reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wizyty u lekarzy/położnych , usg , badania i inne

KMB zgadzam sie i ja:))) aha ja niew idze twojej sygnaturki,musialam z cytatow patrzec kto to napisal...

oregano dokladnie....

A ja tak z ciekawosci mam pytanie do tych was ktore chodza bez usg do lekarza..co on tam robi,,bada reka szyjke,tak,,gdzie macica i tyle?????

Ja tez co 4 tyg usg,zawsze i dla mnie to norma...widze wszystko serduszko,jak sie rusza i tak pozostanie..

Nie no co do karmienia i innych bzdet to sorryy,,ale tez dla mnie BZDURA..
no ale jakies plotki cos w zyyciu musza byc..norma w kraju...
 
reklama
Aneczka ja próbowałam Kamila oduczyć pić mleko z butelki ale nie dało rady:baffled: Pije z kubka,szklanki soczki,herbatkę itp ale mleko na noc musi być w butelce.
Smoczka też oduczyłam dawno z dnia na dzień mu zabrałam i mówiłam że dałam jednej pani bo dzidziuś płakał.
 
Ja na każdej wizycie mam usg, a że chodzę i do NFZ i prywatnie to staram się nie mieć rzadziej niż co 3 tyg. A to dlatego, że w poprzedniej ciąży poroniłam i jak nie wiem co się dzieje z dzidzią to zaczynam chodzić jak obłąkana.... mieć czarnowidztwo... więc wolę iść.... i mieć święty spokój.
Ale tak jak mówicie - to wybór mam.
USG nie szkodzi - moja siostra studiuje taki kierunek, na którym zajmują się sprzętami tj. usg, rentgen itd.... w ostatnim semenstrze miała przedmiot o ultrasonografii i ćwiczenia - po poznaniach parametrów technicznych, pytań do profesoró itd już wiem, że to żadna szkoda dla dziecka. Więc nie ma czego się bać :)
A widzieć swoją dzidzie, zbierać zdjęcia do albumu to słodkie :D za parę lat jak pokaże swojemu dziecku to będzie zachwycone :D
 
Koralikowa u nas jezeli ciaza nie jest zagrożona i nie ma potrzeby to są 2 ugs na ciążę!!!!Jedno w 12 tyg i następne w 20 tyg i tyle. Nie ma badań ginekologicznych w ogóle . Chodzi sie do poloznej i to ona ( bo o jej zawód) prowadzi ciążę . Jezeli rat potrzeba to kieruje do szpitala na dodatkowe usg albo konsultacje lekarska
A co do tego ze każda robi jak uważa - zgadzam sie. Ja jestem młoda ale dos " starej daty" mimo wykształcenia :p dla mnie dzieci najważniejsze , ciaza bez kawy i innych, poród całkowicie naturalny bez żadnych przeciwbólowych czy epidurali ( teraz koleżanka rodziła 2 tyg temu i dziewuch z nią na sali leżała sparaliżowana! Po zewnatrzoponowym, dziecko sie darmo a ta płakała bo nawet podnieść go je mogła....podpisujemy zgodę przed zabiegiem więc nie jest takie super bezpieczne ... Warto przeczytać o powikłaniach) karmienie piersią itd. Ale to moj sposób na macierzyństwo i nie każdy musi sie z tym zgadzać. Trzeba szanować poglądy innych i nie narzucać swoich przekonań. Można argumentowac i pokazać swój punkt widzenia.
Ja jestem doświadczona mamą dwójki dziecinwiec wiem doskonale co jest dla nich najlepsze nie z opowieści koleżanek ale z własnego doświadczenia .
Miłego dzionka drogie pane
 
agusia otóż to,,doswiadczenie i wlasne przezycia sa najlepsze,,a nie ksiazkowo,,to racja...a jak sie popelnia bład(bo ja nie cierpie jak ktos mi cos narzuca np,moja tesciowa)...to ja zrobie bład i na nim sie naucze.....wiec najlepiej przezyc samemu doswiadczenia zyciowe,,ot to racja agusia:)))
 
