trafią do dalszych prac w komisjach.
"
 
Ja tam im nie wierzę w te nowelizacje. Miał byc dłuższy macierzyński i co? Na nadziejach się skończyło :(
 
Kati, juz mam "umowiona" wizyte u innego lekarza, tylko ze znowu bedzie mnie to kosztowalo 100 zl:(...alre przynajmniej mam pewnosc, ze mnie ZROZUMIE:)
 
reklama
mówiłam, ze to jest kwestia ceny.

a tak nawiasem mówiąc pracodawca teraz też nie moze zwolnic kobiety przez cały okres wychowawczy (wiec pis ameryki nie odkrył) czyli w sumie dłużej niz do ukonczenia 3 lat.Co z tego jak wychowawczy jest bezpłatny.A sytuacja kobiet i tak i tak jest gorsza na rynku pracy niz facetów wiec sobie nie wyobrażam jakby te 3 lata miały być płatne jak za okres ciąży.DLa pracodawcy to dodatkowy koszt (bo ie dość, zę musi zatrudnic kogoś na miejsce kobity wychowujacej to ma jeszcze 100% pensji za siedzenie w domu) w zwiazku z czym..ech w koło macieju.
 
Do góry