reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wizyty u lekarzy/położnych , usg , badania i inne

cosiek a nie szukaliście płci? czy lekarz uznał ze za wcześnie? czy może ty nie chcesz?
Nieśmiało się zapytałam, ale wiem że mój ginekolog mówi płeć dziecka tak ok 20 tygodnia, uśmiechnął się i powiedział że się przyglądał ale jeszcze nic nie widział:rofl2:, poczekam cierpliwie do następnej wizyty :-). Ja mam robione usg co każdą wizytę i cieszę się z tego
 
reklama
Z synusiem miałam usg średnio co 2 -3 tygodnie , a jak byłam w szpitalu to codziennie i nikt mnie się nie pytał czy chcę czy nie tylko kazali iść i tyle. Szczerze to mam w albumie łącznie chyba z 30 zdjęć z usg (w szpitalu nie dawali ) Teraz miałam już 3 i jedno genetyczne. W tym tygodniu albo w poniedziałek będe miała kolejne. Jak mus to mus, to nie tylko patrzenie na dzidzię ale sprawdzanie szyjki, łożyska , wód , moja szwagierka idąc zadowolona na usg dowiedziała się że odkleja jej się łożysko i leżała do 37 tc. Wyszła ze sz
itala i ...urodziła :-D Strach pomyśleć co by było gdyby nie poszła na to usg ... brrrr
 
Moim zdaniem źle o USG mówią tylko starzy starzem lekarze, którzy mają problem z dokładnym odczytaniem wyniku USG !!! Ci mówią że USG szkodliwe dla dziecka i takie tam.

A tak wogóle przeraża mnie wpadanie w skrajności:
Poród - tylko naturalny
Karmienie - tylko piersią
USG - szkodliwe
Smoczek - nie bo dziecko będzie miało krzywe zęby i wadę wymowy

BZDURA!!!!
 
Moim zdaniem źle o USG mówią tylko starzy starzem lekarze, którzy mają problem z dokładnym odczytaniem wyniku USG !!! Ci mówią że USG szkodliwe dla dziecka i takie tam.

A tak wogóle przeraża mnie wpadanie w skrajności:
Poród - tylko naturalny
Karmienie - tylko piersią
USG - szkodliwe
Smoczek - nie bo dziecko będzie miało krzywe zęby i wadę wymowy

BZDURA!!!!
KMB odczuwam to samo, zaczęliby się szkolić, a nie pierniczyć głupoty!
 
kazda mama powinna sluchac wlasnego serca i tyle. Ja gdybym miala pieniadze to pewnie co 2 tygodnie chodzilabym na usg, nie zeby poogladac jak rosnie dzidzius i jak wyglada ale zeby dowiedziec sie ze napewno wszystko jest w porzadku...ale jezeli ktoras mama uwaza ze to niebezpieczne to niech nie chodzi-kazda z nas ma wybor :) i nie ma co sie spinac

podobnie w kwestii karmienia , porodu i smoczka-kazda mama niech robi po swojemu i tak jak jej dyktuje serce !! :)
 
Agusia mi powiedziano w szpitalu takie coś ze jeśli raz trafiłam ze skurczami do szpitala to uważa się że moja ciąża jest zagrożona i powinna być pod ścisłą kontrolą lekarza ginekologa ponieważ nie wiadomo z jakiej przyczyny były te skurcze a nic nie dzwigałam ciężkiego,nie przemęczałam się obraz usg był normalny.Tak wiec teraz idąc nawet do swojego dr rodzinnego muszę mu mówić że byłam w szpitalu i pokazywać kartę wypisu :baffled:
KMB bzdury tak to prawda.
Kamila karmiłam piersią do 5tyg pożniej mieszane z MM a mówiono ze dziecko karmione MM ma alegrie itp a Kamil nie ma a dzieci szwagierki karmione piersią do 2rż i mają astmę,alergie itp i to bez znaczenia.
Poród cc miałam i nie narzekałam a wręcz przeciwnie modlę się o nastepny strasznie boje się naturalnego
USG w pierwszej ciązy miałam robione na każdej wizycie w tej do 14tc jak byłam u starego mojego gina to też ale teraz już muszę do innego chodzić więc tak łatwo z tym nie będzie.
Smoczek no cóż Kamil używał do 2rż i jakoś zęby ma proste i dodam że mleczko nadal pije z butelki bo na kubek nie kapek nie dał się przekonać.
Kwestia wyboru matki tak jak napisała Anneczka i nie powinno się nikogo osądzać za to że nie chce sn czy cc czy karmić piersią itp
No i w sumie nie każdy straszy gin jest przeciwnikiem usg bo mój tamten gin jest starszym facetem ale jemu zrobienie usg nie sprawiało żadnego problemu a badał do 5mca ciąży i w razie jakiejś dolegliwości pózniej ale tak na każdej wizycie tylko usg
 
reklama
jedyne z czym sie chyba zgadzam to z tym smoczkiem czy jedzeniem z butelki. Wiem i jestem przekonana, ze 3letnie dzieci nie powinny juz pic z butelki ze smoczkiem. Jestem pedagogiem, mialam duzo zajec z logopedii - i nie jest to zlosliwosc a zbadana i potwierdzona sprawa;) poprostu smoczek krzywi moze nie zeby ale zgryz, nie uklada sie on w prawidlowy sposob i w przyszlosci moze powodowac problemy.

no ale wiadomo ze ciezko wlasnym dzieciaczkom odmowic picia z butelki;)) moja mala tez nie chciala niekapka, za to jak miala 2 latka pila juz z normalnego kubka ;)
 
Do góry