reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Witaminy w ciąży

Rakel

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
23 Październik 2018
Postów
51
Wiem, że są różne szkoły związane z braniem witamin przez kobiety w ciąży. Jedni lekarze mówią żeby brać, inni że nie trzeba. Mi moja lekarka zaleciła witaminy LadeeVit Optima. Rozmawiałam ostatnio z położną i powiedziała mi, żeby brać je tylko do pewnego tygodnia ciąży, bo potem już tylko "tuczą" dziecko. Do kiedy brałyście witaminy?
 
reklama
Rozwiązanie
witaminy które "tuczą dziecko"? serio? ja stosowałam suplement diety, w którym były wszystkie niezbędne skłądniki do prawidłowego rozwoju dziecka a nie do jego tuczenia. Witaminy też do tego są, żeby dziecko prawidłowo się rozwijało. Mama dha premium ma i wit d i naturalne kwasy dha i jod, magnes i kwas foliowy. Bez żelaza i bez wit A. Czyli wszystko co miec powinno. I ja stosował ten produkt nawet przy karmieniu piersią, wszystko było konsultowane z moim lekarzem, Kuba urodził się 2 dni po terminie z wagą 3,650 więc nie uważał, że by był "utuczony"..
Przed zajściem w ciążę łykałam tylko kwas foliowy, teraz w trakcie ciąży też. Mój gin stwierdził, ze suplementacja jest niekonieczna, bardziej zwrócić uwagę na zdrową i zbilansowaną dietę. Zlecił mi badania, żebym zobaczyła czy mam jakieś niedobory i dopieero wtedy łykać to, czego brakuje
 
Ja jestem w 34 tygodniu ciąży i nadal biorę witaminy. Staram się jeść zdrowo ale w moim przypadku do końca to nie wystarcza patrząc ma wyniki badań. Dziecko też przez witaminy nie jest jakieś bardzo duże. Na ostatnim usg tydzień temu w piątek córeczka ważyła około 2500g. Słuchaj swojego lekarza bo jeśli masz dobre wyniki to nie musisz brać witamin. :)
 
Słuchaj, każdy lekarz poleca inne witaminy głównie dlatego, że dostają z tego tytulu profity. Myślę że jakie nie kupisz takie będą dobre. Ja brałam vitaminer na początku regularnie potem często zdarzało mi się zapomnieć. Najważniejsza jest dieta! A jeśli chodzi o to tuczenie dziecka o którym piszesz to coś w tym jest, ostatnie lata rodzi się dużo dużych dzieci, w moim szpitalu lekarz mówił że jego zdaniem to właśnie branie dużych dawek witamin przez całą ciąże.
 
Ja myślę że to też zależy od naszego stanu zdrowia. Ja brałam rok przed ciążą kwas foliowy. I w czasie ciazy też biorę, lekarz stwierdził że dodatkowo muszę brać femibion bo tam są witaminy i dodatkowo kwas foliowy. Uważam, iż wszystko trzeba dostosować do kobiety.
 
też tak myślę, każda z nas jest inna i potrzebujemy różnych rzeczy. Jasne, należy słuchać lekarza ale myślę, że słuchanie swojego organizmu i to na co mamy ochotę w trakcie ciąży dużo mówi jakich witamin potrzebujemy i nie tylko w trakcie ciąży
 
Jak pytałam swojej ginekolog o witaminy czy przepisze jakieś lub poleci to powiedziała, żebym poszła do pierwszej lepszej drogerii i wzięła witaminy dla ciężarnych i już, bez wskazań która firma lepsza a która gorsza. Nie spytałam w sumie do kiedy je brać ale brałam przez całą ciążę bo jednak mała wysysała ze mnie ile się dało. Córka urodziła się z wagą 3020g więc maleńka kruszyna była. :)
 
Jak pytałam swojej ginekolog o witaminy czy przepisze jakieś lub poleci to powiedziała, żebym poszła do pierwszej lepszej drogerii i wzięła witaminy dla ciężarnych i już, bez wskazań która firma lepsza a która gorsza. Nie spytałam w sumie do kiedy je brać ale brałam przez całą ciążę bo jednak mała wysysała ze mnie ile się dało. Córka urodziła się z wagą 3020g więc maleńka kruszyna była. :)
Jak byłam w szpitalu, a już sama z siebie brałam femibion i zapytałam czy mam brać i o kwas to mi powiedzieli że jak sobie chce. A jak poszłam potem do mojego lekarza , to od razu o to zapytał czy biorę. Wiec też zależy od podejścia lekarzy
 
reklama
reklama
Ja bym na to nie patrzała w kategoriach brać czy nie brać. PTG zaleca kwas foliowy, kwasy DHA, magnez, jod i witaminę D i tego bym się trzymała. Nawet jeśli mama trzyma bardzo dobrą dietę, to te składniki bardzo ciężko dostarczyć w diecie, więc trzeba je uzupełniać. Mi lekarz zalecił mama DHA już na pierwszej wizycie, mają to wszystko w składzie, brałam je do końca ciąży.
 
Do góry