reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

w którym tygodniu urodziło sie wasze dziecko?

WITAM JESTEM TU NOWA:-)
Moja córeczka ur się w 31 tyg ciąży przez cc, miałam zatrucie ciążowe i groziła mi spiączka , Gosia wage miała kg i 44 cm długosci , była b. ruchliwa i przeszła chyba wszystkie choroby łącznie z sepsą . Do domku wyszła po 2 mies. silna i piękna :-D teraz ma 2 latka i 4 miesiące i jest zdrową śliczną drobniutką dziewczynką :happy2: Pozdrawiamy
Cześć mata, fajnie że do nas dołaczyłaś,napewno na forach znajdziesz wiele odpowiedzi na nurtujące cię pytania oraz znajdzieś wsparcie i dobre rady od innych mam wcześników. Pozdrawiam
 
reklama
witam.moja córeczka urodziła się dwa miesiące temu w 28 tyg. ciaży z bardzo małą wagą jak na ten tydzięń 880 g.34 cm. długa.jeszcze przebywa na oddziale neonatologii i jest podłączona do respiratora.tak bardzo mnie to martwi,że tak długo nie udaje jej się odłączyć od tej rurki.dotychczasowe próby się nie powiodły.tak bardzo się o nią boję. często myślę o tym, żeby założyć stowarzyszenie mam wczesniaków,mogłybyśmy się spotykać od czasu do czasu i wspierać się na wzajem w tych ciężkich chwilach.pozdrawiam.
 
Witaj, Klaro.

Jeśli ktoś, nawet dorosły, przebywa tyle czasu na respiratorze, to siłą rzeczy jego mięśnie nie maja tyle sił, żeby podjąć pracę. U mojej córci udało się przy drugiej próbie, ale już u kolegi z inkubatora obok było tych prób 8. Dodam, ze dzisiaj się skubaniec rozwija nawet lepiej od mojej małej, waży chyba z 8 kg i dogonił wiek metrykalny :)

Masz już wszystko przygotowane na przyjecie Małej? Bo jak przejdzie z intensywnej terapii na oddział noworodkowy, to pewnie będziesz musiała sie z nia położyć do szpitala (personel niezbyt dba o dzieciaki), i nie bedziesz już mogła nic przyszykować.

Jesli chodzi o stowarzyszenie, wprawdzie sama zobaczysz, jak mało czasu będziesz miała, gdy przyjedziesz z dzieckiem do domu :), ale na razie może chciałabys się zaangażowac w jakąś akcję Fundacji Wcześniak? Są tam mamy, które przeszły to, co Ty przechodzisz teraz, i mogą Ci dac dużo praktycznych rad, pożyczyć ubranka, polecić lekarzy etc. Jesli nie znasz tej fundacji, zajrzyj w wolnej chwili tutaj Fundacja Wcze
 
witam.moja córeczka urodziła się dwa miesiące temu w 28 tyg. ciaży z bardzo małą wagą jak na ten tydzięń 880 g.34 cm. długa.jeszcze przebywa na oddziale neonatologii i jest podłączona do respiratora.tak bardzo mnie to martwi,że tak długo nie udaje jej się odłączyć od tej rurki.dotychczasowe próby się nie powiodły.tak bardzo się o nią boję. często myślę o tym, żeby założyć stowarzyszenie mam wczesniaków,mogłybyśmy się spotykać od czasu do czasu i wspierać się na wzajem w tych ciężkich chwilach.pozdrawiam.
Witaj Klaro.Przykro mi,że twoja córcia leży w szpitalu.Moja też długo leżała pod respiratorem bo 65 dni a potem kolejne 20 miała tlenoterapie.Wygrzebała się ze swojego wcześniactwa i tego samego życzę twojej córci,A tym czasem zapraszam na Pogaduchy wczesnych rodziców.
 
Witam
Jestem nowa na tym forum:)Mój synek Hubercik urodził się w 33 tc (a dokładnie 32 + 5 dni)ważył 2,310 kg a dł. 51 cm. Dostał niestety 3 pkt.Wrodzone zapalenie płuc, sepsa, ogromne niedotlenienie a w 2 dobie odma opłucna i pękło mu prawe płucko. Na respiratorze był 3 doby (silny, szybko poradził sobie z tymi infekcjami a stan był krytyczny), w szpitalu 28 dni.Na szczęście nie było ani ROP ani wylewów.Teraz ma 9 miesięcy, waży 9,150 kg i ma 75,5 cm :) Wieku korygowanego nie miał odliczanego, bo rozwija się zgodnie z wiekiem metrykalnym, a ostatnio zaczął nawet go prześćigać.Jestem z niego bardzo dumna i cieszę się, że jest zdrowy i bardzo silny :) Nawet lekarze się dziwią ile to dziecko ma siły:) Pozdrawiam wszystkie mamy wcześniaczków
Witaj wśród wczesnych mam zapraszamy na pogaduchy
 
witam.moja córeczka urodziła się dwa miesiące temu w 28 tyg. ciaży z bardzo małą wagą jak na ten tydzięń 880 g.34 cm. długa.jeszcze przebywa na oddziale neonatologii i jest podłączona do respiratora.tak bardzo mnie to martwi,że tak długo nie udaje jej się odłączyć od tej rurki.dotychczasowe próby się nie powiodły.tak bardzo się o nią boję. często myślę o tym, żeby założyć stowarzyszenie mam wczesniaków,mogłybyśmy się spotykać od czasu do czasu i wspierać się na wzajem w tych ciężkich chwilach.pozdrawiam.

