reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Węzły chłonne za uszkami

Dołączył(a)
15 Grudzień 2020
Postów
8
Dziecko 8tygodniowe, od kilku dni zauważyłam małe kulki za uszkami, zapewne powiekszone wezly chlonne. Maluch obecnie ma niewielki katar, od czasu do czasu kicha, nos przez większość czasu drożny, używana sol fizjologiczna i woda morska. Czy tak niewielka "infekcja" może być przyczyną powiększenia tych węzłów? Czy u takich dzieci wyczuwalne wezly to nazwijmy 'norma'? Jakie ewentualnie badania wykonuje sie dla sprawdzenia czy wszystko ok?
Dziękuję za odpowiedzi
*Lekarz za 2 dni
 
reklama
Tak - powiększenie węzłów chłonnych może wystąpić przy zwykłym przeziębieniu.
Pilnuj tylko czy nie pojawia się gorączka.
 
Potwierdzam, że węzły mogą się powiekszac przy nawet najmniejszych infekcjach. Sama tak mam i mój syn również. Pierwsze pojawiły nam się przy trzydniówce, badania jakie zleciła pediatra to morfologia z rozmazem.
 
Moj syn mial powiekszone wezly jak mial ok 2 miesiace, bez infekcji. Bieganie po lekarzach, milion badan. Dopiero wizyta u hematologa nas uspokoila, u dziecka moga byc wyczuwalne wezly co nie zawsze oznacza ze sa powiekszone. Oczywiście nie mozna lekcewazyc i trzeba to sprawdzic. Syn ma teraz 14 lat i nadal wezly sa wyczuwalne, caly czas byly i pewnie mu tak zostanie.
 
Do góry