reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ważne, przydatne, potrzebne

Torba do szpitala
Dla mamy:

  • szlafrok
  • koszule nocne rozpinane (najlepiej 3 sztuki)
  • kapcie i klapki pod prysznic
  • skarpetki
  • majtki jednorazowe z siateczki (kilka sztuk)
  • staniki laktacyjne (2 sztuki)
  • odzież na wyjście
  • przybory toaletowe
  • ręczniki (najlepiej ciemny!)
  • chusteczki higieniczne
  • szare mydło (często kupują mydło "Biały jeleń")
  • koło dmuchane do siedzenia
  • podpaski nocne
  • podkłady higieniczne
  • wkładki laktacyjne
  • papier toaletowy
  • ręczniki papierowe (ponoc lepiej się sprawdzaja niz papier toaletowy)
  • jednorazowa maszynka do golenia
  • ręczny odciągacz pokarmu
  • kilka kubków jednorazowych
  • talerz, sztućce
  • notatnik i długopis
  • telefon komórkowy
  • aparat fotograficzny
  • drobne pieniądze
  • zegarek
  • gazetę do czytania (wyczytałam że niektórym bardzo sie przydawała :-))
Do porodu:
-koszulka T-shirt lub krótka koszula nocna (jeśli nie chce się korzystać ze szpitalnej)
- gumka do włosów
- woda niegazowana
Dla dziecka:

  • pieluszki tetrowe, jednorazowe
  • 3 koszulki bawełniane
  • 2 cienkie bawełniane czapeczki
  • 1 czapeczka cieplejsza
  • 3 pajacyki
  • kilka koszulek i kaftaników
  • skarpetki
  • kocyk
  • rożek
  • ubranko na wyjście ze szpitala
  • mydełko dla niemowląt
  • oliwka dla niemowląt
  • krem do pielęgnacji pupy
  • miękka szczotka do włosów
Dokumenty:

  • dowód osobisty
  • książeczka ubezpieczeniowa (podstemplowana)
  • karta przebiegu ciąży
  • wyniki badań
  • skierowanie do szpitala, jeśli jest wymagane
 
reklama
ja bym jeszcze do dokumentów dopisała wyniki z grupą krwi, podobno to bardzo ważne, tak mi mówiła na izbie przyjęć pielęgniarka, jak przyjmowała mnie do szpitala,że ten wynik musi być oryginalny z laboratorium ( a nie wpisany recznie w kartę ciąży ) a najlepiej go sobie właśnie do karty przypiąć:)

fajna lista Wiolciu.
 
Dokłądnie tak jak piszesz Ewwe i trzeba pamietac że w szpitalu zatrzymują ORYGINAŁ gr krwi - a ksero możecie zostawić dla siebie ;-)
 
mi też nie zabrali, nawet lekarz na pierwszej wizycie tej ciąży powiedział że mam odpiąć od tamtej karty ciąży a wpiąć do tej, no i chyba z tym do szpitala też pojadę więcej mi się krew przecie nie zmieniła.
a wiecie jak byłam dzieckiem to kiedyś jeszcze z dorosłych mi jakoś twierdził że po małżeństwie (czyt. po pierwszym stosunku) krew się zmienia... a niby nie urodziłam się wieki temu, a taka ciemnota wtedy jeszcze mogła panować :rofl2:
 
a wiecie jak byłam dzieckiem to kiedyś jeszcze z dorosłych mi jakoś twierdził że po małżeństwie (czyt. po pierwszym stosunku) krew się zmienia... a niby nie urodziłam się wieki temu, a taka ciemnota wtedy jeszcze mogła panować :rofl2:

wow:szok: heheh, to ciekawe jaką grupę miałam przed ślubem hehehe
 
reklama
Wiocia lista super:) Ja bym tylko odradzała majtki siateczkowe bo są sztuczne beznadziejne i przyklejają się do pupy. Nie czułam się w nich dobrze. Miałam też zwykłe bawełniane takie większe mama size. Naprawdę są świetne przewiewne i tanie .
Zamiast koszulki do porodu koszule taką do kolan standardową bo podczas porodu często się chodzi leży mnie osobiście było tak lepiej i bardziej cywilizowanie ;)
Zamiast mydła miałam żel do ciała i włosów dla dzieci. Wygodne 2w1 i nie uczuli maluszka w kontakcie z twoją skórą.
Tantum rose dla naciętego krocza. Dla mnie było niezastąpione. Działa na ranę znieczulająco i goi. Miałam dwie małe butelki po wodzie mineralnej. W jednej rozpuściłam tantum rose a do drugiej nalewałam ciepłej wody z kranu. W ten sposób po każdym skorzystaniu z toalety podmywałam krocze - woda, tantum i wycierałam do sucha ręcznikiem jednorazowym. Rana nie szczypała i szybciej się goiła. Ważne jest aby ranę utrzymywać w suchości. Tylko się nie śmiejcie ale jak nie ma jak się inaczej podmyć po skorzystaniu z wc to trzeba sobie radzić a mocz na ranie brrr szczypie okrutnie.
 
Do góry