reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Waga dzieciątek

No to ja się zaczynam martwić czy nasz Miś nie za dużo przybiera - wg domowej wagi waży po 22 dniach 4400 w ubranku i suchym pamperku, na dodatki odejmuję 200g, to wychodzi mi 4200, a jego najniższa waga to 3280, jak nic wychodzi na to że przybrał mi na wadze przez trzy tygodnie ok. 900g :szok:
Ale chyba nie można utuczyć dziecko karmiąc piersią..?
 
reklama
Szopka, nie chcę Cię martwić, ale można. Nie wiem, czy lekarze traktują to jako "utuczenie", ale miałam na podwórku dziewczynę, która (sama malutka i drobniutka) karmiła synka tylko piersią przez ponad pół roku. Jak z nim wychodziła na dwór latem (miał wtedy ok. pół roku), to wszyscy się oglądali bo wyglądał jak dziecko "Michalin" - same oponki! Stóp mu widać nie było spod fałdek. Teraz ma 2,5 roku i wyrósł z tego, ale jest kawał chłopa.:-D Ale to chyba jest genetyczne, bo nie widać po Twoim Misiu tego utuczenia.:-D A to zdjęcie w Avatarku jest po prostu przesłodkie. Nie mogę się napatrzeć.
 
no to Szopka jedziemy na tym samym wozku - moj maly zarloczek po 14 dniach z wagi 3200 po szpitalu ma 4 kg!!!!:szok: dzis bylam u lekarza... hehe no ladnie...
 
Ja też dziś byłam u lekarza z małą i przez 2 tygodnie przybrała 600 gram waży teraz 3650. Bardzo się cieszę bo bałam sie że przez to ulewanie nic nie przybierze a tu taka niespodzianka.
A karmiąc piersią nie można dziecka przekarmić czy utuczyć tak mi powiedziała połozna.
 
Mojej małej wszedzie rosna fałdki i jest ciezka juz jutro sie okaze ile wazymy ,mój Kacperek szybciutko zrobił sie pulchniutki na cycku ,potem długo szczapicha była zniego ale za to terazz grubcio mały jest
 
Dokładnie. Dziecko karmione wyłącznie piersią nigdy nie będzie miało nadwagi - może być krąglutkie, całe w fałdkach itp. ale to nie to samo, co utuczony na sztucznym berbeć. Czytałam że dzieci karmione piersią mają też znacznie mniejsze "szanse" na otyłość w przyszłości. Po prostu zdrowo wyglądają w pacholęctwie ;-)
 
reklama
uff to mnie uspokoiłyście, bo już myślałam że mały chce szybko wagą i tuszą dogonić tatusia, a tego bym nie chciała :-D

A w avatarku buziak dla cioć z bb :-)
 
Do góry