reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

witaminy dla przyszłym mam

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
przez całą pierwszą ciążę i okres karmienia brałam falvit mama, najlepiej cenowo wychodzi, od połowy II trymestru dodatkowo kwasy omega, najczęściej omega med dha, też cenowo najlepiej w mojej aptece. teraz mam na wykończeniu falvit, jak się skończy znów kupię falvit mama
 
reklama
ja na razie nie biorę nic oprócz kwasu foliowego z jakimś dodatkiem, nie pamiętam z czym, jodem chyba.

Nie mam zamiaru w ogóle brać. Na szkole rodzenia mówili, że nie powinno sie brać żadnych witamin, chyba że ma się zle badania i trzeba coś uzupełnić. należy raczej dbać o dietę, omega 3 w oliwach i rybach itd.. na moją siostrę lekarz krzyczał, że nie chce brać tabletek które jej przepisał za 80zł/miesiąc... wiadomo - umowę miał podpisaną z przedstawicielem medycznym...
 
ja z witamin (bo poza nimi jeszcze luteina) to biore zestaw witamin B (tak jak przy staraniach) i dodatkowo (mimo ze jest w tym zestawie B) jeszcze kwas foliowy. wedlug wczorajszych zalecen ginki.

tez jestem za opjca mniejszej ilosci witamin, a wiekszej zdrowej zywnosci.
 
W ciąży z córką brałam witaminy na początku, ale tak po nich wymiotowałam, że musiałam je odstawić. Potem wróciłam do innych, ale już pod koniec ciąży, żeby utuczyć dziecko, bo miała hipotrofię. Wyniki miałam wzorowe, nie było potrzeby zażywania witamin. W pierwszym trymestrze oczywiście brałam kwas foliowy, no i magnez przez całą ciążę. Najlepiej znosiłam Centrum Maternę.
 
Zanim dowiedziałam się, że jestem w ciąży zaczęłam brać kompleks witamin - Multiwitamina (colfarm) ze względu na to, że jem dość mało, a wiem, że mój organizm potrzebuje wielu składników do prawidłowego funkcjonowania.
Gdy dowiedziałam się, że jestem w ciąży dokupiłam kwas fioliowy (olimp labs) i biorę jedno i drugie

Też jestem zdania, że bez sensu jest przepłacanie za leki ich cena zależna jest właściwie tylko od zachcianki producenta, bo wartość samego produktu to groszowa sprawa.
Mój zestaw kosztował mnie łącznie ok.11zł na miesiąc

Chociaż przyznam, że mama namawia mnie na prenatal, który i ona, i moja ciotka brały całą ciąże
Za parę dni kończę moje witaminki więc przeanalizuje czy warto zmieniać i pogadam z moim ginekologiem co może polecić
 
Ja biorę tylko kwas foliowy, mój gin jest przeciwko suplementowaniu dodatkowymi witaminami w kapsułkach w I trymestrze ciąży.
 
Również biorę jedynie kwas foliowy. Raczej dodatkowych witamin brac nie będę no chyba, że okaże się po wynikach, że muszę.
 
reklama
Ja nie biorę żadnych witamin, uważam, że dopóki nie mam żadnych braków w morfologii nie jest to konieczne.
Nawet braki będę starała się uzupełnić dietą i dopiero jak się nie uda sięgnę po tabletki :-)

WITAMINY SYNTETYCZNE
 
reklama
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry