reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

USG pierwszego trymestru

Gosik880

Fanka BB :)
Dołączył(a)
15 Sierpień 2018
Postów
352
Hej. Kiedy najlepiej zrobić USG genetyczne pierwszego trymestru? Mam do wyboru dwa terminy u świetnego specjalisty od USG i się zastanawiam na kiedy się zapisać. Pierwszy termin wypadnie w 12+3, a drugi 13+3.
 
reklama
A ja się wyłamie i powiem,że 13+3. U mnie był problem, na badaniach 2 trymestru, bo dziecko było maleńkie (okazalo się młodsze) i było dużo trudniej dopatrzeć się potrzebnych struktur. Na pierwszych też byłam jakoś w 12 tygodni, to się okazało, że był to 11. Czym większe dziecko tym lepiej widać. Choć rozumiem, sama jestem niecierpliwa..:)
 
A ja się wyłamie i powiem,że 13+3. U mnie był problem, na badaniach 2 trymestru, bo dziecko było maleńkie (okazalo się młodsze) i było dużo trudniej dopatrzeć się potrzebnych struktur. Na pierwszych też byłam jakoś w 12 tygodni, to się okazało, że był to 11. Czym większe dziecko tym lepiej widać. Choć rozumiem, sama jestem niecierpliwa..:)
Chyba zależy od interpretacji wieku ciąży 😏🙂 dla mnie np 11 +3 to jest 12 tydzień ale wiem że jeśli chodzi o prenatalne to oni liczą skończony tydzień więc dla nich 11 +3 to będzie jeszcze 11 tydzień
 
Chyba zależy od interpretacji wieku ciąży 😏🙂 dla mnie np 11 +3 to jest 12 tydzień ale wiem że jeśli chodzi o prenatalne to oni liczą skończony tydzień więc dla nich 11 +3 to będzie jeszcze 11 tydzień
Ja na drugie prenalne jadę 22 + 3 . Dla mnie to za długo ale lekarz mówi że ok więc się słucham 🤪
 
Dla mnie 12+3. 13+3 to już tak na granicy. A jak dziecko okaże się z kolei starsze to będzie ciężko ocenić np przezierność karkową.
 
reklama
Hej. Kiedy najlepiej zrobić USG genetyczne pierwszego trymestru? Mam do wyboru dwa terminy u świetnego specjalisty od USG i się zastanawiam na kiedy się zapisać. Pierwszy termin wypadnie w 12+3, a drugi 13+3.
Ja bym wybrała 12+3, sama idę w tym tygodniu i będę wtedy 12+4 😊
 
Do góry