reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Urlop wychowawczy na drugie dziecko

Dołączył(a)
6 Lipiec 2009
Postów
2
Hej.
To chyba trochę dziwne że dołączył do Was 'tata', jednak widzę, że kobiety się często znają na przepisach bardziej od urzędasów.

Teraz jestem na urlopie wychowawczym na dziecko, który trwa do października. We wrześniu żona ma termin (druga dzidzia). Czy mogę dwa tygodnie przed końcem obecnego urlopu napisać wniosek o udzielenie urlopu wychowawczego na drugie dziecko. Z jaką datą rozpoczęcia, z dniem wcześniej niż zakończenie obecnego czy z dniem zakończenia, czy z dniem następnym. Chodzi o to, że nie chce wracać do pracy bo dostane wypowiedzenie umowy.
 
reklama
pewnie juz po czasie, ale napisze..
pracodawca ma prawo nie zgodzic sie na urlop wychowawczy, wiec jak bedzie chcial cie zwolnic to i tak to zrobi:sorry:
 
Teraz jestem na urlopie wychowawczym na dziecko, który trwa do października. We wrześniu żona ma termin (druga dzidzia). Czy mogę dwa tygodnie przed końcem obecnego urlopu napisać wniosek o udzielenie urlopu wychowawczego na drugie dziecko. Z jaką datą rozpoczęcia, z dniem wcześniej niż zakończenie obecnego czy z dniem zakończenia, czy z dniem następnym. Chodzi o to, że nie chce wracać do pracy bo dostane wypowiedzenie umowy.[/QUOTE]

Po pierwsze: pracodawca nie może odmówić udzielenia urlopu wychowawczego, ochronie podlegasz od dnia złożenia wniosku.
Po drugie wniosek o urlop wychowawczy mozesz napisać jak druga dzidzia bedzie na świecie :), Jeżeli żona nie pracuje to nie ma podstaw do urlopu macierzyńskiego a jeżeli jest zatrudniona (pracownik, zleceniobiorca zgłoszony do dobrowolnego ubezpieczenia chorobowego) to najpierw musi wykorzystać urlop macierzyński, z którego mogłaby zrezygnować ale dopiero chyba po 14 tygodniu jego trwania (takich rzeczy dowiesz się w ZUSie), a wniosek o urlop wychowawczy złóż najpóźniej w ostatnim dniu trwania obecnego urlopu wychowawczego, np. Proszę o udzielenie urlopu wychowawczego na ....... ur....... na podstawie art. ... od dnia (pierwszy dzień po zakonczeniu poprzedniego wychowawczego, załóżmy od 01.10.2009) a składasz pismo najpóżniej 30.09.2009.
Bo może się okazać, że tego 01.10.2009 dostałbyś wypowiedzenie zanim zdążyłbyś złożyć wniosek o wychowawczy. Gdyby tak się satało to wych. dostałbyś tylko na okres wypowiedzenia.
 
Ostatnia edycja:
Do góry