reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Watpliwosci na temat ciąży.

Mała.czarna

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Witam wszystkich.
Chcialabym sie poradzic na pewnien temat. Moze któraś z Was miala podobny problem. Otóż jestem po 2 straconych ciazach. Kiedy staralismy się o nie bardzo bardzo chciałam być w ciąży. Niestety teraz kiedy mieszkanie jest juz wyremontowane i gotowe na malucha ja mam obawy. Teraz dopadają mnie myśli ze zycie bez dziecka jest wygodne, czy sobie poradzimy, czy tym razem znów nie zakończy się poronieniem.
Nie wiem co o tym myśleć. Czy miała któraś z Was takie mysli?

reklama

ness.

Rozwiązania
0
Witam wszystkich.
Chcialabym sie poradzic na pewnien temat. Moze któraś z Was miala podobny problem. Otóż jestem po 2 straconych ciazach. Kiedy staralismy się o nie bardzo bardzo chciałam być w ciąży. Niestety teraz kiedy mieszkanie jest juz wyremontowane i gotowe na malucha ja mam obawy. Teraz dopadają mnie myśli ze zycie bez dziecka jest wygodne, czy sobie poradzimy, czy tym razem znów nie zakończy się poronieniem.
Nie wiem co o tym myśleć. Czy miała któraś z Was takie mysli?
Ja miałam takie myśli. Podjęliśmy decyzję o staraniu. W drugim cyklu po dniach płodnych powiedziałam, że ja chyba nie chce. To nie jest ten czas i w ogóle sprobojemy za rok, może dwa jak skończę studia i zrobię karierę.
No i zaszłam w ciążę w tym cyklu, ale nie żałuję.
U mnie to chyba był strach, wolałam nie być w ciąży, niż znowu przeżywać poronienie. W głowie sobie ułożyłam, że nie chce dziecka, nie potrzebuje go do szczęścia, kariera, podróże, samorozwój uczyni mnie spełnioną, a nie pieluchy i kupy. Potrafiłam samą siebie oszukiwać i uwierzyć, że rzeczywiście tak jest.

Mała.czarna

Rozwiązania
0
Ja miałam takie myśli. Podjęliśmy decyzję o staraniu. W drugim cyklu po dniach płodnych powiedziałam, że ja chyba nie chce. To nie jest ten czas i w ogóle sprobojemy za rok, może dwa jak skończę studia i zrobię karierę.
No i zaszłam w ciążę w tym cyklu, ale nie żałuję.
U mnie to chyba był strach, wolałam nie być w ciąży, niż znowu przeżywać poronienie. W głowie sobie ułożyłam, że nie chce dziecka, nie potrzebuje go do szczęścia, kariera, podróże, samorozwój uczyni mnie spełnioną, a nie pieluchy i kupy. Potrafiłam samą siebie oszukiwać i uwierzyć, że rzeczywiście tak jest.
No wlasnie ja tez mam wrazenie ze tak sobie wmawiam ze bez dziecka lepiej bo czlowiek jest wolny, moze robic co i kiedy chce. Ciezko mi sie teraz znow zdecydowac na to zeby oficjalnie powiedziec ze chce byc w ciazy

ness.

Rozwiązania
0
No wlasnie ja tez mam wrazenie ze tak sobie wmawiam ze bez dziecka lepiej bo czlowiek jest wolny, moze robic co i kiedy chce. Ciezko mi sie teraz znow zdecydowac na to zeby oficjalnie powiedziec ze chce byc w ciazy
Ja nigdy tego nie powiedziałam. Nigdy nie byłam gotowa na ciążę, a tym bardziej kiedy poznałam smak jej straty.
Może potrzebujesz jeszcze przepracować to z psychologiem? Ja żałuję że nie zdecydowałam się na taką formę pomocy.

M@lly

Moderator
Członek załogi
Rozwiązania
0
Też jestem po dwóch stratach i teraz jest w 20 tc trzeciej ciąży. O tą ciążę starałam się rok. Udało się w momencie jak kupiliśmy szczeniaka i zajęłam myśli. Stwierdziłam co ma być to będzie. Zaczęliśmy remont mieszkania. I się udało. Ta ciąża jest inna nie potrafię się nią cieszyć tak jak cieszyłam się tamtymi. Jak tylko myślę o stratach łzy same lecą. Kocham to dziecko. Ale wiem co straciłam i boje się cieszyć. Jeśli pogodziłas się ze stratami daj sobie czas. Spędzicie czas we dwoje, wyjeżdżacie gdzieś.

Nulini

Po prostu szczęśliwa!
Miasto
Częstochowa
Rozwiązania
31
W pierwszą ciążę chciałam zajść już rok wcześniej, niż zaszłam, bo czułam, że to ten moment, że jestem gotowa, że chcemy dziecka.
A jak już się urodziło, to pierwszy rok PRZERYCZAŁAM, bo takim było dla mnie szokiem pojawienie się nowego członka rodziny.
Okazało się, ze wcale nie byłam gotowa psychicznie na tak diametralną zmianę, na tą odpowiedzialność, na tą niewolę, na rezygnację z pracy, na ograniczenie kontaktów towarzyskich, na brak swobody i beztroski...
I tak mocno to przeżyłam, że już po roku od urodzenia Córki zapisałam ją do żłobka, a sama uciekłam do pracy i dopiero wtedy stanęłam na nogi i zaczęłam doceniać nową sytuację.

