reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Utrata jedynki

Klaudine

Aktywna w BB
Dołączył(a)
31 Lipiec 2020
Postów
86
Niestety ale z powodu wypadku straciłam jedynkę. Czy można to naprawić tak aby niczego nie było widać?
 
reklama
Niestety ale z powodu wypadku straciłam jedynkę. Czy można to naprawić tak aby niczego nie było widać?
Implant albo korona. Najlepiej udać się do dentysty, który oceni stan sąsiednich zębów i dobierze odpowiednie leczenie. Może być konieczna wizyta u protetyka.
 
Wszystko zależy też od tego czy nie masz zęba z korzeniem czy korony, części czy całości, no i faktycznie jak wyglądają sąsiadujace zęby.

Oczywiście że można z tym coś zrobić, niestety koszty nie są malutkie ( zależnie od tego kogo na co stać mówiąc ,,koszty" ).
 
Hej, miałam taka sama sytuację spróbuj pytać o nadanie zęba kompozytowo, bądź z włukna szklanego koszt u mnie w miescie to 800zl wszędzie może być różnie na poszczególne miasta. Jeżeli będzie kompetentny dentysta sam doradzi co powinnaś zrobić aby nie płacić dużo kasy.. U mnie usunięto nawet korzeń i zostało nadlane kompozytowo. W zależności czy ma na czym się trzymać ten kompozyt czy masz odrazu dziąsło. Jeżeli masz chodź kawałek tej jedynki to kompozyt jest trwały mam już 7lat oczywiście co 2,3 lata jeżeli nic się nie dzieje to ci zostawiają, ale jeżeli coś się dzieje to zdejmują i robią na nowo (względy estetyczne), np plamy po kawie, herbacie czy papierosach. Doradzę Ci ze teraz możesz iść prywatnie, a jeżeli coś się będzie działo to iść na NFZ też to wykonują. A jeżeli już jest tylko dziąsło to jedynie implant bądź korony.
 
Ja gdy miałam 9 lat, przed komunią złamałam jedynkę, wszystko zależy od tego czy ząb jest do uratowania! u mnie tymczasowy 'ząb' (czego nie polecam i mam przekonanie, że już nikt tego nie robi bo było to mega upokarzające (plastikowa nakładka jak ala ząb bo pod spodem było leczenie kanałowe czy coś by uratować jedynkę, bezskutecznie)) . Później wykonano 'dokładkę' na pół zęba - widuje ją u wielu ludzi więc to najtańsza opcja tzw dosztukowanie... która niestety w chwili gdy ząb obumiera odbiega mocno od niego kolorystycznie bo wiadomo dokładka jasna, biała, a nagle ząb w odcięciu czernieje jeśli jest taka sytuacja. W późniejszych latach wstydu wykonałam licówkę z której jestem bardzo zadowolona! Do implantu polecam K2 Dental w Krakowie Link do: IMPLANTY GDAŃSK - IMPLANTY GDYNIA. Klinika K2 Dental , świetna klinika Na pewno będziesz zadowolona.
 
Ostatnia edycja:
Do góry