reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty i zalecenia pediatry

szopka

mamy czerwcowe 2007
Dołączył(a)
6 Luty 2007
Postów
1 580
Miasto
Warszawa
Dziewczyny my pierwszą wizytę u pediatry mamy już za sobą - odbyliśmy 8 dnia po porodzie, kolejna będzie jeśli nic się po drodze nie przydarzy przy okazji szczepienia w 6 tygodniu. Pediatra podtrzymał zalecenia ze szpitalnego wypisu, a mianowicie:
- witamina D od 15 doby po porodzie, tylko że szpital zalecał 1 kropelkę dziennie, a pediatra aż trzy.. a jakie dawki wy podajecie i od kiedy?
- USG stawów biodrowych, z tym że wysłał nas do ortopedy po uplywie 3 tygodni od porodu zamiast w 6-8, ale to ze względu na to że coś mu się nie podobało w prawym bioderku naszego Misia
- w szpitalu zalecili nam jeszcze witaminę K 1x1ml, ale pediatra anulował zalecenie
- co do sposobu i kosmetyków używanych do pielęgnacji nie miał żadnych uwag (używamy żelu do kąpieli i mycia włosów, oliwki po kąpieli, kremu na pyszczek i Alantanu na pupkę)
- kazał zaopatrzyć się w syrop przeciw gorączce Panadol/Paracetamol i Nurofen (inny składnik czynny) oraz czopki (w razie wymiotów)

A jak u was wygląda kalendarz wizyt u pediatry i co waszym maluchom zaleca?
 
reklama
My idziemy dopiero w poniedziałek, jak nasz mały skończy równe 4 tygodnie. Ale co do tej wit. D to położna mi mówiła, że nie powinno się podawać za dużo. To jest chyba na zrastanie się ciemiączka. Podobno nie powinno się zrosnąć zbyt szybko. Też mam wit. D w zaleceniach, zobaczymy co powie lekarz.
 
A my nie mamy żadnych zaleceń ze szpitala. Natomiast w przychodni powiedziano, że skoro wszystko jest ok, to zapraszają na wizytę na pierwsze szczepienie - po 6 tygodniach.
Chyba nie zacznę się niepokoić i wyszukiwać problemów ;-)
 
my mamielismy witamine D w tabletkach wiec nie wiem jak to sie ma do kropli...od 6 miesiaca gdy juz pojawialy sie pierwsze zabki dostalismy witamine z dodatkiem fluoru...U nas na czerwcowkach zazwyczaj z tego co pamietam zalecane byly 3 krople...
 
My też mamy dawać dwie kropelki :-)
Z tego co pamiętam to wit. d3 jest przeciwko krzywicy. Dawkę trzeba zwiększyć jak dziecko intensywnie się poci.
 
My z Madzią byłyśmy u pediatry w poniedziałek z powodu tych cycusiów. Dostałyśmy skierowanie na kontrolę stawów biodrowych, ale zapisane jesteśmy dopiero na 9 sierpnia. Powiedzieli mi w przychodni, że pierwsze badanie jest jak dziecko skończy 6 tygodni, więc prawie akurat.
A w środę idziemy na USG jamy brzusznej żeby sprawdzić te hormony. Trzymajcie kciuki żeby wszystko było ok. :-(
Co do witaminki D, to poniewaz odbyliśmy teraz wizytę, to Pani Doktor przepisała 1 kropelkę co 2-gi dzień. Widocznie Maleństwo normalnie zaczyna brać dopiero jak jest starsze. No i myślę, że to też zależy od pory roku w jakiej się Dzidzia urodzi, bo witamina D zastępuje słoneczko. Nasze Maleństwa mają lepiej, bo dostają dawkę witaminy D w naturze ze względu na letnią porę.
 
a u nas wit d3 po jednej kropli dziennie, jak jest deszczowo to 2 krople i do tego 2 krople dziennie vibowitu niemowlę, więc chyba zależy od lekarza
 
u nas dzis pediatra byl w domu
co do zalecento oprocz kropelek p-kolkom
od 21 doby 1 kropla wit d3
i 1 krapla wit c
nastepna kontrola wtedy kiedy szczepienia

a i na kolki jesli malej sie nie odbije mam ją nosic do 30 min
i jak najwiecej klasc na brzuszku i masowac brzucholek
 
reklama
Do góry