Agusia-mam podobne poglądy co ty , smoczek co prawda podawałam ale krótko , karmiłam piersią , kupowałam tylko ekologiczne jedzonko i sama gotowałam , poród naturalny , z pampersów też szybko zrezygnowaliśmy na rzecz wielorazówek i wczesnego nocnikowania , w 15 miesiącu mały nie pamiętał co to pielucha bo wołał ładnie i biegał w samych majtusiach. I praktycznie nic nie zamierzam zmieniać oprócz porodu ... koniecznie z zewnątrzopopowym , bo inaczej nie rodzę;-) poród miałam koszmarny , bóle krzyżowe takie jakby ktoś kijem bejsbolowym uderzał wkręgi ... dziękuję postoję :-D
 
haaa! Bobuch pokazał tylko pupę
laugh.gif
laugh.gif
laugh.gif
tak się obrócił ze nie było opcji!
eek.gif

A mamusia mówiła ze do lekarza idziemy się pokazać, to jak na złość. Juz od małego się nie słucha.
yes2.gif

Nie zawiodłam się bo czytałam ze tak może być, ale usłyszałam ze jest zdrowe, serce biło ze dwa razy szybciej niż moje
biggrin.gif

Nasze wyniki ok, lekko hemoglobina spadła, ale jest na 11,6, kazał jeść warzywka, owoce. Trzeba się martwic jak spadnie poniżej 11.
Ahh jestem szczęśliwa. Kolejna wizyta 2/08 tuz przed Panieńskim(3/08)
laugh.gif
laugh.gif
laugh.gif

Zobacz załącznik 568399
 
Koralikowa moja Tesciowa ( całe szczęście ! ) złoty człowiek nic nie narzuca więc mam luz , ja nerwus jestem i mogłoby dojść do zgrzytow. Więc współczuje . Ja zawsze mówię głośno i otwarcie ze to moje dzieci i ja wiem co i jak robić a jak nie będę wiedziała to sama przyjdę i zapytam :)

Mamaktosia WOW!!!! 15 mies i bez pieluchy? Jestem twoja wielka fanka ! Mojego nocnik gryzie po jajkach i za diabła nie siadzie...:confused: ale nie zmuszam , poczekam az będzie gotowy :)

Pięknaszyszunia no dzidzia charakterna od małego ;) pewno dziewucha bo sie wstydzi :p
 
Agusia mam takie samo podejscie jak ty, podoba mi sie :tak: Ja bardzo przezywalam mieszkajac w Holandii ze mialam tylko 3 usg i ze przez cala ciaze nie widzial mnie ginekolog:szok:, jak przyjechalam na swieta do Polski to poszlam zrobic trzecie, A teraz juz sie przyzwyczailam i podoba mi sie taki uklad. Badania genetyczne sa robione bardzo precyzyjnie a to najwazniejsze.

Piekna no to niezly lobuziak :-D Kiedy nastepna szansa?
Mialam taka sama hemoglobine 3 tyg. temu, tez mi kazal na razie nie panikowac, ciekawa jestem czy poprawi sie troche wynik bo pije sok z pokrzywy i wcinam buraczki co kilka dni.

edit: juz doczytalam ze 2.08 :-)

A ja jeszcze 9 dni do polowkowego Boze jak ten czas leci :szok:
 
reklama
Mi się udało odpieluchować syna jak miał 18 miesięcy, akurat na lato, bo zimą to się bałam że mi się rozchoruje.

Smoczek poszedł w odstawkę na dwa latka :-)

A karmić przestałam w 7 miesiącu i przeszłam od razu na kubek niekapek dr browna a później super się sprawdził kubek kapek tommee tippee o taki:

No i na koniec zamieniłam wieczorne mleczko na kolację, a mleczko dostawał rano.
 
Do góry