reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Usg chłopak czy dziewczynka

Dołączył(a)
25 Czerwiec 2017
Postów
2
Witam w 19 tygodniu ciąży dowiedziałam się ze będę miała dziewczynkę w 20 tyg okazało się jednak , że to chłopak. Sama już nie wiem bo na jednym usg widać na pewno dziewuche a na drugim chłopca. Może to pempowina ?? Może ktoś mi pomoże rozwiązać ta zagadkę
 

Załączniki

  • 4A8F5FF1-76CA-4DE0-AC12-5EDF08E820F2.jpg
    4A8F5FF1-76CA-4DE0-AC12-5EDF08E820F2.jpg
    596,4 KB · Wyświetleń: 38 811
  • 4A8F5FF1-76CA-4DE0-AC12-5EDF08E820F2.jpg
    4A8F5FF1-76CA-4DE0-AC12-5EDF08E820F2.jpg
    596,4 KB · Wyświetleń: 21 933
reklama
Rozwiązanie
Cześć dziewczyny proszę was o ocenę zdjęcia usg... Miesiąc temu zapowiedzieli mi syna a 4 grudnia na połówkowym ze córka... Trochę mam mętlik w głowie 😞
reklama
Zania slabych lekarzy spotkalas widocznie... mi lekarz okreslil plec na 80% w 12 t5d ale sa lekarze ktorzy ida z wiedza medyczna i tacy ktorzy uwazaja ze to wrozenie.....

Wszystko idzie do przodu;-) warto poczytac o tym niz powtarzac slowa lekarza bo najwidoczniej sie myli skoro jest o tym multum artykolow w internecie.....mowie tu o roznicsch w wygladzie wyrostka plciowego chlopcow i dziewczynek.
Masz racje sa one podobne ale dobry lekarz na dobrym sprzecie potrafi je rozroznic baa nawet taki laik jak ja moze dostrzec te roznice...
 
Zania slabych lekarzy spotkalas widocznie... mi lekarz okreslil plec na 80% w 12 t5d ale sa lekarze ktorzy ida z wiedza medyczna i tacy ktorzy uwazaja ze to wrozenie.....

Wszystko idzie do przodu;-) warto poczytac o tym niz powtarzac slowa lekarza bo najwidoczniej sie myli skoro jest o tym multum artykolow w internecie.....mowie tu o roznicsch w wygladzie wyrostka plciowego chlopcow i dziewczynek.
Masz racje sa one podobne ale dobry lekarz na dobrym sprzecie potrafi je rozroznic baa nawet taki laik jak ja moze dostrzec te roznice...
Być może nie są wystarczającymi specjalistami lub mieli słabszy sprzęt albo po prostu nie chcieli mówić za wcześnie bo człowiek też może się pomylic a nie chciał brać odpowiedzialności za to jeśli źle by mnie nakierowal co równiez uważam za profesjonalne, jednak poczytałam o tym co pisałaś z czystej ciekawości i rzeczywiście już wcześniej słyszałam o tym co pisałaś jednak nie znałam obcojęzycznej formy tego jak się to nazywa. I wszystkie artykuły mówiły o teorii nie opartej naukowo- żadnymi badaniami więc też można uznać je za wątpliwe. Także poddając przed Ciebie w wątpliwość slowa lekarzy na których trafiłam, nie powoduje, że nie mogę napisać informacji, która została mi przez nich przekazana czy też nie czyni, że nie mogę tego przekazać dalej, tym bardziej że nie jestem osobą, która MUSI znać tajniki wiedzy ultrasonograficznej. Lekarzy idących z duchem czasu musisz albo dobrze opłacić albo masz szczęście, w większości kobiety zdane są na tych, których mają pod ręką. Więc to, że Tobie określono poprawnie płeć w 12tc nie znaczy, że każdy przypadek jest w stanie ocenić tak samo bez pomyłki. Z resztą nie uważam, że moi lekarze są 100 lat za murzynami tylko dlatego że nie określili płci dziecka wcześniej niż 20tc właśnie mają dobre opinie, nawet bardzo dobre jednak bardziej skupilismy się na tym by ocenić rozwój dziecka i ciąży niż na samym sprawdzeniu czy ma siurka czy pipke.
 
