reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Witamina C w dużych dawkach.

JJJ37

Początkująca w BB
Dołączył(a)
25 Czerwiec 2021
Postów
16
Dzień dobry. Jestem obecnie w 22tc i przez swoją głupotę brałam przez kilka dni z rzędu dużą dawkę Wit C 1000 - 2000mg (1 - 2 g), miałam nawrót mdłości i nie miałam pojęcia już jak to ogarnąć, a musująca Wit C natychmiast pomagała. Nie doczytałam na opakowaniu że to C 1000 i beztrosko przez ok 6 dni brałam 1 lub 2 tabletki musujące na dobę. Zapotrzebowanie jest wielokrotnie niższe, ale ja trzymając się starej prawdy, że nadmiary są usuwane z organizmu, jakoś nie pomyślałam o ewentualnych szkodach dla dziecka. Z drugiej strony i na niedokrwistość i w przeziębieniach lekarze nawet ciężarnej włączają Wit C. Zdarzyło Wam się brać większe dawki bez negatywnych skutków dla dziecka ???
 
reklama
Wiem, ze szkoły sa różne i mamy tez Ziębę i lewoskrętne dyrdymały i z drugiej strony raport Klennera, który zalecał nawet 10 000 mg (10g) na dobę....
Chciałam tylko zapytać o Wasze doświadczenia z dużymi dawkami Wit C, jeśli takie macie.
 
Dzięki wielkie. Jeśli można wiedzieć (bo jeśli nie to OK), co było u
Dzięki wielkie. Jeśli można wiedzieć (bo jeśli nie to OK), co było u Ciebie wskazaniem do takiego dawkowania?
2 tys. jednostek czyli miałaś na myśli 2tys. mg ? Jednostki to tak mi się tylko z wit D kojarzą :). Masz na myśli oczywiście C?? (Przepraszam, że jestem upierdliwa)
 
Dzięki wielkie. Jeśli można wiedzieć (bo jeśli nie to OK), co było u Ciebie wskazaniem do takiego dawkowania?
Po prostu lekarz do którego chodziłam miał takie przekonanie, że w ciąży jest duży ubytek wszelkich ważnych witamin więc mnie suplementował. I tak np. Witaminy z grupy B, wit.c i d itp
 
Po prostu lekarz do którego chodziłam miał takie przekonanie, że w ciąży jest duży ubytek wszelkich ważnych witamin więc mnie suplementował. I tak np. Witaminy z grupy B, wit.c i d itp
Dzięki bardzo. Właśnie szkoły są różne...Co ginekolog to inne podejście, a i każda z nas jest inna :-). Dziękuję za odp. Ja w tej ciąży boję się własnego cienia...
 
reklama
Dzięki bardzo. Właśnie szkoły są różne...Co ginekolog to inne podejście, a i każda z nas jest inna :-). Dziękuję za odp. Ja w tej ciąży boję się własnego cienia...
Ale co? Ciąża zdrowa? Czy problemowa?
Ja miałam.za sobą poronienia, ciąża ostatnia była wysokiego ryzyka
 
Do góry