reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wieści od rozpakowanych mamusiek

Wiola mamy syrop, pulmeo, czy coś takiego, na katar nasiwin, ale ze był niewielki to tylko solą pryskałam, wapno i witaminę c. gratuluję nowych umiejętności. Zdrówka
Ola facet, to wiadomo, ze woli konkrety:) Moj Kamiś mówi mama, ale i tak częściej tata, cóż pogodziłam się z tym, hihi
Gosiu my cycamy, więc ile wypija nie wiem, ale budzi się strasznie.
Kairka dzielna Lenka
 
reklama
Annas a co dajesz mu na ostatni posilek jesc ??
moj tez sie budzi w nocy na cyca ale to moze gora 2 razy
na noc dostaje kleik 150 czesto gesciocha mu wcisne a pozniej zasypia na cycu z tym ze tego cyca bardziej sobie żuje niz pije cokolwiek
 
a ja daję mleko NAN Dobranoc i w nocy tylko woda i smoczek.ale wczoraj np w nocy mleko zrobiłam w nocy bo często budził się i wypił.jakiegoś głodomora złapał bo do 23 mleko wypił 260ml(od 20 pił).
 
hej,hej ;)
u nas srednio,Olaf od wtorkowego szczepienia ciagle cos "lapie" w piatek goraczkowal w sob przeszlo...a w niedziele dostal kataru i kaszlu.... podaje pulmeo(jak Annas) i mucofluid do nosa(niecierpi tego) i woda morska jak mniejszy katar....
gosiu dzieki za info co do mleka,wlasnie ze wzgl na te recepty lek kazala nam schodzic (znow!) z bebilon pepti na nenilon i dlatego pyt ;-) kupilismy comfort i "zaraz" zaczynamy wprowadzanie(okazuje sie ze comfort ma minimalnie mniej laktozy niz pepti :eek:)
Olaf zjada danonki czy inne smakolyki z laktoza i jest ok wiec moze jego uklad dojrzal juz :confused:
Ola Olaf tez zawsze herbatke w nocy a od 2 dni pil mleko bo glodny :dry: ale on ostatnio mniej w dzien je przez to wszystko no i te wstretne zebiska sie przebic nie moga :wściekła/y:
 
Aniołki bo to jest tak jak pisałam w smsie, Comfort jest dobry na problemy z laktozą, ma normalne białko a pepti hydrolizowane - stad ta różnica. A lekarze na nietolerancję laktozy przepisywali pepti.
 
Pulneo bywa zazwyczaj skuteczny, dopiero w tamtym tygodniu dowiedziałam się, że to jest dużo tańszy odpowiednik Eurespalu (wcześniej zastępczo synkowi podawałam Elofen), a nawet smak ma tak samo niedobry.
Córci lekarka zazwyczaj przepisywała Neosine.
 
Ostatnia edycja:
Pulmeo bywa zazwyczaj skuteczny, dopiero w tamtym tygodniu dowiedziałam się, że to jest dużo tańszy odpowiednik Eurespalu (wcześniej zastępczo synkowi podawałam Elofen), a nawet smak ma tak samo niedobry.
Córci lekarka zazwyczaj przepisywała Neozine.
Eurespal i Pulneo to zamienniki .
Ceny też mają podobne.;-)
W sumie Eurespal miał być wycofane z polskiego rynku ,ale czy jest to nie wiem...:no:

Ale Wam dziewczynki szybko dzieciaczki rosną .
Zdrówka dla smyków ;-):-):-)
 
Hej
Alicja daję kaszkę na gęsto z deserkiem, podaję łyzeczką. Wcześniej dawałam około 150 mm zagęszczonego kaszką/kleikiem itd, nic nie skutkowało, budzi się i budzi.
Aniołki nie pamiętam czy już pisałam, my na nietolerancję podawaliśmy enfamil o lac, nie ma w ogóle laktozy, ale ma białko mleka krowiego. Teraz podaję kaszkę na mleku np Nan i nic mu nie jest, więc u nas fałszywy alarm. Niech od Olafka odczepią się te paskudztwa.
As nasze smyki rosną a Twój suwaczek mknie jak szalony:) Gratuluję córci, bo chyba nie gratulowałam.
Nasz Kamilek zaczął przesuwać taki wielki samochód i przy nim chodzić:) Próbuję się puszczać przy wstawaniu, ale leci na pupę, taką śmieszną minę wtedy robi.
 
A moja je 5 posiłków dziennie z czego sniadania i kolacje bardzo sycące kaszki ale i tak budzi sie ok 3 razy do jedzenia wypija po 190 ml mleka z kleikiem i dalej jest głodna. Jest drobna jak na swój wiek i pediatra kazała dalej karmić bo po chorobie schudła ponad 800g. Nieważna pruchnica ważne że najedzona:-)
 
reklama
Annas, Alicja- moj Gracjanek jak byl cycowy to pod koniec budzil sie non stop po 15 razy i za kazdym razem cyc choc zaznaczam przed snem w wieku 5 miesiecy wcinal ponad 100ml kaszki na gesto. Od kad przeszlam na mm problem sie skonczyl na noc roznie raz 180ml raz 300ml i w nocy budzi sie raz na mleko wtedy 200ml wypija , zas dopiero rno pije kolo 8 ( tak dluggggoooooo spimy) . Toretycznie nie powinien byc przeciez glodny po tej kaszce na to cyc a jednak o cos mu chodzilo ze tak sie budzil. Jestesmy na bebilonie a jak podalam bebiko czy Gerber ( tansze) to pobudki co chwila powrocily wiec jestesmy na Bebilonie nie jest zle paczka duza starcza nam na tydzien choc nie zawsze :)

aniolk- zdroweczka, ahh te zeby i te szczepionki nas czeka dopiero w 13 miesiacu ale nie wiem czy w ogole ja podam jakos mam obiekcje chyba ja przeciagne w czasie. U nas po ostatniej dawce maly tez non stop katar i kaszel a do tego zęby jeszcze szly , mamy 4szt i ida dwa kolejne ale odpukac tfffu tffu coraz lepiej przechodzi zabkowanie Dentinox pomaga i przeciwbolowych dawac nie musze a poprzednio non stop na p b jechalismy

Mamy 81 cm i 12,5 kg to tak dla porownania ;) Nie mowimy ( tzn po swojemu nadajemy non stop) czekamy na to mama czy tata jak na manne z nieba ;p jakies czolganie- raczkowanie tworzymy :tak: stajemy przy czym sie da a zas leciiiii jak szalony ale na szczescie juz na dupcie :-) Jest cudowny szczesliwy wciaz zadowolony nie marudzi( no mzoe czasem) Kocham Go nad zycie ( wiec nawet jak amrudzi to nie narzekam bo przeciez to Moj najwspanialszy synek na swiecie). Na glupie komenatrze tesciow, rodziny czy znajomych ze za duzo ma zabawek albo ze za duzo mu pozwalam odpowiadam ze kto jak nie ukochana mamusia i tatuś ??? Walę z mostu ze jedno dziecko stracilam dlatego uchyle nieba Gracjankowi. ( a zabawek wcale nie ma duzo:confused: - chyba jeszcze duuuuzo nie widzieli) Sie rozpisalam jak szalona ;p zmykammm

Zdrowka dla Dzieciaczkow no i Mamuś
 
Do góry