reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Waga dziecka

U mnie było tak przy pierwszym dziecku że w 31 tygodniu na IP lekarz zwrócił uwagę że dziecko jest mnsze i trzeba kontrolować przyrosty. W sumie to w 34 tygodniu trafiłam na patologie ciąży ze.wzgledu na niską wagę dziecka i skracająca się szyjkę. Urodziłam równo w 37 tygodniu ciąży. Dziecko ważyło 2340g nie.mialo hipotrofi. Obecnie córka ma 5 lat waży 23 kg i ma 122 cm wzrostu. Lekarz mi zawsze powtarzał że.najwazniejszy jest rozmiar brzuszka. Po tym można poznać czy coś się zaczyna dziać. Powodzenia 🙂
 
reklama
@BetiPS Ale sama waga już świadczy o tym, że dziecko urodziło się z hipotrofią. Bodajże waga poniżej 2700g, to jest hipotrofia.
 
@BetiPS Ale sama waga już świadczy o tym, że dziecko urodziło się z hipotrofią. Bodajże waga poniżej 2700g, to jest hipotrofia.
Hipotrofia to waga poniżej 2500g przy 39/40 tygodniu ciąży. W tym przypadku dziecko urodziło się 2 tygodnie wcześniej - w 37 tygodniu, więc faktycznie nie musiało być sklasyfikowane jako hipotrofik.
 
Ja urodziłam 37t2d z wagą 2660g i było to wówczas uznane ze hipotrofię ;-)
Być może norma w międzyczasie zmieniła się do 2500g.

Co nie zmienia faktu, że 2340g raczej powinno zostać uznane za hipotrofię.

PS. Doczytałam dziecko z waga poniżej 2500g zawsze jest uznawawne za hipotrofika (bez uwzględniania wieku ciążowego). Tu np. artykuł: https://www.google.com/url?sa=t&rct.../58945/46927&usg=AOvVaw2Kx07dDHYZdPjR91BY5Rrf
 
Ostatnia edycja:
PS. Doczytałam dziecko z waga poniżej 2500g zawsze jest uznawawne za hipotrofika (bez uwzględniania wieku ciążowego). Tu np. artykuł: https://www.google.com/url?sa=t&rct.../58945/46927&usg=AOvVaw2Kx07dDHYZdPjR91BY5Rrf
Z artykułu wynika, że określa to definicja WHO, ale są też inne definicje, które trochę inaczej klasyfikują hipotrofię.
Urodziłam hipotrofika w lutym i w szpitalu trochę mi to tłumaczyli i wychodziło na to, że gdyby urodził się z taką samą masą trochę wcześniej to by go nie klasyfikowali jako hipotrofika. 🤷
Ja urodziłam się w 38 tygodniu ciąży z masą 2400g i wtedy też nikt nie mówił o hipotrofii. Ale to było lata temu :)

Co do tematu to myślę, że ginekolog wspomniał o niskiej wadze dziecka bo po prostu zwrócił uwagę na to, że może być mniejsze. Natomiast zawsze jak odchyla się na siatce centylowej w dół to warto to monitorować. :)
 
Tak czy inaczej nie została zakwalifikowana do hipotrofikow. Według siatek szpitala w którym rodziłam była w 12 centylu
 
Do góry