reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

WPROWADZAMY NOWE POKARMY

Agnesa obiad z dwóch dań??? No nie wiem czy to dobry pomysł na tym etapie, przynajmniej dla Ingusi. Ona ma problemy z połykaniem większych kawałeczków jedzenia, muszę zawsze jej zetrzeć wszystko na papkę, inaczej ma odruch wymiotny. Wg mnie na razie wystarczy podawać zupkę z większymi kawałeczkami tak jak np rosołek Bobovity.
 
reklama
Joeey dynia jest swietnym pomyslem - ja wrzycam albo do zupy, a na deserki miksuje z czyms na surowo tylko daje kilka kropli cytryny dla smaczku. Siemie lniane mam zmiksowane i wrzucam Staskowi lyzeczke do zupki a sobie do muesli, ma cenne oleje wiec trzeba trzymac w sloiku w lodowce, super robi mi na cere :) a Staskoi na rozumek :p
 
Dostałam od pediatry sciagawke pt SCHEMAT ZYWIENIA DZIECKA Z ALERGIA I NIETOLERANCJA POKARMOWA, co prawda dotyczy NURAMIGENU (niemowlat karmionych "sztucznie") ale zalecila kierowac sie ogolnym schematem:
Dla 9 miesiecznych:
5 posilkow po 200 ml:
3xNUTRAMIGEN z dodatkiem kleiku ryzowego lub kaszki kukurydzianej
1xzupka jarzynowa (200 ml) z osobno ugotowanym miesem
1xkisiel owocowy lub owoce
soczek owocowo-warzywny
mozna wprowadzic pieczywo bezglutenowe,chrupki kukurydziane
Dla 10 miesiecznych :
3xNUTRAMIGEN z dodatkiem kleiku ryzowego lub kaszki kukurydzianej
obiadek z dwoch dan:zupka jarzynowa bez miesa,drugie danie-jarzynka z dodatkiem gotowanego miesa (jagniecina,krolik,indyk)przecier owocowy,sok,
pieczywo bezglutenowe,chrupki kukurydziane,ryzowe

 
No u nas tez jedno danie na obiad :p

Maja ślicznie je juz kawałki i to dość spore ale od dawna ją tego uczyłam żeby sie za bardzo nie dławiła
 
kurcze u nas w sklepach nie widzialam dyni
a mała ją uwielbia (hipp)
no i uwielbia pozerac brzoskwinki obrane

ale dwu daniowy to w siebie nie wcisnie .. dwudaniowy?? dziwny pomysl!!
 
Agnesa - ja gotowalam najprosztsze zestawienie na swiecie:
2 male ziemniaki,
1 mala marchewke
pol korzenia pietruchy
1,5 plastra selera (1,5 bo tak odkroilam dupke selera poprostu :) )
i do tego tez odkrojona dupke buraka
Wszystko w kostke, zalac woda i gorowałam dosyc dlugo, bo burak dluzej sie musi gotowac :)
no i posolilam szczypta soli...
Potem zmiksowalam na jednolita mase, dodałam zółtko (pol) i na oko oliwy z oliwek, zagotowałam raz jeszzce i po ostygnieciu podałam :) Smakowało jej jak nigdy - normalnie aż miło... az sie trzęsła, a ja nie mogłam się wyrobić z machaniem łyżeczką :)

Obiadek był na 2 dni, a jutro robię ten sam zestaw, tylko zamiast buraka, dodam 3 zielone fasolki :)
 
Dzieki Wanda, to ja mam podobny przepis :) dodaje jeszcze tylko nac pietruszki i koperek oraz pore. Oliwe tez daje. Zoltka jeszcze nie dawalam. Zaczne chyba w tym tyg.
Z burakiem na parze gotuje wszystko pol godziny. Fakt ze burak po tych 30 min nie jest tak miekki jak reszta, ale juz spokojnie mozna go zjesc, a reszta nie jest rozgotowana.

Co do zupek 2daniowych, to moze chodzilo mojej pediatrze o cos takiego jak jest w sloiczkach - sa zupki i dania. Tylko ze wg mnie nie ma miedzy tymi dwoma daniami zadnej wiekszej roznicy :) Byc moze w gestosci tak jak wczesniej napisalam :) Jak bede kolejny raz u pediatry to sie spytam dokladnie jak powinien wygladac obiad dla takiego dziecka. Kuba nie jest alergikiem, ani nic mu nie dolega... A pediatre mamy naprawde super, jedna z lepszych w w-wie :p

Zaraz wychodze i nie mam czasu wchodzic na inny watek, a chce sie pochwalic :p Kubus ma juz sporej wielkosci 8 ząbek, dzis mu wyszedl i od razu taki wielki :)

A od kilku dni robi kosi-kosi :) I jest bardzo madry przy tym, bo teraz wie jak zwrocic na siebie uwage :) jak chce zeby na nim sie skupic to robi kosi, zeby go chwalic :D Naprawde on to robi celowo :) Taki z niego cwaniak! :)

Pozdrawiam,
Agnieszka
 
Agnesa - pora nie daje, bo ma specyficzny smak.. ja uwielbiam, ale Wiktor maly nie lubie, wiec wnioskuje, ze i Paulina nie lubi ;D Ale moze sprobuje... Koperku tez nie dawałam, ani naci.. moze tez sprobuje :)

A co do dwoch dan, to nie wiem o co moglo chodzic :/
 
reklama
Klucha - twoja Gabrysia nie jest sama - moja też nadal czeka na pierwszego ząbka. Nie wiem czemu tak pozno - ja mialam ząbka po 4 miesiacach.

Gabrysia tez uwielbia buraczki tylko ja robię jej taką zupkę fest buraczkową.

Niedawno zrobilam tez nowe " białe" danie - gotowana kukurydza ( musi być dobrze zmielona) + ziemniaczki, trochę pietruchy i selera i do tego dodalam zoltko - pyszne było.
 
Do góry