reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Waga dziecka w 26 tygodniu

latte art

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
10 Wrzesień 2019
Postów
65
Część [emoji846] Mam pytanie do mam które, były albo są w ciąży, jaką była waga waszego dzidziusia w 26 Tc. Lekarz na ostatnim badaniu stwierdził że nasz synek ma 730g. Powiedział nawet że jest o tydzien starszy, ale jak teraz czytam wszystkie informacje na stronach to podają ze dziecko powinno mieć już około 900g. Czy któraś z was miała podobnie? Jest to duże odstępstwo od normy?
 
reklama
Część [emoji846] Mam pytanie do mam które, były albo są w ciąży, jaką była waga waszego dzidziusia w 26 Tc. Lekarz na ostatnim badaniu stwierdził że nasz synek ma 730g. Powiedział nawet że jest o tydzien starszy, ale jak teraz czytam wszystkie informacje na stronach to podają ze dziecko powinno mieć już około 900g. Czy któraś z was miała podobnie? Jest to duże odstępstwo od normy?
Jesteś w skończonym 26 czy w zaczętym? Jeżeli w skończonym to twoje dziecko w 50 centylu czyli typowy średniak :) a jak w skończonym to jest najzwyczajniej w świecie drobne ale może później nadrobi :)
 
Aktualnie jestem w 26t2 dni a badanie wykonywane było dokładnie w 26tc 0 dni
Jesteś w skończonym 26 czy w zaczętym? Jeżeli w skończonym to twoje dziecko w 50 centylu czyli typowy średniak :) a jak w skończonym to jest najzwyczajniej w świecie drobne ale może później nadrobi :)
 
Mam nadzieję że wszystko jest dobrze,[emoji846] bardzo chaotyczna była ta wizyta, tak samo jak usg. Nie dostałam nawet wydruku więc nie znam wymiarów poza podana waga
 
Ale może ma ktoś jeszcze jakieś doświadczenia w tym temacie. Kolejna wizytę mam 30.04 i strasznie mnie to zastanawia
 
Ale może ma ktoś jeszcze jakieś doświadczenia w tym temacie. Kolejna wizytę mam 30.04 i strasznie mnie to zastanawia
Każde dziecko rozwija się w swoim tempie dlatego tylko na początku ciąży po wymiarach dziecka ustala się datę porodu wg USG a później już się na to tak nie patrzy bo każde inaczej rośnie 😁 dlatego np jak urodziłam synka w 41 TC miał 3300 a dziewczyna na sali identycznie w tym samym dniu ciąży urodziła synka 2900 i dzieci zdrowe po prostu też genetycznie zależy czy dziecko jest drobne czy kawał człowieka😁 nie martw się jakby było coś nie tak lekarz by ci powiedział😁
 
Część [emoji846] Mam pytanie do mam które, były albo są w ciąży, jaką była waga waszego dzidziusia w 26 Tc. Lekarz na ostatnim badaniu stwierdził że nasz synek ma 730g. Powiedział nawet że jest o tydzien starszy, ale jak teraz czytam wszystkie informacje na stronach to podają ze dziecko powinno mieć już około 900g. Czy któraś z was miała podobnie? Jest to duże odstępstwo od normy?
Pamiętam że mój synuś na usg w 21-22 tygodniu miał ok 450g :)
 
reklama
Część [emoji846] Mam pytanie do mam które, były albo są w ciąży, jaką była waga waszego dzidziusia w 26 Tc. Lekarz na ostatnim badaniu stwierdził że nasz synek ma 730g. Powiedział nawet że jest o tydzien starszy, ale jak teraz czytam wszystkie informacje na stronach to podają ze dziecko powinno mieć już około 900g. Czy któraś z was miała podobnie? Jest to duże odstępstwo od normy?
Sprawdziłam przed chwilą. Córka w 26+0 równe 693gramy. Urodzona w 38+2 z wagą 3200:) zdrowa i ma się nadal dobrze:)
Druga córka w tym czasie 810, urodzona 39+2 z wagą 3450. Więc wagi bardzo podobne patrząc, że tydzień różnicy.

Pamiętaj też, że USG nie raz się myli. Dzidziuś się rusza lekarz może źle coś zmierzyć. Za tydzień, dwa znowu badanie i wtedy wyjdzie np. że dzidzia dużo więcej przybrała.
Zawsze jak coś cię niepokoi skonsultuj z lekarzem, szkoda stresu w takim pięknym etapie oczekiwań na synka :)

Najlepszego dla Was 😘
 
Do góry