reklama
 1. Odliczaj z nami do Dnia Dziecka. Klikasz w okienka kalendarza?/ Wygraj magiczne klocki! Kliknij!/
  Zamknij powiadomienie

urlop wychowawczy.

Temat na forum 'Wychowanie' rozpoczęty przez beata6791, 19 Maj 2008.

 1. beata6791

  beata6791 Zaciekawiona BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Witam.
  Mam taki problem i liczę na to że znajdzie się tu ktoś kto mi pomoże.
  Będąc na urlopie wychowawczym urodziłam drugie dziecko. ZUS wypłaca mi zasiłek , ale potem chcę wrócić na wychowawczy. Jak mam teraz napisać podanie o urlop? Czy przerwał mi się urlop wychowawczy na pierwsze dziecko i teraz ma być jego kontynuacja, czy też cały czas jestem na urlopie na pierwsze dziecko , a teraz muszę ubiegać się o drugi na drugie? A jeśli się przerwał to będzie wydłużony o okres pobierania zasiłku macierzyńskiego ? Zupełnie się w tym pogubiłam.
   
 2. dawna cloe

  dawna cloe Mamy lutowe'08

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Witaj Betata :-)Jestem w takiej samej sytuacji. Załóżmy urlop wychowawczy masz do 20 .11.2008. a 01.01.2008 urodziłaś drugie dziecko wtedy przez czas 18 tyg masz wypłacany zasiłek macierzynski a urlop wychowawczy został przerwany na okres tych 18 tyg jednak z dniem końca macierzyńskiego urlop wychowawczy będzie dalej kontynuowany aż do 20.11.2008 r.czyli 21.11.2008 powinnaś zgłosić się do pracy chyba że zamierzasz przedłużyć sobie wychowawczy na następne dziecko więc najpóżniej dwa tyg przed końcem obecnego wychowawczego pracodawca powinien dostać twoje podanie o urlop na drugie dziecko łącznie z pismem tatusia że nie zamierza korzystać z wychowawczego w okresie w którym ty się starasz .mam nadzieję że wmairę jasno wszystko wyjaśniłam;-)
   
 3. reklama
 4. beata6791

  beata6791 Zaciekawiona BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Dzięki. Też tak myślałam, ale Pan w MOPSie, gdzie pobierałam zasiłek wychowawczy, tłumaczył mi , że urlop się przerwał , a po macierzyńskim będzie przedłużony o jego czas. Chyba był niebardzo poinformowany . Zagmatwał mi to tylko. Mój pracodawca jest w tych sprawach tak do tyłu, że mósze się wszystkiego sama dowiedzieć i jeszcze jak mi jakieś zaswiadczenie potrzebne to sama je mószę napisać a on tylko podpisuje.
   
 5. Aneta87

  Aneta87

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Witam!
  Przebywając na urlopie wychowawczym na pierwsze dziecko urodzilam trzecie dziecko. Zasiłek wychowawczy został wstrzymany na okres pobierania zasiłku macierzyńskiego. Czy istnieje możliwość odzyskania tego zasiłku z GOPS-u (tak jak to bylo w przypadku pobierania zasiłków z ZUS). Jeżeli tak, to co trzeba zrobić.
   
 6. Felidae

  Felidae Mama_Misia

  Najlepsze odpowiedzi:
  0

Poleć forum