reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Waga dziecka w 30 tygodniu ciąży za niska??

Martauparta29

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
20 Czerwiec 2022
Postów
31
Cześć dziewczyny, jestem w 30 tygodniu, dokładnie 30+1 wczoraj byłam u swojego lekarza, na dodatkowej kontroli bo nie podobał mi się mój wodnisty śluz (bałam się że to wody płodowe) Lekarka zbadała mi szyjkę, brzuch i przeszła do usg, zmierzyła małego i mówi że brzuszek ok, serduszko ok o wadze nic nie mówiła. Wzięłam wydruk z miarą a tam waga 1259g! Z tego co czytam to waga w tym tygodniu powinna być wyższa. Jakie macie doświadczenia w tym temacie? Jutro jadę na 3 prenatalne więc dowiem się więcej, ale nie ukrywam że trochę mnie to martwi
 
reklama
To faktycznie dół normy, ale ważniejsze jest jaki był przyrost od ostatniego badania. Mój syn szorował ciągle po dole normy. Urodzony w 39+1 z wagą 2980g. Na dziś 7,5 miesiąca i klocuszek w samym środku siatki centylowej. Maluszki nadrabiają :)
 
A jaką wagę miał wcześniej? Jak łożysko?

Czy nagle nastąpił brak wzrostu?

Moim zdaniem waga jest bardzo dobra.
 
AC 24,23 a hc 25.68 z wymiarów wychodzi tydzień młodsza ciąża niż jest 😔nie wiem może też robiła to niedokładnie nie tak jak na zwykłej wizycie. łożysko mam na przedniej ścianie i wcześniej martwiłam się że te ruchy będę tak odczuwać słabiej, ale od tygodnia jakoś mały ładnie się rusza, fala na brzuchu co chwile😁 probuje przetłumaczyć sobie ze gdyby nie rósł to by nie miał siły na kopniaki😁Jutro zobaczymy dokładnie, ale wiecie jak to jest człowiek nie może się wyluzowac
 
A jaką wagę miał wcześniej? Jak łożysko?

Czy nagle nastąpił brak wzrostu?

Moim zdaniem waga jest bardzo dobra.
Wiesz co wcześniej waga była w normie 17 marca byłam i 1200 czyli na 28 tydzień ok, ale tak jak mówię ruchy silniej odczuwam od tamtego czasu a wg usg mały nie podrósł za dużo. Może nie zrobiła pomiaru dokładnie. Łożysko na ścianie przedniej wysoko, do tej pory było ok przepływy miałam robione na prenatalney 2 razy i było ok.
 
AC 24,23 a hc 25.68 z wymiarów wychodzi tydzień młodsza ciąża niż jest 😔nie wiem może też robiła to niedokładnie nie tak jak na zwykłej wizycie. łożysko mam na przedniej ścianie i wcześniej martwiłam się że te ruchy będę tak odczuwać słabiej, ale od tygodnia jakoś mały ładnie się rusza, fala na brzuchu co chwile😁 probuje przetłumaczyć sobie ze gdyby nie rósł to by nie miał siły na kopniaki😁Jutro zobaczymy dokładnie, ale wiecie jak to jest człowiek nie może się wyluzowac
U mnie wymiarami też jest tydzień do tyłu i z tego, co wiem, to norma jest tak do 2 tygodni.
 
U mnie wymiarami też jest tydzień do tyłu i z tego, co wiem, to norma jest tak do 2 tygodni.
No właśnie też coś takiego słyszałam i może dlatego dla lekarza jest w normie, liczę właśnie ze jutro okaże się że inne parametry są w normie. Od 27 tygodnia wiem że muszę uważać z cukrami, podwyższone na czczo nieznacznie bo 92 a norma to właśnie 92 teraz rano mam tak do 90 ale jestem na diecie i może to też ma wpływ jakiś
 
Po pierwsze, dzieci rosną skokowo. Dzisiaj może być tyle, jutro będzie 100g więcej.
Po drugie, USG ma margines błędu. Waga dziecka jest obliczana na podstawie długości kości udowej, obwodu brzuszka i głowym wystarczy, że dziecko się inaczej ułoży i już waga wyjdzie inna. Ba, lekarz może zrobić drugi pomiar po 5min i waga może wyjść inna.
Znam jednego lekarza, który faktycznie potrafi wstrzelić się co do grama, ale on zajmuje się tylko robieniem USG prenatalnych.
 
reklama
Dzięki, trochę się uspokoiłam 😄nie ma co się nakręcać 😄
Pobierz Po pierwsze, dzieci rosną skokowo. Dzisiaj może być tyle, jutro będzie 100g więcej.
Po drugie, USG ma margines błędu. Waga dziecka jest obliczana na podstawie długości kości udowej, obwodu brzuszka i głowym wystarczy, że dziecko się inaczej ułoży i już waga wyjdzie inna. Ba, lekarz może zrobić drugi pomiar po 5min i waga może wyjść inna.
Znam jednego lekarza, który faktycznie potrafi wstrzelić się co do grama, ale on zajmuje się tylko robieniem USG prenatalnych
 
Do góry