reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

watek porodowy - tylko dla zainteresowanych :):)

Koleżanka rodziła tam gdzie ja i lewatywy nie miała, golenie też ją omineło - ponieważ rodziła expresem i niezdążyli - ledwo zdążyła do szpitala - pierworódka a dzieciątko pykneła sobie piorunem - więc tak też się da :-)
 
reklama
Nie wiem tego z własnego doświadczenia, bo go nie posiadam, ale jak wiozłam przyjaciółkę do szpitala na poród i tam lekarka powiedziała, że trzeba zrobić lewatywę , a Mariol na to, że nie chce, a babeczka, że jak nie to nie. To było w Bielańskim w wawie..
Co do szpitali, to znam dość dobry przykład tego o czym pisała Ewa, że nie wszystko złoto co sie świeci. Jak ktoś mieszka w wawie, to napewno wiele słyszał o szpitalu na Żelaznej, super warunki, czysto sliczne sale.. A tym czasem jeśli chodzi o moje koleżanki które tam rodziły, to mówią że warunki rzeczywiście super, ale potem zero opieki , nikt nie pomaga, moja kumpela nie bardzo wiedziała jak karmic dziecko , a nikt jej nie pomógł , nie porozmawiał i jak przyszłam z jej mama to siedziała zapłakana i nie wiedziała co ma ze sobą zrobić ... Tym czasem druga kumpela rodziła w bielańskim przed remontem ( totalny syf, bo inaczej nazwać tego nie można ), ale panie tak miłe i pomocne, że miło wspomina... No ale cóż sama nie wiem... napiszę jak się przekonam:)) Ale miło, że piszecie o tym jak było u was.. czyta się to z łezkami w oczach i pozytywnie nastawia, za co wam serdecznie dziękuję :))... A wasze wspomnienia są poprostu cudowne...
 
Aqua- to ja tak chcę:-):-):-)
aniam- ja zamierzam tam rodzić o ile wcześniej się nie wyprowadzę z Warszawy bo tak się coś kroi... ktoś już tu pisał o tym braku opieki na Żelaznej może to celowe działanie żeby zmuszać rodzące do zatrudniania "osobistej" położnej za odpowiednią opłatą ? Przyjdzie mi się osobiście o tym przekonać :szok: Po ostatnim pobycie w szpitalu Wolskim przekonałam się jak super opiekę można miec w tzw państwowym szpitalu.. Liczę na łut szczęścia :-D

PS> O rany ale ten suwaczek zasuwa.... jeszcze tylko 188 dni :O:O:O
 
Mnie nikt nie golił, ani mi nie robił lewatywy i było ok (tj, jakoś słabo pamiętam czy był problem, przynajmniej jak był to go nie zauważyłam ;-))
 
Sanya - co do lewatyw....Po porodzie boli, za przeproszenie pierdniecie, a co dopiero zrobienie k..y. No i chyba lepiej miec lewatywke, niz narobic dzidziusiowi na glowe jak sie bedzie pchal na swiat.....
Oczywiscie, jak sie nie zgodzisz, to Cie przeciez nie zmusza....prawda?
 
Ja rodzilam przez planowane CC-corka nie byla laskawa ustawic sie w odpowiedniej pozycji, a ze lozysko zaczelo sie za szybko starzec, nawet lekarz nie czekal az zacznie sie akcja porodowa, ale mam nadzieje, ze tym razem uda mi sie urodzic samej, w tym samym szpitalu czyli Sw Zofii. Gin powiedzial, ze po pierwszym CC mozna urodzic naturalnie, ale wiem, ze jednak jest większa szansa na powtorke z rozrywki, mam tez sporo wade wzroku wiec nie wiem czy to tez nie bedzie zmuszalo mnie do CC:-(
 
kasia_z- ty masz super podejście uwielbiam twoje posty:-)

Najważniejsze to nie dać się ponieść emocjom dziewczyny.. więcej uśmiechu i zrozumienia dla ludzkich słabości :tak:
Oczywiście że nikt mnie do niczego nie zmusza -myślałam, że każdy ma prawo wypowiedzieć się co myśli nie narażając się na złośliwości.

Ida- moja koleżanka co prawda nie jest w ciąży, ale ma dużą wadę wzroku i ginekolog przy rutynowym badaniu jej zapowiedział, że tylko CC wchodzi w grę.. Ma -7 w obu oczkach.
 
Jak to jest z wadami wzroku wiecie coś dokładnie ?? Bo ja mam ponad 4 na lewym oku i prawie 4 na prawym , do tego astygmatyzm ... ojj i chyba wszystko inne... jednym słowem slepa jak kret jestem :)) , bo kiedys słyszałam że przy wadzie wzroku zalecają znieczulenie ..??
 
Sanya - a co do żelaznej to chyba racje ... pewnie się przekonasz, choć moja kumpele z pracy odesłali na Solec ( brak miejsc :)) bo dużo maluchów się rodzi...ale z Solca była zadowolona ( to było w lutym )... a szpital w dużej części jest prywatny, ja chyba też tam trafię , bo w sumie to mam najbliżej.
 
reklama
Z tym prywatnym szpitalem chodziło oczywiście o żelazna :)) tak to się pisze bez sensu jak się ogląda jednosześnie telewizje i trzyma kompa na kolanach ..
 
Do góry