reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wirus HPV-pomocy!!!

Cześć Dziewczyny 🌷
Wreszcie po kolposkopii! Strach ma wielkie oczy :) Pan Doktor tak zagadywał że nawet nie wiedziałam, że już mi tam coś wlewa. Pobrał też wycinki - zabolało jak mocniejszy skurcz przy okresie, więc totalny luzik. Rozpoznanie kolposkopowe mam CIN1 (po próbie octowej strefy wtórnego zmniejszenia przejrzystości z mozaiką, pasma metaplazji z lsil, wycinek), nie miałam próby jodowej. Kolposkopia satysfakcjonująca lsil. Więc czekam tylko na wynik histopato i problem z głowy do jesieni! ☺️
o Cin 1 to lajt. Masz 90% szans ze do jesieni sie cofnie :)
 
reklama
Hej, wyszła mi 3 grupa Ascus. Lekarz mi przepisał papilocare, ale nasłuchałam się złych opinii na temat tego żelu itp. I mam wątpliwości, żeby go stosować. Może ktoś mi coś doradzi? Może coś innego zamiast tego żelu mogę stosować?
 
Witajcie, znalazłam u siebie w pochwie takie sterczące różowe guzki (po przeglądaniu internetu sama sobie postawiłam diagnozę, że to kłykciny kończyste), byłam z tym u ginekologa, stwierdził, że to przerost błony dziewiczej, dał skierowanie na oddział aby te zmiany usunąć. Lekarz który usuwał, twierdził, że to nie kłykciny. Usunięto dano do badania, jednak wpisano jako rozpoznanie kłykciny kończyste, i taki przyszedł wynik histo-patologiczny. Nie dając spokoju poszłam do innego ginekologa, znów stwierdzono przerost błony dziewiczej - ok tylko ja jestem po 3 porodach siłami natury, a przerost błony dziewiczej po prawie 20 latach po 3 porodach? Usunięto kolejne zmiany, wynik histo-patologiczny włókniak mięsisto nabłonkowy, nic groźnego, do kontroli za 6 miesięcy.
Po usunięciu tych zmian, był spokój, ok 2 miesięcy, i teraz na nowo te guzki znów zaczynają się pojawiać. Najpierw pojawia się jakby krostka z której wyciąga się narośl, różowa w kolorze skóry w pochwie. Czy któraś z Was miała doczynienia z kłykcinami, jest w stanie coś podpowiedzieć?
Czekam na wizytę do wenerologa.
 
Hej, wyszła mi 3 grupa Ascus. Lekarz mi przepisał papilocare, ale nasłuchałam się złych opinii na temat tego żelu itp. I mam wątpliwości, żeby go stosować. Może ktoś mi coś doradzi? Może coś innego zamiast tego żelu mogę stosować?
Mi to nie pomogło. Ograniczylam cukry, zmienilam diete, duzo pilam wody jadlam suple i czekałam, czekałam, jeszcze raz czekałam.
 
W między czasie robiłam cytologię z hpv, wszystkie wyniki ujemne, a cytologia prawidłowa.
Jak nie masz HPV to nie będą to kłykciny. Najprawdopodobniej to ten włóniak, one jak sa małe to wyglądają jak kłykciny, wiem bo na jesien mi sie zrobil jeden doslownie w tyłku i oczywiscie juz bylo wkrecanie sobie, ale samoistnie sie wchlonal i zniknal po 2 msc. Podeszłam na spokojnie bo podczas ciazy mi sie zrobil na samej otoczce piersi i tez sam zniknal. Potrafia sie robic od poraznien, przy nadcisnieniu, cukrzycy, zmian hormonalnych. Czesto jak ludzie wrzucaja w internety foty wlokniakow ze im sie zrobily na jezyku, w jamie ustnej i tp to sa mylone z klykcinami. Hisp pat sie nie myli.
 
reklama
Witam. Chciałam zapytać jak długo walczyłyście z infekcją HPV? W lipcu dowiedziałam się, że mam HPV z typami wysokoonkogennymi. Trochę się załamałam, bo w dzisiejszej kontrolnej kolposkopii wyszło, że stara zmiana znikła, a w innym miejscu powstała nowa mała kropka 2-3mm. Znowu mam stosować Deflagyn, jestem po drugiej dawce szczepionki Gardasil 9.
 
Do góry