Dodam jeszcze mała dygresje, czytanie multum artykułów w Internecie nie czyni ze mnie lekarza ani speca USG czy oprócz tego, że oczytalas się informacji z Internetu (czyt. Nie zawsze rzetelne źródło wiedzy) jesteś zawodowo związana z odczytywaniem obrazów USG? Bo jeśli tak to ja chętnie poczytam o Twoich spostrzeżeniach, jeśli nie to szkoda mojego czasu, unikam czerpania wiedzy z nieznanych źródeł.( pytam bo raz napisałaś, że w tym "siedzisz" następnie, że jesteś laikiem)-zmylilas mnie..

Biorąc pod uwagę że jesteśmy inteligentne, możemy tak długo podważać nasze zdanie mając rację i jednocześnie jej nie mając. Obie podalysmy własne źródła wiedzy które nie są wiarygodne. Ty nie znasz lekarzy z którymi miałam styczność ja nie znam autorów teorii którzy są cytowani na rzecz artykułów internetowych. Uchylam się w Twoja stronę mogąc a nie musząc wierzyć w co napisałaś, czyli hipotetycznie jeżeli teorie o których piszesz mają podstawę do tego by w 80% określić płeć-mówię o konkretnych badaniach potwierdzających teorie to niestety większość gabinetów w Polsce nie ma tak dobrego sprzętu lub nie ma na tyle dobrze wykwalifikowanych specjalistów lub jeżeli mają i to i to wtedy dużo kosztują takie wizyty lub po prostu uczestniczki tego forum nie mają możliwości by skorzystać z takiej usługi więc po co nakręcac kobiety żeby wpatrywaly się godzinami w zdjęcie usg i wmawialy sobie że widzą coś czego nie ma albo na odwrót? Tylko po to bys poczula sie madrzejsza? W związku z tym uznaje naszą dyskusję za kompletnie bez celu bo jedynie co teraz sobie robimy to na złość. Prawda jest taka że w tym momencie same nie jesteśmy odpowiednie do reprezentowania naszej wiedzy w tym temacie. I wszystko co tu czytamy trzeba odbierać z przymrużeniem oka.
 
Ostatnia edycja:
Zani lekarz wykonmujacy badania prenatalne w Polsce powinien posiadać Certyfikat Sekcji Ultrasonograficznej Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników na wykonywanie badań USG w Położnictwie i Ginekologii taki lekarrz pracuje na odpowiednim sprzęcie i ma odpowiednia wiedze i uwierz mi jesli jest w stanie na 7cm płodzie dostrzec wady genetyczne takie jak np brak kości nosowej która wtedy ma może z 2mm jest tez w stanie określić pleć dziecka....
i takie badania sa przewaznie płatne aleee na ich podstawie własnie mozńa dostrzec wady genetyczne lub nieprawidlowosci aaaa doglądniecie siurka czy pipki na wczesnym etapie ciązy to tylko dodatkowy plus.

POZA TYM TA WATEK o odczytywaniu plci na podstawie zdjęc USG jesli nie masz wiedzy i nie potrafisz to nie musisz sie udzielac:) nikogo serio nie interesuje co mowi Twoj lekarz:) Nikomu krzywda sie nie dzieje...ja czesto sie udzielam bo kupe czasu temu tematowi posiwecilam zobaczylkam setki zdjec i widze te roznice...dziewczyny nie raz mnie przywoluja tutaj...czy to cos zlego?? zawsze podkreslam ,ze to tylko moja opinia i nie jestem lekarzem.Zreszta sory nie ma tu dzieci i nikt nie bedzie sie opierał tylko na zdaniu kogoś z internetu.
 
Ostatnia edycja:
reklama
mi powiedzieli na pierwszych prenatalnych 12 t.c6 dni że chłopak, no i jest.
Mi w 12+5 na prenatalnych powiedziała dr, ze dziewczynka, dzień później czyli 12+6 mój lekarz prowadzący, tez powiedział ze dziewczyna, a w 14+5, już ze podejrzewa chłopaka, ale jajeczek nie widzieliśmy wiec za tydzień może już się okaże :)
 
Do góry