reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Urlop wychowawczy

Polskie prawo czegoś takiego nie przewiduje @@ Chyba, że pracujesz na umowę zlecenie, czyli tak jak napisała Pani Ewelina "jesteś samozatrudniona".

Samozatrudnienie nie oznacza umowy zlecenia.
Samozatrudnienie oznacza prowadzenie jednosobowej działalnosci gospodarczej i umowę o współpracę (najczęściej) z jednym podmiotem gospodarczym.
 
reklama
Bardzo dziekuje za odpowiedzi :) Dzieki Pani udalo mi sie pomylsnie zalatwic sprawe, poniewaz ksiegowa w firmie byla niedoinformowana. W koncu sprawa osiagnela taki final: Po zakonczonym macierzynskim, przechodze od razu na wychowawczy bez koniecznosci korzystania z urlopu. Jeszcze raz dziekuje i Pozdrawiam.
 
Mi również bardzo pomógł ten wątek, ponieważ też chcę przejść od razu na wychowawczy i z tego co widzę to nie muszę wykorzystywać urlopu wypoczynkowego, czy tak?
Wobec tego co z nim? On przepada?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
 
Mi również bardzo pomógł ten wątek, ponieważ też chcę przejść od razu na wychowawczy i z tego co widzę to nie muszę wykorzystywać urlopu wypoczynkowego, czy tak?
Wobec tego co z nim? On przepada?
Z góry dziękuję za odpowiedź.

Nie ma Pani obowiązku wykorzystywać wypoczynkowego. Urlop nie przepada. Po powrocie wykorzysta Pani go jako zaległy.
 
Witam ponownie:)

Właśnie kończy mi się macierzyński i chcę skladać wniosek o wychowawczy. Chcę wpisać że wnoszę o udzielenie na 3 lata, czyli jeśli macierzyński się kończy 27go lutego w niedzielę , to ja składam od 28go 2011roku do 27go czy 28go. 2014 roku?
 
Ostatnia edycja:
Nie znam daty porodu, ale jeśli urlop macierzyński trwa do 27 lutego (włącznie) to urlop wychowawczy może zacząć sie 28 lutego 2011 i trwać do 27 lutego 2014.
A dlaczego nie chce Pani wcześniej wykorzystać urlpu wypoczynkowego? Przecież to dodatkowy, płatny co najmniej miesiąc?
 
reklama
Do góry