reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wasze Obawy w ciazy?

A ja już rozmawiałam z moim ginem i powiedział, że w moim przypadku, nawet jeśli wszystko będzie ok, ale będę chciała cc to wskazaniem medycznym może być uraz psychiczny po pierwszym porodzie! I w ogóle mam się nie martwić, bo to już będzie jego sprawa, żeby było tak jak chcę!
 
reklama
cyska ja to bym chetnie wziela znieczulenie zewnatrzoponowe ale u nas w szpitalu tego nie daja.nawet jakby ktos chcial zaplacic to nic z tego. ja mam jeszcze nadzieje ze moze od nich je wyszarpie bo mam astme a przy tym to mi sie to nalezy.ale jak bedzie to niewiadomo.teraz wprowadzili gaz rozweselający.zastanawia mnie jeszcze ten zel dianatal, zeby byl lepszy poslizg.czymkolwiek napewno chcialabym sie ratowac bo moj prog bolu jest kiepski.
 
Flower- wskazaniem do CC jest miednicowe położenie płodu, ja tak miałam. Więc może Ci się uda ;)

Ja tym razem bardzo chcę rodzić naturalnie, ten ból po CC- nie chcę drugi raz tego przechodzić. Jak widziałam laski po normalnych porodach normalnie sobie po korytarzu śmigały a ja jak paralityk zgięta wpół przez tydzień.
Jak dojechałam na IP to miałam rozwarcie na 8cm i skurcze co 3min a prawie, że nie bolało... Więc podejrzewam, że u mnie poszłoby gładko i szybko, zresztą to u nas rodzinnie- wszsytkie ciotki, kuzynki rodzą szybko i bezproblemowo. Oczywiście poród porodowi nie równy, ale mam nadzieję, że będzie dobrze!
Grubo zastanawiam się nad porodem w domu, teraz jest refundowany. Boję się szpitala, bakterii, całego tego syfu. A do domu przyjeżdza lekarz, położna z całym sprzętem więc jest bezpiecznie. Danielka po porodzie zarazili gronkowcem niestety w szpitalu i stąd moje obawy.
 
Ja bede rodzic w Anglii i tu kazdy moze korzystac z entonoxu (gazu) ale oprocz tego chce zzo. Nie chodze do dentysty bez znieczulenia i nie czuje sie Matka Polka zeby na zywca rodzic..w imie czego? Zeby sie pochwalic ze dalam rade bez niczego? Nie dziekuje, to nie dla mnie. Mamy 21 wiek i po ta sa wszelkie pomoce zeby z nich korzystac. Cesarki bym nie chciala bo to jednak operacja i rozciete miesnie brzucha. Gdyby trzeba bylo to trudno ale na zadanie bym nie chciala. Zamierzam napisac w moim planie porodowym zeby podali mi zzo na moja wyrazna prosbe, moze okaze sie ze jestem jedna z tych szczesciar ktore przechodza porod bez wiekszych problemow i wcale nie bede go potrzebowala.. Ale zakladam ze jednak bede i tylko to ze wiem ze moge znieczulenie dostac trzyma mnie przy zmyslach, bo po prostu sie boje.
 
Milcia85mam do Ciebie wielka prosbe czy moglabys mi powiedziec gdzie moge znalesc przyklad tapiego planu dla szpitali tu w angli i jak on mniej wiecej moze wyglac bo ja w tej sprawie jestem zielona z gory dziekuje i przesylam buziakiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
 
Na pewno polozna bedzie z Toba omawiac plan porodowy i powie ci jak go napisac, pewnie tez da ci taka gotowa forme do wypisania pod koniec ciazy, lub powie skad ja zdobyc.

Informacje o tym jak wypelnic plan porodowy ze strony NHS i gotowa forma do wypelnienia:

Your online birth plan - Pregnancy guide - NHS Choices

Tu masz link gdzie jest wyjasnione jak pisac plan porodowy:

Writing a birth plan

A tu sa dwa przykladowe plany dwoch kobiet:

Sample birth plans
 
Co do porodu- mi lekarz na pierwszej wizycie powiedział, że nadaję się do cięcia.

Ja teraz się martwię tym, że np. wczoraj rano nie czułam jak zwykle ruchów tylko dopiero wieczorem- świruje. Ale jak leżałam w łóżku to się już uspokoiłam. Mama mnie zrypała, że to już czwarty miesiąc i będzie dobrze. A ja dalej się liczę z najgorszym... może w środę jakoś lekarz mi coś powie dobrego to stanę na nogi, ale powie jaka płeć....:-)
 
a nie wiecie jak to jest po zzo? ja się nasłuchałam różnych głupot i teraz się go boję.....
Np że trzeba po zzo leżeć 24h płasko na wznak bo inaczej się dostanie strasznego bólu głowy, częściowe niedowłady itd itp
Gdybym się zdecydowala to właśnie chciałabym mieć możliwość wzięcia znieczulenia gdybym już nie dawała rady, ale mam nadzieję że pójdzie szybko, gładko i bezboleśnie (haha nadzieja matką głupich:-p)
 
Dzieki za wiadomosc o powodach do cc

ale szczerze to jak sama mialabym zdecydowac czy sn czy cc to chyba tez sie boje;-)
nie znam ani jednego ani drugiego bolu i nie wiem co gorsze wiec pewnie los zadecyduje :-)
 
reklama
a ja to nie myślę o porodzie. Może powodem jest to że na 100% będę mieć cc ze względu na wskazania swoje...

Jak zaszłam w ciażę, to chciałam usłyszeć serduszko, potem jeszcze raz i jeszcze raz. Staraliśmy się o dziecko wiele lat, po drodze straciłam jedną ciażę i bałam się ze powtorzy się ta sytuacja. Teraz pierwsze 3 miesiace były super a tragedia zaczeła sie później i ledwo się udało. Syn okazał się silnym dzieckiem i dalej żyje. pragnę poczuć ruchy (bo chyba wcześniejsze oznaki nie były ruchami, mam wciaż takie bąblowanie) ale jestem cierpliwa. Teraz czekam na usg w 22 t.c. i echo serca i dla mnie to jest najważniejsze, a z resztą sobie poradzę.
 
Do góry