reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wczesna ciąża

Dołączył(a)
27 Kwiecień 2022
Postów
1
Witam Dziewczyny :) Od 11 dni spóźnia mi się miesiączka, byłam wczoraj u ginekologa i pęcherzyka jeszcze nie widać, z badań beta hcg z piątku wyszło 16,11mlU/ml , a wczoraj 34,32mlU/ml . Beta się podwoiła ale jest bardzo niska , dodam że choruje na hashimoto może ma to jakoś związek.. Zastanawiam się czy mogę być w ciąży??
 
reklama
Beta powinna podwajać się co 48 godzin. Niestety nie wygląda to dobrze. Zrób kolejny przyrost za równe 48 godzin i będzie już raczej wszystko jasne
 
Beta wskazuję że to ciąża, ale chyba nic z tego nie będzie.. Źle przyrasta.. Trzeba by było powtórzyc w odstępie 48h..
 
jak na 11 po spodziewanym terminie miesiaczki beta bardzo niska… Taka beta wskazuje na ciaze, ale czy ciaze prawidlowa tego niestety nikt Ci na forum nie powie
 
Niestety powtórz będę przyrost po 48h...
Ale albo cykl Ci się przesunął, albo wyłapałas biochem ;-(

Ja tak miałam w styczniu 2l temu. Jedna beta 200 (z 2-3 tyg po terminie spodziewanej miesiączki) kolejne 2 dni później 400, nadal nie było nic widac co jest ok, bo poniżej 1000 nie widać, ale nie było widać nawet skąd miała by być owulacja...
Zatrzymali mnie na obserwacji - kolejny pomiar 300... Diagnoza biochem bo stwierdzili, że sami nie są pewni skąd to i dlaczego urosła jak nie było owulacji...
Jak nie przyszlaby @ przez kolejne 2-3 tyg miałam się zgłosić na czyszczenie, ale okres przyszedł za jakieś kolejne 2tyg.
 
Niestety powtórz będę przyrost po 48h...
Ale albo cykl Ci się przesunął, albo wyłapałas biochem ;-(

Ja tak miałam w styczniu 2l temu. Jedna beta 200 (z 2-3 tyg po terminie spodziewanej miesiączki) kolejne 2 dni później 400, nadal nie było nic widac co jest ok, bo poniżej 1000 nie widać, ale nie było widać nawet skąd miała by być owulacja...
Zatrzymali mnie na obserwacji - kolejny pomiar 300... Diagnoza biochem bo stwierdzili, że sami nie są pewni skąd to i dlaczego urosła jak nie było owulacji...
Jak nie przyszlaby @ przez kolejne 2-3 tyg miałam się zgłosić na czyszczenie, ale okres przyszedł za jakieś kolejne 2tyg.
Nie pytam złośliwie, ale jak to nie było owulacji? Przecież ciąża biochemiczna to ciąża utracona na bardzo wczesnym etapie (nieuwidoczniona w obrazie USG). A skoro była ciąża, nawet biochemiczna, to owulacja przecież musiała być. Gdyby zapłodniona komórka nie zaczęła się zagnieżdżać to organizm nie wytworzył by bety.
 
Nie pytam złośliwie, ale jak to nie było owulacji? Przecież ciąża biochemiczna to ciąża utracona na bardzo wczesnym etapie (nieuwidoczniona w obrazie USG). A skoro była ciąża, nawet biochemiczna, to owulacja przecież musiała być. Gdyby zapłodniona komórka nie zaczęła się zagnieżdżać to organizm nie wytworzył by bety.
Właśnie stwierdzili, że nie wiedzą skąd podwyższona beta skoro nie ma śladów owulacji - ani pęcherzyka ani czegoś tam w jajowodach/jajnikach (nie pamiętam nazw - nie mordujcie)
Ja tak czy inaczej tamtego zdarzenia nie traktuję jako ciąża - bo jak miałabym ją wyjaśnić teraz prowadzącemu?

ps. ja nigdy żadnych pytań nie uznaję za złośliwe - chyba, że mi tak je podpiszesz :D
 
Właśnie stwierdzili, że nie wiedzą skąd podwyższona beta skoro nie ma śladów owulacji - ani pęcherzyka ani czegoś tam w jajowodach/jajnikach (nie pamiętam nazw - nie mordujcie)
Ja tak czy inaczej tamtego zdarzenia nie traktuję jako ciąża - bo jak miałabym ją wyjaśnić teraz prowadzącemu?

ps. ja nigdy żadnych pytań nie uznaję za złośliwe - chyba, że mi tak je podpiszesz :D
Szczerze mówiąc bardzo dziwne. Po owulacji widać ciałko żółte. Ono wydziela progesteron. Więc faktycznie powinno być widoczne. No ale mimo wszystko owulacja była, skoro coś wydzieliło betę.
 
reklama
Właśnie stwierdzili, że nie wiedzą skąd podwyższona beta skoro nie ma śladów owulacji - ani pęcherzyka ani czegoś tam w jajowodach/jajnikach (nie pamiętam nazw - nie mordujcie)
Ja tak czy inaczej tamtego zdarzenia nie traktuję jako ciąża - bo jak miałabym ją wyjaśnić teraz prowadzącemu?

ps. ja nigdy żadnych pytań nie uznaję za złośliwe - chyba, że mi tak je podpiszesz :D
pytanie z innej beczki :D jak zrobilas suwaczek ze ci sie wkleil? ja zrobilam z tej strony co ty i mam tylko text a nei wkleja sie obrazek :( modyfikowalas jakkos sama to czy tylko skopiowałaś?
 
Do góry