reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wizyty, badania USG, wyniki badan

reklama
Spokojnie już powinna być beta, ale w przypadku kiedy masz 100% że owulacja była 12 dni temu. Choć z drugiej strony skoro na teście ciążowym jest blada kreska, to beta na bank wyjdzie :)
U mnie przy becie 96 nie wyszedł mi test ciążowy o czułości 10.

ja mialam tak samo - rano zrobilam test i maz twierdzil ze nic nie bylo widac - ja mialam watpliwosci wiec poszlam na bete - 93,1 ... przy becie okolo 600 krecha juz byla bardzo wyrazna

Alex przypomniej mi bo chyba w poniedzialek robilas bete tak ?? jaki byl wynik ?? no i podaj pozniej najnowszy - zobaczymy jak to wychodzi
 
Lekarze tu są do dupy, ale te badania penetralne (czy jakos tak) sa obowiazkowe i darmowe, przynajmniej tyle :-)
A ja znowu rano poplamiłam a teraz spokój, nigdy nie czułam się taka ogłupiała, bo nie wiem kompletnie co myśleć, chyba zrobię test elektryczny bo pokazuje który to tydzień ciąży, tak mi się wydaje że to coś w rodzaju bety takiej angielskiej, hihi. Ostatnio jak robiłam było 1-2 (czyli 3,4 tydz ciąży) Jak myślicie czy jak coś jest nie tak to beta spada, utrzymuje się czy nawet może rosnąć? Bo nie wiem czy jest sens robić ten test, bo jest trochę drogi ;P
 
Z tego co czytałam to plamienia/krawienia bóle brzucha... a ja to właśnie mam i się boje że to może mnie dotyczyć.... ;(
 
anna_ , w okolo 5 % ciąż pozamacicznych beta rośnie normalnie, bo ukrwienie tego zagnieżdżonego jest wtedy normalne. W większości wypadków można stwierdzić, bo przyrost jest zbyt mały (np. 100 - 200 na 48 h). Inne objawy c. pozam. to płyn w zatoce douglasa, ale i np. w 7 tc powinien być widoczny pęcherzyk w jajowodzie np... 0,2 % ciąż p.mac. lokuje się w samym jajniku lub wtrąbce jajowodu. Najczęściej w samym jajowodzie... i w tym 7 tc - jesli ja mialabym pozamaciczna, to byloby cokolwiek. W innym wypadku, jesli nie bylo niczego, co by na nią wskazywało to ciąża jest o wiele młodsza.

Telefonicznie konsultowałam z innym lekarzem, który pracuje w szpitalu z moją znajomą... i potwierdził też, że na 90 % tamten od badania musiał mi o tym powiedzieć, bo wg daty om musiał - w innym wypadku, gdyby coś się działo to byłby pociągnięty do odpowiedzialności, że nie zareagował. Mam czekać na betę i w razie czego mam się zgłosić do niego na oddział - więc już jestem o tyle spokojna, że będę miała pewniejszą opiekę w razie czego jeśli trafię do szpitala z powodu tej rzekomej p.mac.(tfu tfu)

mea_osi - Wyników bety dzisiejszej jeszcze nie mam (odświeżałam już mój portal pacjenta, ale dalej nic - tylko stare badania). W poniedziałek miałam 325,5 i progesteron chyba 15,6



edit: do karolq i ewelqa

aaa... ewelqa plamienia niekoniecznie, bo one wystepuja kiedy jest uszkodzenie. jak jest c. w jajowodzie to dopoki bie boli bardzo i nie peklnbo nic to nie ma krwawien... a grozi to nawet krwotokiem wewn. dlatego c. pozamaciczna jest stanem zagrazajacym zyciu i lekarze tak bardzo newralgicznie dfo tego podchodzą.

niski przyrost bety (np 100 - 200 jak pisalam), dalej plyn w douglasie, bóle podbrzusza... w momencie kiedy dochodzi do pekniecia bolą ramiona i rece (!) tak! bo podraznieniu ulegaja nerwy ktore odpowiadaja za wnetrze jamy i rece (objawy ze spektrum krwotoku wewn + podraznienia otrzewnej).
 
Ostatnia edycja:
reklama
karolq8 ladna beta :-)
emotion ​trzymam kciuki za jutrzejsza wizytę. Musi być dobrze! Odpoczywaj jak najwięcej.
nie powiem wkurzylam sie bo po 11 dniach w sobote ustaly plamienia a bol sie znacznie zmienijszyl i teraz znowu, bardziej rozowe :/
No nic nie pozostaje nic jak czekac do jutra :/

Z tego co czytałam to plamienia/krawienia bóle brzucha... a ja to właśnie mam i się boje że to może mnie dotyczyć.... ;(
nie popadajmy w paranoje- bole i plamienia/krwawienia moga zaczyc tez krwiaka naprzyklad, polipa na szyjce, jest pelnoooooo przyczyn tego stanu - dopoki lekarz na 100 nie powie ze to cos powaznego to nie dobierajmy sobie do glowy!
Rownie dobrze moze nie zaczyc NIC, zagniezdzenia jajeczka i byc calkiem normalne, albo zwyklym ''okresem'' ktore zdarzaja sie niektorym kobieta do ktoregos [nawet 7] miesiaca ciazy
 
Ostatnia edycja:
Do góry