reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

witamina D

Potwierdzam - Vigantol zawiera olej arachidowy, który jest silnym alergenem. Dodatkowo dawka witaminy D w kropli Vigantolu jest według wielu lekarzy za wysoka!! Mój pediatra ostatnio mówił, że w związku z propagandą hasła "karmienie piersią bez dopajania" wiele dzieci, którym podawano witaminę D i karmiono tylko piersią bez dopajania, ma objawy kamicy nerkowej. Mnie lekarz karze dawać witaminę D tylko zimą kiedy nie wychodzimy na spacer.

vigantol zawiera olej mct skąd pomysł, że arachidowy???
Można przeczytać w ulotce pozdr.
 
reklama
Mój synek też jest wcześniakiem. Do póki karmi się wyłącznie piersią podaje się dziecku WITAMINE K, bo jest to jedyna witamina której w mleku matki brak, natomiast w modyfikowanych jest, więc jeśli któraś karmi sztucznie lub mieszanie to nie podaje tej witaminy. Mój synek odkąd wyszedł ze szpitala aż do teraz (ma 7 miesięcy) bierze VIGANTOL- to powoduje stopniowe zarastanie ciemiączka. Natomiast CEBION MULTI brał od urodzenia aż do teraz, ale teraz mam mu dawać tylko jak jest chory 5 kropelek na wzmocninie.
 
Witamina C wcale nie pomaga przy infekcji-najnowsze amerykanskie badania o tym dowodzą.A jak sie bierze, daje dzieciom antybiotyk to wogóle witaminy C nie wolno brać bo osłabia działanie antybiotyku
 
To CEBION MULTI to mi lekarz neonatolog- pediatra kazał dawać jak moja dzidzia miała zapalenie oskrzeli. Lekarz jest bardzo dobry, bo po jego antybiotyku w syropie była wręcz natychmiastowa poprawa a przy wcześniejszym zapaleniu oskrzeli inny lekarz przepisał mu 12 zastrzyków i nie wyleczyły dziecka do końca, fakt że ten lekarz od zastrzyków kazał odstawić wszelkie witaminki, więc co lekarz to inna teoria.
 
Mój synek też jest wcześniakiem. Do póki karmi się wyłącznie piersią podaje się dziecku WITAMINE K, bo jest to jedyna witamina której w mleku matki brak, natomiast w modyfikowanych jest, więc jeśli któraś karmi sztucznie lub mieszanie to nie podaje tej witaminy. Mój synek odkąd wyszedł ze szpitala aż do teraz (ma 7 miesięcy) bierze VIGANTOL- to powoduje stopniowe zarastanie ciemiączka. Natomiast CEBION MULTI brał od urodzenia aż do teraz, ale teraz mam mu dawać tylko jak jest chory 5 kropelek na wzmocninie.

Izyda - ja sprawdzilam u jeszcze jednego lekarza pediatry. Powiedzial ze podawac albo baby k (2x5kropli) + vigantol (max 1 kropla). Albo babyK + 10 kropli Cebion Multi (i wtedy nie dawac juz vigantolu!). Na forum pediatrycznym przeczytalam ze mozna dawac Cebion Multi dzieciom mlodszym niz 1 rż, ale dawkuje sie inaczej.
 
My mamy Wit k o 2 tygodnia , D od 3 tygodnia, a od 4 cebion multi 3 kropelki, i mamy podawać wszystko łącznie
 
Moja mala ma juz 6 miesiecy. Wczesniej nie dawalam jej zbyt czesto wit d (nie wiem czy to dobrze, czy nie , ale nie w tym rzecz), ale teraz bede jej dawac:tak:, jest juz dosc duza, wiec potrzebuje wiecej witaminek. Mam w zwiazku tym pytanie. Mieszkamy w szkocji i tutaj kupilam ostatnio dla niej omega3i6 od 6 miesiaca: eye q_baby. W polsce znalazlam to samo, ale niestety nie dla maluszkow:eye q płyn 200 ml smak waniliowy w Lekolandia.pl.
I mam pytanie, w skadzie nie ma wymienionej witaminy D, tak wiec czy powinnam dodatkowo podawac ja? Jak myslicie? Za 2 tyg lece do Polski i odwiedze pediatre, zeby dowiedziec sie jakie on ma na ten temat zdanie, ale moze ktos tu tez wie cos o tym:confused: Na razie wstrzymuje sie z podawaniem omega, choc slyszalam o tym wiele dobrego:tak:. Acha dodam ze karmie piersia, wiec sama nie wiem, moze wystaczylo by zebym ja brala omega.....
 
Ostatnia edycja:
My mamy Wit k o 2 tygodnia , D od 3 tygodnia, a od 4 cebion multi 3 kropelki, i mamy podawać wszystko łącznie

Ciekawe - mnie lekarka powiedziała ze jak sie daje Cebion Multi, który zawiera witaminę D, to juz nie jest wskazane podawanie kropelek z wit D osobno. Mnie powiedzieli ze jak sie daje Cebion Multi to trzeba dawac kropelki Baby K, bo cebion nie zawiera witaminy K.
brown.kate! Daj znac co z tymi kwasami omega i czy ten eye Q dziecko chętnie pije. Czy to pachnie wanilią czy zalatuje rybką :-) On zawiera oleje z ryb (wiem ze tran z wieloryba zawiera witamine K i D) - to moze tez ma wiecej witamin, tylko nie piszą.
 
reklama
witajcie, chciałam sie wam poradzic czy dobrze robie.....daje małemu witamine K, rano zanim zacznie jesc.Potem daje mu jak sie naje i jest spokojny witamine D3.Jk lezy spokojnie.Daje mu wieczorem butle po kapaniu, ale tak caly czas piers.Czy podaje dobrze witamine K i D3? :zawstydzona/y:
 
Do góry