reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Kiedyś niewielu ekspertów wierzyło, że małe dzieci mogą doświadczać depresji lub lęku. latach 90. stało się jasne, że depresji i lęku mogą doświadczać nawet trzylatki. Jednak u wielu dzieci objawy depresji objawiają się w pozornie niepowiązany sposób, na przykład agresją, zaburzeniami odżywania lub nadpobudliwością. Zapraszam cię na bezpłatny live. 2. marca o 15:30 Wpadaj na YT albo oglądaj na FB

reklama

Urlop macierzyński

dytek

Fanka BB :)
Dołączył(a)
9 Wrzesień 2005
Postów
1 152
Może któraś z Was się orientuje, czy urlop macierzyński jest wydłużony o 2tyg. już w 2006 roku ?
Bo mi w pracy pani powiedziała, że nalicza mi macierzyński wg starych zasad, bo ona nie ma żadnych nowych wytycznych.
 
reklama

dziusia77

Fan(ka)
Dołączył(a)
27 Grudzień 2005
Postów
1 421
Miasto
Olsztyn
Z tego co mnie wiadomo, to rzeczywiście urlop macierzyński liczy się wg starych zasad czyli na pierwsze dziecko 16 tygodni. Sejm miał się w styczniu zająć zmianami wydłużającymi urlop ale w rezultacie zajął się swoją wojną podjazdową i chyba nowelizacja poszła na bok.
http://praca.gazeta.pl/gazetapraca/1,68745,3102195.html - to były chyba ostatnie informacje na temat dłuższego urolpu macierzyńskiego.
 

karola7

Fanka BB :)
Dołączył(a)
6 Czerwiec 2005
Postów
5 462
Dytek mi tez w pracy powiedzieli, że na razie nie wydłużyli, ale jak wydłużą to nam sie też będzie należało i dodadzą te 2 tygodnie.
 

dziusia77

Fan(ka)
Dołączył(a)
27 Grudzień 2005
Postów
1 421
Miasto
Olsztyn
Udało mi się znaleźć projekt tej ustawy, a ostatnio gdzies słyszałam ze jeszcze w lutym mają się nią zająć (na szczescie jednak nie zapomnieli tak całkiem o swojej polityce prorodzinnej). Raczej w trzy miesiące powinni się wyrobić ze wszystkim,a zmiana ta ma też objąć wszystkie matki, które w dniu wejscia ustawy w życie będą jeszcze korzystały z urlopu macierzyńskiego.
 

Mika_27

Mama lutowa'06,wrześn.'08
Dołączył(a)
3 Sierpień 2005
Postów
487
Dostalam urlop mac tylko na polowe czasu jego trwania. Tak sie niby robi. Pozostala czesc lekarz wypisze po uplywie pierwszej czesci. Wy tez tak macie?

Aha i czy tez gin dal wam macierzynski juz od 39tyg ciazy?
 

Antares77

pam pa ram pam bum bum :)
Dołączył(a)
4 Lipiec 2005
Postów
2 502
Miasto
Warszawa
U mie gin da mi L4 do planowanego dnia porodu.Potem dopiero urlop macierzyński.

A czemu dostałaś ten urlop tylo na połowę jego trwania?
 

aneta998

Fanka BB :)
Dołączył(a)
20 Sierpień 2005
Postów
1 848
No własnie dziewczyny jak to jest z tym urlopem macierzynskim
to gin nalicza,czy pracodawca? na podstawie aktu urodzenia?
prosze napiszcie jesli wiecie???
 

dytek

Fanka BB :)
Dołączył(a)
9 Wrzesień 2005
Postów
1 152
Ja po porodzie, przy wypisie dostałam zaświadczenie ze szpitale o urodzeniu dziecka. I to zaświadczenie, z wnioskiem o urlop macierzyński oraz aktem urodzenia dziecka wysłałam do pracy. I tam naliczają do kiedy jest ten urlop. Tyle że ja nie brałam urlopu macierzyńskiego przed porodem, może wtedy jest taka praktyka, że dają na połowe. Ale wtedy zaświadczenie na resztę urlopu to chyba się dostaje ze szpitala.
 
reklama

Rybka

Super mama super synka
Dołączył(a)
3 Kwiecień 2005
Postów
1 833
Miasto
Warszawa
JA TAK SAMO JAK DYDEK ;D A GIN NIC DO TEGO NIE MA I TO TY SOBIE OKREŚLASZ OD KIEDY CHCESZ URLOP CZY 2 TYG. PRZED PORODEM CZY OD DNIA PORODU A NIE GIN.
 
Do góry