reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wizyty u lekarzy/położnych , usg , badania i inne

reklama
dzieki dziewczyny za miłe słowo no musi byc dobrze taka mam nadzieje

michalina_dokaldnie to bokiem lezy plecki sa na gorze a wypukly brzuszek na dole widac
 
kasiulaq bedzie dobreze, piekny dzidzius!
laper gratuluje synka
mb a to mala bezwstydnica! Gratulacje wynikow i dziewczynki!


U nas dziewczynka
biggrin.gif
. Wazy 270g. Wszystkie narzady ok, ssala sobie paluszki, wiercipieta niesamowita
laugh.gif
Strasznie zaciskala nozki i odkrecala sie pupa, wiec lekarz powiedzial ze jeszcze dzis 100% nie da, 31 lipca potwierdzimy plec.
 
Ostatnia edycja:
koriander, najpiękniejsze gratulacje mamusiu :tak:
a żelazo teraz w świeżych warzywkach, zajadaj fasolkę, wyczytałam ze tak jest tego dużo, ja staram się jeść 3-4 razy w tyg. i bedzie git:tak:;-)
 
koriander gratulacje! najwazniejsze że zdrowa, że wszystko w porządku.
Co do żelaza to moja madra ksiazka pisze ze najwiecej żelaza jest w (na 100g produktu):
amarantus - 15mg, glony morskie - ok 18mg, soja - 8 mg, fasole - 7 mg, morele - 7,9 mg, gruszki - 6 mg, szczypiorek - 6,7 mg, groch - 4,7 mg, czosnek - 5,4 mg, nać pietruszki - 5mg, płatki owsiane - 3,9mg, kasza gryczana -2,8mg, rodzynki 3,3mg, migdały 2,2mg, żółtko jajka - 2mg.
No i jeszcze ciekawostka: kawa redukuje wchłanianie żelaza z pożywienia o 40%, herbata o 60%, a czerwone wino o 75% (jeśli są spozywane razem z posiłkiem). Wchłanianie żelaza zmniejsza sie o 60% w czasie łączenia produktow zawierających żelazo z produktami mlecznymi.
No i wazne sa dobrze pracujące nerki, bo one produkują erytropoetynę dzięki ktorej żelazo jest przyswajane.
Ależ was zawaliłam wiedzą :) (źródło:B. Kropka, Pokonaj alergie, Skoczów 2012, Wydawnictwo Rodzina)
 
lucere dzieki za obszerna informacje, o kawie i czarnej herbacie wiedzialam ze zaburzaja wchlanianie magnezu, teraz wiem ze i zelaza;-)

Kurcze najgorsze ze ja sie wlasnie opycham na maksa warzywkami i owocami, co dwa dni jezdzimy na rynek i wracamy z pelnymi siatami, fasolka, brokul, salata itp myslalam ze wlasnie "w sezonie" nie bedzie z tym cholerstwem problemu.. Ja zawsze mialam hemoglobine na dolnej granicy widac taka moja uroda, ale dla dzidziusia niedokrwistosc mamy jest niedobra, trzeba bedzie sie jeszcze bardziej objadac :-p
 
koriander - to jeszcze dobrze by było pić sok z pokrzywy, bo zawiera b.dużo żelaza, ale mimo to też może nie pomóc, i niestety pewnie nie dasz rady pewnie bez proszków. A dzidzia najwazniejsza :)
 
koriander gratuluje dziurki:))))))))))))) super.....

Aneczka Baska ja tez 17,,wiec we trzy mamy wizyty:)))))

lucere wiedzy nigdy za malo...
 
reklama
Koriander - ja przed ciążą brałam żelazo bo mi hemoglobina do 12 spadła a zawsze miałam powyżej 15 i tak brałam na własną rękę , nie z zalecenia lekarza , żeby się trochę podrasować :-D:cool2: przed ciąża , tydzień temu miałam 13,4 więc puki co nieźle tyle że ja mam zawsze wysoką chyba ze względu na to że jestem honorowym krwiodawcą i mój organizm jest zawsze przygotowany ;-) na to że mu co nieco spuszczą. Oczywiście w ciąży i połogu nie wolno oddawać krwi. Nie martw się kup dobre żelazo , jedz pokarmy bogate w żelazo i rób to co LUCERE pisała i będzie dobrze zobaczysz.
Gratulacje dużej dziewczynki !!!!!

kasiula - znam temat z autopsji i wiem co czujesz , znam ten strach ... usg... tylko ja niestety nie doczekałam się na taki obrazek jak ty , ciesz się z tego tak jak się da !!!! To była moja pierwsza ciąża teraz mam syna i drugi w drodze. Gratuluje i napewno będzie dobrze ! Będziemy trzymały kciuki za ciebie :tak:
 
Do góry