reklama

urlop wychowawczy

Temat na forum 'Roczniaki i dwulatki' rozpoczęty przez samotna mama, 21 Listopad 2006.

1. samotna mama

samotna mama Fanka BB :)

Dziewczyny, może Wy bedzieciecie wiedziały czy pracodawca może odmówic urlopu wychowaczego. Jetem mamą 2 letniego synka i chciałabym teraz wziąść urlop wychowaczy a prezes mi powiedział że za późno :szok: ! Pełny staż pracy mam 8 lat a u niego 5.

2. secasia

secasia Fanka BB :)

Z tego co ja sie orientowalam gdy szlam na wychowawczy to od razu po macierzynskim musza pozwolic na wychowawczy. A z tego co widze Ty po macierzynskim poszlas do pracy tak? Ogolnie masz do wykorzystania 3 lata macierzynskiego. Mozesz go wziac w 4 ratach ale max. do wieku dziecka 4 lata nie dluzej. Wychowawczy Ci przysluguje tylko poczatek jego chyba musisz polubownie niestety ustalic z pacodawca, tzn nie mozesz wziac "od jutra" obowiazuje Cie chyba miesieczny termin zgloszenia urlopy....
    Poszukaj na niecie jest duzo stron ktore tlumacza paragrafy prawne...
    Szybko znajdziesz odpowiedz na swoje pytanie :)

3. reklama
  4. Pycha

Pycha mama Mai i Marty

wcale nie jest za późno, możesz wziąć urlop wychowawczy, tylko musisz, tak jak pisała secasia, z co najmniej 2 -tygodniowym wyprzedzeniem złożyć wniosek

5. noelia

noelia basieńka

A nie wiecie może jak to jest jak byłabym jeszcze na wychowawczym i zaszłabym w ciąże ,co wtedy czy płacone jest chorobowe czy dalej wychowawczy .Koleżanka mówiła mi że płacą chorobowe,a wychowawczy wybiera się póżniej, ale jak jest wtedy naliczane te chorobowe ,takie jak ostatnio z pierwszym dzieckiem

może ktos mnie oświeci ,kto był lub jest w takiej sytuacje

6. Megi80

Megi80 Mama Krzysia i Oleńki

Noelia niestety z tego co ja sie orientuję - właśnie miałam taki przypadek, że będąc na wychowawczym zaszłam w drugą ciąże i nie należło mi się chorobowe, bo nie pracowałam, a siedziałam z dzieckiem w domu właśnie na wychowawczym.
    Jeśli byś np. planowała zajść w ciąże to mogłabyś wrócić do pracy (nikomu oczywiście nie zdradzając swoich zamiarów) i po np. 2-3 miesiącach okazać w pracy zaświadczenie, że jesteś w ciąży i zwolnienie - wtedy chorobowe Ci się należy.
    Ale radziłabym rozważyć czy to Ci się opłaci - jakie masz stosunki w pracy i czy wiążesz z tą pracą swą przyszłość, bo raczej kierownictwo nie będzie zadowolone z tekiego obrotu sprawy.
    Jak na wychowawczym urodzisz dziecko, to po narodzinach będziesz na macieżyńskim ale niestety 2 tygodnie króce niż jakbyś rodziła "pracując" a potem znów możęsz przejść na wychowawczy.
    Mam nadzieję, że zrozumiałaś, bo trochę mi się zagmatwało :-) .

7. secasia

secasia Fanka BB :)

Faktycznie jest tak jak pisze Megi80 bo sie tez juz o to dowiadywalam :-D
    Na wychowawczym nie przysluguje zadne chorobowe, tylko potem macierzynski... Mnie interesowalo jak nalicza mi macierzynski bo przed porodem pracowalam w dwoch pracach, jednej mam umowe na czas nieokreslony i dalej tam jestem zatrudniona a siedze na wychowawczym a w drugiej umowe mialam ze wzgledu na ciaze przedluzona tylko to konca macierzynskiego czyli teraz zatrudniona jestem tylko w jedenj pracy. Ale gdybym teraz na wychowawczym zaszla w ciaze i urodzila to przysluguje mi macierzynski z obu prac.... Bo nalicza sie z ostatnich 6 miesiecy jakie pracowalam czy wypada to przed porodem a wtedy mialam dwie roboty :-D
    Niby nic takiego ale warto wiedziec :-D kazda kasa sie liczy.....

8. samotna mama

samotna mama Fanka BB :)

Dzięki wielkie za odpowiedz. Ja złozyłam podanie o wychowawczy od stycznia 2007 roku więc wyprzedzenie chyba ma. Muszę iść chyba do naszego radcy prawnego mam nadzieje że powie mi prawdę a nie tak jak szefowi wygodnie. Do "napisania":-D

9. noelia

noelia basieńka

Ja tez dziękuję:tak: :tak:

10. reklama

Poleć forum