reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Urlop macierzyński

dytek

Fanka BB :)
Dołączył(a)
9 Wrzesień 2005
Postów
1 152
Może któraś z Was się orientuje, czy urlop macierzyński jest wydłużony o 2tyg. już w 2006 roku ?
Bo mi w pracy pani powiedziała, że nalicza mi macierzyński wg starych zasad, bo ona nie ma żadnych nowych wytycznych.
 
reklama
Z tego co mnie wiadomo, to rzeczywiście urlop macierzyński liczy się wg starych zasad czyli na pierwsze dziecko 16 tygodni. Sejm miał się w styczniu zająć zmianami wydłużającymi urlop ale w rezultacie zajął się swoją wojną podjazdową i chyba nowelizacja poszła na bok.
http://praca.gazeta.pl/gazetapraca/1,68745,3102195.html - to były chyba ostatnie informacje na temat dłuższego urolpu macierzyńskiego.
 
Dytek mi tez w pracy powiedzieli, że na razie nie wydłużyli, ale jak wydłużą to nam sie też będzie należało i dodadzą te 2 tygodnie.
 
Udało mi się znaleźć projekt tej ustawy, a ostatnio gdzies słyszałam ze jeszcze w lutym mają się nią zająć (na szczescie jednak nie zapomnieli tak całkiem o swojej polityce prorodzinnej). Raczej w trzy miesiące powinni się wyrobić ze wszystkim,a zmiana ta ma też objąć wszystkie matki, które w dniu wejscia ustawy w życie będą jeszcze korzystały z urlopu macierzyńskiego.
 
Dostalam urlop mac tylko na polowe czasu jego trwania. Tak sie niby robi. Pozostala czesc lekarz wypisze po uplywie pierwszej czesci. Wy tez tak macie?

Aha i czy tez gin dal wam macierzynski juz od 39tyg ciazy?
 
U mie gin da mi L4 do planowanego dnia porodu.Potem dopiero urlop macierzyński.

A czemu dostałaś ten urlop tylo na połowę jego trwania?
 
No własnie dziewczyny jak to jest z tym urlopem macierzynskim
to gin nalicza,czy pracodawca? na podstawie aktu urodzenia?
prosze napiszcie jesli wiecie???
 
Ja po porodzie, przy wypisie dostałam zaświadczenie ze szpitale o urodzeniu dziecka. I to zaświadczenie, z wnioskiem o urlop macierzyński oraz aktem urodzenia dziecka wysłałam do pracy. I tam naliczają do kiedy jest ten urlop. Tyle że ja nie brałam urlopu macierzyńskiego przed porodem, może wtedy jest taka praktyka, że dają na połowe. Ale wtedy zaświadczenie na resztę urlopu to chyba się dostaje ze szpitala.
 
reklama
JA TAK SAMO JAK DYDEK ;D A GIN NIC DO TEGO NIE MA I TO TY SOBIE OKREŚLASZ OD KIEDY CHCESZ URLOP CZY 2 TYG. PRZED PORODEM CZY OD DNIA PORODU A NIE GIN.
 
Do góry