Witaj nie powiem zebys się nie martwiła bo tak się nie da , Małgosia była tydz pod respiratorem , już zaczynała ładnie oddychac, jak przy przetoczeniu krwi jej stan sie b.pogorszył niestety zarazili ją sepsą , u wczesniaków tak jest 3 kroki do przodu cztery do tyłu , . wstyd mi się przyznac ale ja w pewnym momencie straciłam już wiare , ale ona dzielnie walczyła i wywalczyła , jest zdrową śliczną dziewczynką o delikatnej urodzie ale mocnym charakterze :-D:-D Zycze tobie i coreczce b.dużo sił aby wszystko było dobrze . i abyscie jak najszybciej wróciły do domku
 
Witam
Jestem nowa na tym forum:)Mój synek Hubercik urodził się w 33 tc (a dokładnie 32 + 5 dni)ważył 2,310 kg a dł. 51 cm. Dostał niestety 3 pkt.Wrodzone zapalenie płuc, sepsa, ogromne niedotlenienie a w 2 dobie odma opłucna i pękło mu prawe płucko. Na respiratorze był 3 doby (silny, szybko poradził sobie z tymi infekcjami a stan był krytyczny), w szpitalu 28 dni.Na szczęście nie było ani ROP ani wylewów.Teraz ma 9 miesięcy, waży 9,150 kg i ma 75,5 cm :) Wieku korygowanego nie miał odliczanego, bo rozwija się zgodnie z wiekiem metrykalnym, a ostatnio zaczął nawet go prześćigać.Jestem z niego bardzo dumna i cieszę się, że jest zdrowy i bardzo silny :) Nawet lekarze się dziwią ile to dziecko ma siły:) Pozdrawiam wszystkie mamy wcześniaczków

Witaj masz b.silnego synka życzymu mu dużo zdrówka i radości :-)
 
Witam w sobotni wieczór my od czwartku walczyłysmy z grypą jelitową , Gosia dopiero dzis cos zjadła , kórcze jakie to paskudztwo .Pozdrawiamy
 
Witam!
Mój syneczek urodził się w 37 tygodniu ale tylko z wagą 2225kg i 48c długości.Miał wrodzoone zapalenie płuc......Crp ponad 110 i tachykardię zatokową.Tydzień spędził w inkubatorze pod tlenem .Na szczęscie retinopata na razie ok ale jeszcze czekają nas 4 wizyty, laryngolog też ok, bioderka też ok.kardilog za 2 miesiące znowu wizyta.jest delkikatny szmer nad serduszkiem.ale podobno to dopuszczalne bo on malutki.We wtorek mamy neonatologa..
Dzisiaj Olisiek ma 1, 5 miesiąca i waży 3kg............pediatra mówi ze to trochę za malo............
Ma nietolerancję laktozy więc je Nutramigen i ma refluks- co wyszlo tydzień temu......bo mu się ulewa tylko wewnątrz. Jak do czwartku mu się nie poprawi i nie przybędize na wadze 25 dag to do szpitala nas kładą:-(
 
reklama
Witam!
Mój syneczek urodził się w 37 tygodniu ale tylko z wagą 225kg i 48c długości.Miał wrodzoone zapalenie płuc......Crp ponad 110 i tachykardię zatokową.Tydzień spędził w inkubatorze pod tlenem .Na szczęscie retinopata na razie ok ale jeszcze czekają nas 4 wizyty, laryngolog też ok, bioderka też ok.kardilog za 2 miesiące znowu wizyta.jest delkikatny szmer nad serduszkiem.ale podobno to dopuszczalne bo on malutki.We wtorek mamy neonatologa..
Dzisiaj Olisiek ma 1, 5 miesiąca i waży 3kg............pediatra mówi ze to trochę za malo............
Ma nietolerancję laktozy więc je Nutramigen i ma refluks- co wyszlo tydzień temu......bo mu się ulewa tylko wewnątrz. Jak do czwartku mu się nie poprawi i nie przybędize na wadze 25 dag to do szpitala nas kładą:-(
No to wyrazy współczucia w związku ze szpitalem.jeżeli chodzi o wage to wcale nie jest tak żle jak na dziecko z niską wagą urodzeniową
 
Do góry