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości - odpuść. Nie na zawsze, ale do czasu, aż znowu wróci Ci pewność, że tego właśnie chcesz. Korzystaj z czasu tylko we dwoje z mężem, bo po pojawieniu się dziecka takich chwil będzie jak na lekarstwo. Chodźcie po knajpach, do kina, jeździjcie na wycieczki i po prostu cieszcie się sobą i tym, że możecie robić, co tylko chcecie :)

Eryka25

Rozwiązania
0
Ja tak mam teraz starając się o drugie dziecko. Najpierw jak się dowiedziałam o ciąży byłam w ogromnym szoku i nie wiedziałam czy tego chce. Niestety ją straciłam. Postanowiliśmy działać dalej i mam czasem wahania czy znów chce to samo. Ale zaraz wracaja myśli że chce być w ciąży i chce dac braciszku lub siostrzyczke mojemu jedynakowi. Wiem że dam mojemu kolejnemu dziecku tyle samo miłości :)
Musisz to czuć, nie możesz wewnątrz bic się ze swoimi myślami

Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
Rumiankowa Temat testowy Forum 48
Ajrin77 Tymon czy Ignacy? Co sądzicie na temat tych dwóch imion, które wybrać ? :) Potrzebuję porady 26
L Temat do usunięcia Potrzebuję porady 0
U Mamusie 4 latków! -TEMAT GŁÓWNY Przedszkolaki 10
S Opinie kobiet w ciąży na temat szczepień ochronnych Ciąża, poród, połóg 2
vieblonde Co myślicie na temat jazdy konnej dla siedmiolatkow? Przedszkolaki 5
M Pytanie nie na temat Potrzebuję porady 3
Ziombelek Dziwny-trudny temat Zwierzenia 5
K.Malinowska Ankieta na temat karmienia piersią Potrzebuję porady 0
O Ankieta dla kobiet w ciąży dotycząca stanu wiedzy na temat profilaktyki nietrzymania moczuu Ciąża, poród, połóg 0
M Temat zakończony Potrzebuję porady 4
M Temat zakończony Potrzebuję porady 15
Z Ankieta do pracy licencjackiej na temat aktywności fizycznej w ciąży Przyszłe mamy 6
M Temat zakończony Potrzebuję porady 6
M Temat zakończony Potrzebuję porady 13
Izabela Osika Jak uspokoić "szalejące" serce? (temat kardio, nie miłosny ;)) Ciąża, poród, połóg 12
Ewelina271990 Wstydliwy temat hemorpidy po porodzie Potrzebuję porady 4
A Ankieta Wiedza kobiet na temat profilaktyki raka szyjki macicy Ciąża, poród, połóg 1
aleksandrala Rozstepy w ciazy :) Ciąża, poród, połóg 9
eMkaa. Kolejny temat z serii "czy mogę być?" Potrzebuję porady 57
E Kąpiel w ciąży - temat stary jak świat Potrzebuję porady 8
K Opinie na temat łóżeczka Potrzebuję porady 7
Dorota Mierzejewska - Floreani Powitanie - trochę informacji na mój temat BB psycholog prokreacyjna 7
K Potrzebuje porady na temat wynikow badan. Potrzebuję porady 2
R Szukam cokolwiek na temat procedury z surogatką ? Potrzebuję porady 8
G Dziwny temat. Czy zmieniłybyście coś w swoim ciele po porodzie Pytanie tygodnia 72
Karolcia89 Proszę o Wasze zdanie na ten temat ... Potrzebuję porady 10
O Potrzebuje pomocy! Blog na temat mam Potrzebuję porady 1
M Temat bardziej "kolezenksi" Plotki wózkowo - koleżeńskie 0
M jak założyć nowy temat? Potrzebuję porady 2
N ankieta na temat życia seksualnego w okresie okołoporodowym - praca mgr Rozmowy o seksie 1
M Rozmowy na temat szczepien Dzieci urodzone w kwietniu 2014 59
K Opinie na temat CENTRUM NARODZIN MAMMA Szczecin 3
AnetaNorwegia Temat wózkowy :) Dzieci urodzone w marcu 2014 139
NataliaBM Karmienie ekstremalne - temat rozrywkowy Jedzeniowe ABC 3
M Szkoła 115 w warszawie czy ktoś coś powie na jej temat ???? Początek szkoły 1
Pysia29d troche śpóżniony temat -MIkołaj nie istnieje Roczniaki i dwulatki 9
Tygrysek1985 nie wiem co sie stalo /zamkniety temat Archiwum wrzesień 2012 1
kruszki Rozmowy na temat wózków :) Archiwum sierpień 2012 713
Y Pytania do moderatora i uwagi na temat forum Mamusie bliźniat, trojaczków i... 34
edzia.k. Nasze poglądy na temat wychowywania dzieci Dzieci urodzone w lutym 2012 60
R pytania na temat książek Początek szkoły 1
Marlena** Nietolerancja laktozy,wprowadzanie mleka,temat rzeka........ Żywienie 56
M Proszę o opinie na temat podnoszenia główki niemowlaka Rozwój i zabawy 19
FraniowaMama Szczepienia wcześniaczków - temat rzeka Wcześniaki 60
B ulewanie-temat rzeka Żywienie 8
Becioo Gdzie na opolszyźnie warto rodzić a gdzie nie - wasze opinie na temat porodówek Opolszczyzna 70
C (Not So) Desperate Housewives - czyli rady i porady na temat domu i nie tylko... Mamy z Irlandii 116
jola.24 Szczepić czy nie szczepić....temat rzeka:) Dzieci urodzone w kwietniu 2011 179
Gorzata2009 Anemia i wszystko na ten temat. Zdrowie 6