reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyta w poradni genetycznej

Havana1995

Aktywna w BB
Dołączył(a)
23 Sierpień 2020
Postów
84
W styczniu jadę do poradni genetycznej jestem po trzech ciążach biochemicznych. Pani przez telefon powiedziała żeby zabrać ze sobą wyniki jeżeli były robione jakieś badania. I teraz pytanie .... Nie miałam robionych żadnych badań oprócz bety i progesteronu u ginekologa też nic nie ma oprócz notatek na temat tych ciąż biochemicznych... Czyli mam nic ze sobą nie brać? Czy wziąć od ginekologa jakiś dokument ? A może zrobić jakieś podstawowe badania z krwi przed wizytą? I jeszcze pytanie jak wygląda taka wizyta w poradni genetycznej? Na co się przygotować? Poradnia genetyczna w Łodzi przy Czechosłowackiej
 
reklama
W styczniu jadę do poradni genetycznej jestem po trzech ciążach biochemicznych. Pani przez telefon powiedziała żeby zabrać ze sobą wyniki jeżeli były robione jakieś badania. I teraz pytanie .... Nie miałam robionych żadnych badań oprócz bety i progesteronu u ginekologa też nic nie ma oprócz notatek na temat tych ciąż biochemicznych... Czyli mam nic ze sobą nie brać? Czy wziąć od ginekologa jakiś dokument ? A może zrobić jakieś podstawowe badania z krwi przed wizytą? I jeszcze pytanie jak wygląda taka wizyta w poradni genetycznej? Na co się przygotować? Poradnia genetyczna w Łodzi przy Czechosłowackiej
My chodzimy do przyszpitalnej w Szczecinie. Na pierwszej wizycie był wywiad. Tyle ile pamiętamy wstecz. Wszystkie choroby. Dostaliśmy też skierowania na badania genetyczne.
 
W styczniu jadę do poradni genetycznej jestem po trzech ciążach biochemicznych. Pani przez telefon powiedziała żeby zabrać ze sobą wyniki jeżeli były robione jakieś badania. I teraz pytanie .... Nie miałam robionych żadnych badań oprócz bety i progesteronu u ginekologa też nic nie ma oprócz notatek na temat tych ciąż biochemicznych... Czyli mam nic ze sobą nie brać? Czy wziąć od ginekologa jakiś dokument ? A może zrobić jakieś podstawowe badania z krwi przed wizytą? I jeszcze pytanie jak wygląda taka wizyta w poradni genetycznej? Na co się przygotować? Poradnia genetyczna w Łodzi przy Czechosłowackiej
My byliśmy, zebrali wywiad a później zrobili badania kariotypow moje i męża na które czekaliśmy 3 miesiące :) jeszcze mi zbadali jakieś mutacje (v leiden, trombofilie, mthfr i chyba coś jeszcze) tyle. Żadne badania czy wyniki ich nie interesowaly
 
My byliśmy, zebrali wywiad a później zrobili badania kariotypow moje i męża na które czekaliśmy 3 miesiące :) jeszcze mi zbadali jakieś mutacje (v leiden, trombofilie, mthfr i chyba coś jeszcze) tyle. Żadne badania czy wyniki ich nie interesowaly
Jak wyglądają pobrania do takich badań? Wszystko z krwi ? Pani która nas zapisywała mówiła żeby zjeść lekkie śniadanie rano że będzie wywiad z lekarzem i jak zaleci lekarz to badania wywnioskowałam że tego samego dnia będziemy mieć badania.
 
Jak wyglądają pobrania do takich badań? Wszystko z krwi ? Pani która nas zapisywała mówiła żeby zjeść lekkie śniadanie rano że będzie wywiad z lekarzem i jak zaleci lekarz to badania wywnioskowałam że tego samego dnia będziemy mieć badania.
Z krwi. Zależy od miejsca. My mieliśmy raz w szpitalu gdzie przyjmuje genetyk a drugim razem w innym bo tam mieli umowę. Normalnie jedliśmy.
 
Jak wyglądają pobrania do takich badań? Wszystko z krwi ? Pani która nas zapisywała mówiła żeby zjeść lekkie śniadanie rano że będzie wywiad z lekarzem i jak zaleci lekarz to badania wywnioskowałam że tego samego dnia będziemy mieć badania.
Normalnie pobierają krew . Byliśmy też w tym samym miejscu, serio nie oczekuj cudów 😅 wywiad to kilka pytań o rodzine, pobieraja krew i nara. Potem czekanie i dzwonienie o wyniki, jak prawidłowy kariotyp to nic więcej nie robią
 
Do góry