reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Włączanie głosu bicia serca na usg

Tu chodzi o dopplera. Tez się naczytałam i się bałam, ale2 ginekologów mi to tłumaczyło, ze bez dopplera jest ok
Cześć :) wiem że trochę minęło od Twojego posta, ale może będziesz pamiętać. Dzisiaj na USG w 7 tc lekarz włączył na kilka sekund serduszko. Był to obraz z pokazanym białym wykresem bicia serca. Mega się zestresowałam bo jeszcze wizytę temu mówił że nie bedziemy puszczać na wczesnym etapie. Kiedy jest ten Doppler a kiedy nie ma Dopplera do słuchania?
 
reklama
Cześć :) wiem że trochę minęło od Twojego posta, ale może będziesz pamiętać. Dzisiaj na USG w 7 tc lekarz włączył na kilka sekund serduszko. Był to obraz z pokazanym białym wykresem bicia serca. Mega się zestresowałam bo jeszcze wizytę temu mówił że nie bedziemy puszczać na wczesnym etapie. Kiedy jest ten Doppler a kiedy nie ma Dopplera do słuchania?
Jest Ok, tez mi w tym czasie słuchali serduszka. Doppler jest na kolorowo
 
Jest Ok, tez mi w tym czasie słuchali serduszka. Doppler jest na kolorowo
Dziękuję! Ale nie rozumiem w takim razie skąd to przeświadczenie wielu lekarzy że nie można puszczać tak wcześnie. To można czy nie można słuchać? Do tego słuchania serduszka jest używany ten Doppler, tylko nie włączane opcje kolorowe? Nie czaje tego a nie umiem znaleźć w internecie rozróżnienia.
 
Dziękuję! Ale nie rozumiem w takim razie skąd to przeświadczenie wielu lekarzy że nie można puszczać tak wcześnie. To można czy nie można słuchać? Do tego słuchania serduszka jest używany ten Doppler, tylko nie włączane opcje kolorowe? Nie czaje tego a nie umiem znaleźć w internecie rozróżnienia.
Nie ma jednoznacznych badań, które potwierdzają szkodliwość słuchania bicia serca na wczesnych etapach ciąży. Podejrzewa się, że może to zaszkodzić z powodu nagrzewania się okolicznych tkanek.
 
Do góry