reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

waga dziecka

Dołączył(a)
30 Kwiecień 2021
Postów
2
Witajacie dziewczyny,
jestem w 32 tygodniu ciazy i Junior wazy 2.5 kg, wogole wszystkie pomiary wychodza poza skale , dlugie nozki, brzyszek , głowka.
mam sie martwic? niby lekarz mowi ze wszystko ok , mały jest duzy bo oboje z partnerem (on wysoki, ja no coz modelka nie bylam nigdy) jestesmy dorodni. ale zaczełam czytac i zaczynam sie bac, a poza tym słysze ze to moja wina ze dziecko juz jest i urodzi sie grube.... pomocy
 
reklama
Spokojnie pomiar usg jest tylko orientacyjny. Dziecko moze przystopowac i urodzic sie jako przecietny bobas. No chyba ze masz cukrzyce ciazową co moze sie odbijac na wadze dziecka ale wtedy lekarz decyduje czy nalezy rozwiazac ciaze wczesniej i w jaki sposob l. Moj syn w 36tc mial prawie 2,7kg a urodzil sie miesiac pozniej po terminie z wagą 2900 wiec sie zatrzymal. Corka w tym tygodbiu co Ty trz miala ponad 2kg a urodzila sie 3200 tydzien przed terminem. Nic nie jest przesądzone:)
 
No właśnie nie mam cukrzycy ciążowej jestem po badaniach. Nie wiem co robić, odszedł mi cały apetyt. Dziękuję za odpowiedź
 
Nie czytaj nic na internecie to tylko będziesz się bardziej martwić. Zaufaj swojemu lekarzowi. I nie słuchaj tych osób które mówią ze to Twoja wina. Jeszcze troszkę i zobaczysz swojego maluszka ze jest cały zdrowy i normalny 😊
 
Nic się nie martw, wszystko zalezyvod aparatu USG. Mi w 38tc na wizycie pokazało USG że nie mam wód płodowych i dziecko wazy ok 3 kg, na drugi dzień szpital i badania , w szpitalu USG pokazał prawidłowy poziom wód, a dziecko urodziłam z wagą 2560g i 47cm, a na USG też wychodziło np że ma długie nogi .
 
Witajacie dziewczyny,
jestem w 32 tygodniu ciazy i Junior wazy 2.5 kg, wogole wszystkie pomiary wychodza poza skale , dlugie nozki, brzyszek , głowka.
mam sie martwic? niby lekarz mowi ze wszystko ok , mały jest duzy bo oboje z partnerem (on wysoki, ja no coz modelka nie bylam nigdy) jestesmy dorodni. ale zaczełam czytac i zaczynam sie bac, a poza tym słysze ze to moja wina ze dziecko juz jest i urodzi sie grube.... pomocy
A ty jesteś niska, czy wysoka? Podobnie ojciec dziecka? Moje dziecko też miało długie nogi o 3 tygodnie do przodu niż reszta. Ale nie martwiłam sie, bo mój m jest wysoki i miał to po nim. Teraz ubrania kupuje w różnych rozmiarach. Nóżki wciąż są dłuższe o rozmiar niż reszta [emoji4] Ma 3 latka, a wygląda jak pieciolatek. Zresztą jak się urodził, to wyglądał jak 3 miesięczne dziecko.
 
Witajacie dziewczyny,
jestem w 32 tygodniu ciazy i Junior wazy 2.5 kg, wogole wszystkie pomiary wychodza poza skale , dlugie nozki, brzyszek , głowka.
mam sie martwic? niby lekarz mowi ze wszystko ok , mały jest duzy bo oboje z partnerem (on wysoki, ja no coz modelka nie bylam nigdy) jestesmy dorodni. ale zaczełam czytac i zaczynam sie bac, a poza tym słysze ze to moja wina ze dziecko juz jest i urodzi sie grube.... pomocy
Yyy ze co? Grube sie urodzi? Co to za pojebane teorie... Nie martw się! Boże co ja bym dała żeby moje dzieci przy porodzie były większe! A pierwszy 2650 38tc i drugi 2230 w 34+5.. A kuzynka w 40 tc i chłopak 4800 i to SN... Kurde... Nie bierz do głowy nic, raz różnica pomiarów, dwa jedno będzie większe drugie małe!
 
Witajacie dziewczyny,
jestem w 32 tygodniu ciazy i Junior wazy 2.5 kg, wogole wszystkie pomiary wychodza poza skale , dlugie nozki, brzyszek , głowka.
mam sie martwic? niby lekarz mowi ze wszystko ok , mały jest duzy bo oboje z partnerem (on wysoki, ja no coz modelka nie bylam nigdy) jestesmy dorodni. ale zaczełam czytac i zaczynam sie bac, a poza tym słysze ze to moja wina ze dziecko juz jest i urodzi sie grube.... pomocy
Kochana nie mart sie. Ja przy mojej ostatniej corci, ur.10.20, lezalam z dziewczyna ktora urodzila chlopca o wasze 4.8 kg a USG tydzien wczesniej wskazywalo wage maluszla o 1kg nizsza. Skolei moja pierwsza corka wazyla 4.1 kg i zszywali mnie godzine bo mialam zbyt rozlegle obrazenia. Potem dowiedzialam sie, ze jako pierworodka wogole nie powinnam urodzic tak duzego dziecka tylko powinnam mieć CC i ze rowniez pomiar USG wskazywal nizsza wage.
Przy 3 corce mialam wywolanie przed terminem w obawie ze waga dziecka bedzie znow duza wiec lekarze woleli sie zaasekurowac. Ale zaskoczenia nie bylo, urodzilam malenstwo wazace lekko ponad 3 kilo.
Za to teraz przekraczam wszelkie normy, przybralam juz 10 kilo i choc do filigranowych nie naleze to w kazdej jednej ciazy 10kg to bylo max, jakie przytylam. Takze kazda ciaza jest inna i sa przerozne przypadki. Nie martw sie na zapas a glupim gadaniem wogole sie nie przejmuj skoro ty i dzidzius jestescie zdrowi.
Takze glowa do gory 💕💋
 
reklama
a poza tym słysze ze to moja wina ze dziecko juz jest i urodzi sie grube....
Ale jak twoja wina ? 🤣 Wybacz, ale głupoty gadają, przecież to nie tak, że jak zjesz coś niezdrowego to potem dziecko je to samo, do jego organizmu przenika wszystko co wartościowe, jeżeli ty tego nie dostarczasz, to ono ci zabiera wszystkie witaminy. Dziecko jest w pewnym sensie pasożytem, które na tobie żeruje, mu się nic nie stanie, tak to natura stworzyła na szczęście.
Ciesz się ciąża, a genów nie oszukasz, skoro wy jesteście dorodni, to malucha nie urodzisz.
 
Do góry