reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyta u lekarza!

Kinia - jak na ten etap to myślę, że waga całkiem słuszna :tak:

Ja dzisiaj byłam na usg i Gabriel waży prawie 2,3 kg... :happy: pobrali mi krew aby sprawdzać moje płytki (ostatnio miałam ich 109 tys.) jeśli nie urodzę do 39 tc to czeka mnie masaż szyjki :crazy: powiedziałam, że podobno bardzo to boli - to lekarka odpowiedziała mi, że mniej niż poród :-p w 41tc będą wywoływać poród a jak mi kroplówka nie pomoże to już czeka mnie cc :-p i tak sobie przyponiałam, że mieli mnie umówić na konretną datę i chyba tego nie zrobili :baffled: ta położna była tak zakręcona... lepiej niż ja :-p mam też zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu bo mam doła :-p i ciągle rycze... ryczę całą ciąże prawie - ale chyba pierszy raz się mnie ktoś o to zapytał :-p
 
reklama
Jestem po ktg... generalnie Grześ uciekał non stop, co go trochę położne złapały, to zaraz ginął, leżałam chyba we wszystkich możliwych pozycjach chyba z godzinę... skurczy nie było, ale jak jest przebieg tętna, to u nas był taki średni, w zasadzie jak wykres generatora wysokoczęstotliwościowego, tylko co jakiś czas pojawiały się wysokie piki. Dr po analizie stwierdziła, że gdyby nie te piki, które świadczyły chyba, że tętno jest ok tylko ucieka, to by mnie już dziś zostawiła w szpitalu na monitorowaniu Grzesia. Bo podejrzewa, że może już ma ciasno i za mało utlenowanej krwi do Niego dopływa i wtedy trzeba będzie pomyśleć o szybszym rozwiązaniu ;) jutro raniutko mam się stawić na ktg po sowitym śniadaniu i z batonem słodkim w zapasie, jeśli przebieg będzie średni - zostanę, a może się okazać, że dziś Grześ spał czy coś i jutro będzie ok i wtedy wrócę do domu :) a za 10 dni wesele :cool:
 
Cześć dziewczyny, rzadko wpadam na BB, ale po wizycie obowiązkowo chce wam dac znać ;-)wczoraj miałam wizytke i wszystko dobrze, choć prawie lekarz mnie skierował do szpitala po raz 7... :szok: Podczas KTG było dość wysokie tętno przy ruchach 185-208, poza ruchami ok. 165. jak sie całkiem Tymek uspokoił to ok 150-160. Lekarz jak to zobaczył kazał przedłużyć zapis i powiedział, że sprawdzimy to jeszcze podczas USG i jak nadal będzie wysokie tętno to mądrze będzie sie położyc do szpitala bo patrząc na moje CRP może mies to związek z infekcją wewnątrzmaciczną... na szczęście w USG juz wszystko wyszło dobrze w 3 pomiarach 153-155, i lekarz powiedział, że widocznie ta wyższa akceleracja miała związek z intensywnym brykaniem Tymka. Wagowo troche nadgonił co doktorka ucieszyło - 2391g wymiary troche rozjechane, ale wszystkie zblizone do 35tc, szyjka zamknięta 18mm, szew trzyma. Za tydzien kontrolne KTG, za 2 tyg ktg +wizyta i za 18 dni - 09 czerwca mam się położyć na oddział już do cc
 
Hej dziewczyny!

Jesteśmy po usg. Ogólnie łożysko starsze niż powinno być i nie wygląda tak jak powinno ale lekarz powiedział, że najważniejsze są przepływy i mi je zbadali i podobno są ok. Powiedział tylko, że jak Staś się będzie za bardzo ruszał lub będę się źle czuć to mam do niego dzwonić. Niby jestem trochę uspokojona, ale jakoś tak nie do końca. Może któraś z Was miała kiedyś robione USG z tymi przepływami żeby można było porównać? Sprawdźcie proszę czy macie na swoich usg takie oznaczenia:

umb-PS 39,87cm/s
umb-ED 8,64
umb-S/D 4,61
umb-PI 1,62
umb-RI 0,78
umb-MD 8,36 cm/s
umb-TAmax 19,31
umb-HR 153bpm

