reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wpadka po ciąży

gosiakma

mama kluseczka:)
Dołączył(a)
5 Październik 2008
Postów
119
Miasto
Mazury/ Giżycko
witam
otoz moj problem polega na tym iż dzis kochalam sie z partnerem i pekła nam prezerwatywa, nie doszło do wytrysku, jednakze nie wiem jakie mogło byc ryzyko zajscia w ciaze, bo nie wiem czy mialam dni płodne.
mam synka, który pare dni temu skonczył 3 miesiące, karmie go piersią, nie dostałam jeszcze miesiączki po porodzie, a tabletki cerazzete przestałam przyjmować, ponieważ tyłam po nich.

zastanawiam sie nad przyjeciem tabletek ,,po" ale słyszałam ,ze po ich przyjeciu nie mozna karmic piersia, a moj malutki nie chce pic sztucznego mleka no i dodatkowy problem stanowi to, ze nie mam z kim zostawic dziecka, zeby pojsc do lekarza.

co robic?????????
 
reklama
Wiesz, ja myślę, ze nie musisz sie przyjmować. Skoro synek ma dopiero 3 miesiące, to jest małe prawdopodobieństwo, ze jesteś płodna. Mój mały ma już 7 miesięcy i nadal nie mam okresu-karmię piersią, a od 2 miesięcy rozszerzam dietę synka o zupki, deserki i kaszki. Jeśli bardzo się boisz, to poradź się lekarza. Może mogłabyś wziąć postinor i przez jakiś czas podawać dziecku mleko modyfikowane, a swoje odciągać i wylewać?
 
Po trzech miesiącach, jeśli karmisz tylko piersią (tak ok. 100 minut razem dziennie) i nie dopajasz małego niczym to nie powinnaś mieć jeszcze owulacji... Powodzenia;-)
 
Po trzech miesiącach, jeśli karmisz tylko piersią (tak ok. 100 minut razem dziennie) i nie dopajasz małego niczym to nie powinnaś mieć jeszcze owulacji... Powodzenia;-)
Nie koniecznie... moja koleżanka w grudniu urodziła dziecko, karmiła tylko piersią, a w lutym zaszła w kolejną ciążę.. :sorry2: A tu jest dodatkowo przypadek z odstawionymi hormonami więc w organiźmie jest ogólny "bałagan" i wszystko jest możliwe.. :cool2:
 
Nie koniecznie... moja koleżanka w grudniu urodziła dziecko, karmiła tylko piersią, a w lutym zaszła w kolejną ciążę.. :sorry2: A tu jest dodatkowo przypadek z odstawionymi hormonami więc w organizmie jest ogólny "bałagan" i wszystko jest możliwe.. :cool2:
Też tak myślę.
Jeśli chcesz być spokojna to może spróbuj samoobserwacji - wtedy się wszystko wyjaśni. W okresie poporodowym temperatura podstawowa ciała cały czas skacze. Poza tym czy zaobserwowałaś u siebie już jakiś śluz?? to jest też dobry wskaźnik powrotu płodności po porodzie. Jeśli chciałabyś się poobserwować,to klikniej w 28dni w mojej sygnaturze - przekieruje się na płatną stronę dla kobiet, które prowadzą obserwacje swojej płodności - chętnie ci pomogę - pierwsze 30dni jest gratis;-).
 
Oj ja bym jednak poleciala go gin po tabletki. Za duze ryzyko jak dla mnie. A co do maluszka to moze mu ksztalt smoczka nie odpowiada+ile ja sie nakupowalam butelek zeby zalapal:baffled:

 
Wiesz, ja myślę, ze nie musisz sie przyjmować. Skoro synek ma dopiero 3 miesiące, to jest małe prawdopodobieństwo, ze jesteś płodna. Mój mały ma już 7 miesięcy i nadal nie mam okresu-karmię piersią, a od 2 miesięcy rozszerzam dietę synka o zupki, deserki i kaszki. Jeśli bardzo się boisz, to poradź się lekarza. Może mogłabyś wziąć postinor i przez jakiś czas podawać dziecku mleko modyfikowane, a swoje odciągać i wylewać?


Ja po 2.5 miesiąca zaszłam w ciąże;-)
 
reklama
Karmienie piersia nie chroni przed ciaza. Ile dzieci sie urodzilo z tego powodu, ze mama myslala, ze jak karmi to nie "wpadnie" to szok, ja sama mam z 5 znajomych, ktore maja dzieci rok po roku!
 
Do góry