Mika rozumiem, że to przepływy pępowinowe UA? Tutaj są normy. jak Ci wychodzi coś ponad normę to sie nie denerwuj, bo może być tak że o chwilowo zwiększony opór. Mnie raz gin wysłał do szpitala, bo w 31tc miałam S/D 8,6 gdzie norma max 3,1 ale w szpitalu już było wszystko idealnie. Więc spokojnie
Bez tytułu.jpg

tu też kalkulator. Wpisuje sie tc i przelicza najważniejsze parametry s/d, pi, ri Umbilical Artery Doppler Reference Ranges
 

Załączniki

  • Bez tytułu.jpg
    Bez tytułu.jpg
    36,4 KB · Wyświetleń: 7 568
Tekla to super, że uniknęłaś szpitala, bisulka aż 6 razy już byłas? A 9 czerwca będziesz miała już cc? 9 czerwiec to piękna data- dzień moich urodzin :-)
 
wiikki 9 czerwca mam przyjść na oddział, to będzie poniedziałek, a cc jakos w ciągu tygodnia. Do piatku 13 na pewno :-) Jeszcze bede o tym rozmawiać z lekarzem na wizycie za 2 tyg.
 
Wczoraj byłam u lekarza. Generalnie wszystko dobrze, wód znowu trochę przybyło, ale póki co lekarz mówi, że jest okej. Z małą wszystko dobrze, wierci się i łobuzuje. Kolejna wizyta za 2 tygodnie, czyli 11.06, a później 23.06 wizyta na oddziale na zdjęcie szewka, jeśli nic się nie będzie działo to w ciągu 2-4 dni do domu wrócę. CC po pierwszym tygodniu lipca, bo w pierwszy tydzień lekarz ma urlop, więc cesarka pewnie zaraz po jego urlopie, może w poniedziałek, żeby zacząć fajnie tydzień? Zobaczymy, gin powiedział, że jeszcze porozmawiamy o tym w szpitalu jak będę na zdjęciu szewka.
 
ja tez wczoraj byłam u lekarza, ale tylko na KTG i tym razem zapis był wzorowy. Za tydzień miałam mieć wizytę, ale gin musi pilnie wyjechać, wiec mam pojechać za tydzień na KTG do szpitala. Gin powiedział żebym do niego napisała po tym KTG sms zeby wiedział ze z nami ok, a w razie jakby się coś zaczęło dziać mam zadzwonić i on zadzwoni do szpitala żeby tam się nami dobrze zajęli. CC mi chce zrobić osobiście, powiedział, że "skoro już tyle razem przeszliśmy to chciałby być przy nas w tej chwili" ale daty cc nie ustaliliśmy - 9 czerwca mam przyjść do szpitala porobimy badania i "będziemy myśleć" optymalny czas to skończony 39tc czyli 17 czerwiec i to jest najpóźniejsza data kiedy Tymek się pojawi po drugiej stronie brzuszka, ale możne sytuacja będzie taka że cc trzeba będzie zrobić wcześniej, wszystko zależy zapewne od badania, usg i tego jak będzie blizna po pierwszym cc wyglądać.
 
tekla Dziękuję za podpowiedź!
tekla, kinia Super że już macie takie konkretne informacje. Pozostaje tylko czekać do końca :) My mamy najbliższą wizytę z KTG 9 czerwca, a jeszcze następną 26 czerwca. Ostatnio się strasznie stresuje i nie mogę się tej wizyty doczekać, bo coś brzuch mnie za często i za bardzo boli i do tego Staś czasem się rozpycha do bólu a czasem nie daje znaku życia przez cały dzień... To moja druga ciąża, a mimo to stresuje się czy wszystko z nim ok.
 
reklama
hej dziewczyny

Co z naszym wątkiem Ciąża ze staraczek, ze temat jest zamknięty?

Kasiula trzymaj się, ten dzień należy do Was !!!

Ja wczoraj w końcu byłam w szpitalu, bo u mnie tam gdzie miałam robić przepływy było duze opóźnienie. Chcieli mnie zostawić na obserwacji ale na moje szczęście nie było miejsc w szpitalach w całym Wroclawiu na patologi ciąży.
Ktg mogło wyjść lepsze ale na usg i badanie gineologiczne wyszlo poprawnie. Przepływy idealne. Fabian waży 2540 g więc spory facet z niego. Lekarz powiedział, że nie ma szans zebym rodziła naturalnie, a mój lekarz nie widzi wskazań do cc i mi nie da skierowania. Wiec po 38 tyg sama się zgłoszę na izbę. Niestety wczoraj nie dało sie sprawdzić blizny, ze wzg na pusty pęcherz ale zalezana jest częsta kontrola.

Mikaa dobrze, że wszystko ok już u Was.

Miłego dnia
 
Do góry