reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Wprowadzamy nowe pokarmy

reklama

papajka

Fanka BB :)
A więc i ja się wypowiem. Moja córeczka jutro skończy 4 miesiące i od tygodnia dajemy jej kaszkę ryżową - bananową. Na początku (przez 4 dni) jadła dosłownie po 2- 4 łyżeczki i się krzywiła, 3 dni temu zrobilismy jej na 30 ml Bebiko HA, a dzisiaj na 50 m-i by chciała więcej ;D. Dajemy małej przed kąpielą wieczorną. Dodam, że dotąd karmiłam ją piersią i nagle zaczęła nam się bardzo często budzić w nocy z 2 przyczyn: 1-ząbki, 2-bardzo dobrze przybiera na wadze i przestał jej wystarczać mój pokarm. Dzięki temu zabiegowi przesypia znów 8 godz.:-) Oczywiście do tego dorzucamy mleczko-przechodzę na sztuczne, gdyż wracam za tydzień do pracy. Niestety:-(

margarett - na jakiej podstawie lekarz zlecił badanie morfologii? Pytam, bo w 3 dni temu miałam wizytę naszej pediatry, która stwierdziła, że Mała dobrze wygląda i nie trzeba jej robić żadnych badań-ani moczu ani morfologii. Nurtuje mnie to trochę, bo sama miewam problemy z żelazem, czy aby na pewno wszytstko ok.

Aha, od następnego tyg. ruszamy z jabłuszkiem:-)

Magdaleona

No to ja też dołączę, bo Oliwka ma juz kilka ulubionych pokarmów: (za 3 dni skończy 5 miesięcy)
Kaszki Oliwce daję Nestle na mleku modyfikowanym (te niebieskie) i wystarczy do nich dodac wodę, te które trzeba rozrabiać z odżywkąmałej nie smakują. Kaszka najlepiej smakuje bananaowa
Co do słoiczków to Dori Oliwka też bardziej woli jabłuszko Gerbera od innych firm.
Radzę też kupowanie Jabłko + Jagoda Gerbera niż Jagoda + Jabłko (zdaje się Hipa) nie powoduje zatwardzeń bo jest mniej jagody i ma bardziej gładką konsystencję (w tym hipa są jakby drobinki z jagód)
Oliwka jak na razie wykazuje niechęć do słoiczków z dynią i same morele jej nie smakowały.
Lubi jabłko + banany
Zupki jarzynowe bez znaczenia jakiej firmy.
A od wczoraj Oliwka dostaje pół słoiczka dziennie warzywa z królikiem - uwielbia, jutro próbujemy warzywa z indykiem, a potem pure z indyka i ziemniaków - zobaczymy jaka będzie reakcja

dori

Kurcze a u nas pojawiły się problemy z kupką. Ostatnio była w piątek rano i do teraz cisza a najdłuższa przerwa to 1 dzień. Malła trochę się nadyma jakby chciała zrobić ale tylko przy karmieniu (bo często właśnie wtedy robi kupkę) ale poza tym to nie widzę, żeby bolał ją brzuszek (zazwyczaj podkurczałą nożki i płakała i widać było na pierwszy rzut oka że to sprawy brzuszkowe). Tylko, że właśnie strasznie ostatnio marudzi i nie wiem czy to przez tą kupkę czy zaczął się szał gębowy jak to ladnie określiły marcowki bo wszystko pcha do buzi i stała się strasznie nerwowa. Dzisiaj jak leżała na kocyku to dorwała leżaczek i zaczęła gryźć metalową rurkę a jak dałam jej gryzaczek z wodą wyjęty z lodówki to myślałam że go zje.

Daję jej jabłuszko i sok jabłkowy do picia ale nie pomogło. Jak jutro nic się nie pojawi to wieczorem chyba zaaplikuję jej czopek. Tylko proszę o radę bo nawet nie mam takich w domu. Jakie to muszą być czopki i jaka dawka? pamiętam, że któraś z Was dawała ale nie chce mi się szukać (wybaczcie).

margarett

Miasto
Szczecin
No i marcheweczkę mamy za sobą, to znaczy pierwsze koty za płoty :D Smakowało, że hej ;) Natalka oblizywała się i otwierała buźkę, że chce jeszcze :) W galerii zdjęcie z pierwszego posiłku :laugh:

A co do badań, to robiłam jej badania wcześniej, bo neurolog nam zleciła i na nich wyszła lekka anemia, a że było to zanim skończyła 3 miesiące i Natalka miała jeszcze w sobie moją krew i to była moja anemia ;) to teraz robiliśmy powtórkę, by sprawdzic jak pracują jej czerwone komóreczki, bo dzieciaczki podobno swoją krew zaczynają dopiero produkować po ok 100 dniach od porodu.

Magdaleona

Dori to były chyba czopki glicerynowe dla niemowląt, ale ja raz pomagałam małej termometrem.. więc nie wiem o czopkach, spróbuj zapytać na innym wątku (Opieka nad dzidzią) bo tu chyba nie każda zagląda...
Co do zachowania Klaudi to chyba nasze dzieci się zgrały bo to już kolejny maluch z objawami przewrażliwienia, gryzienia, ślinienia. Oliwka też jest marudna jak nigdy, odkąd poszła spać o 18:30 chyba z 10 razy musiałam iść do niej i podawać jej smoczek, a dawniej jak ją położyłam tak do 24 miałam spokój

woloszki

Kocham M&M i D2 :*
Miasto
Legionowo
Iza1 ja maksiowi tarlam zwykle jablka ze sklepu na takiej tarce dla dzieci ona je rozdrabniala calkowicie pamietam jak je zjadal az sie mu uszy trzesly:))))

martap22

Mama kwietniowa 2006
Dori-moja mala ma problemy z kupka i daje jej syrop Lactulosum ale efekt jest taki ze dostala rozwolnienia i juz nie wiem co robic,dalam jej lakcid ale teraz znowu ma problem z kupka-i takie bledne kolo. a czopka glicerynowego raz jej dalam ale go za jakies 20 minut "oddala "w calosci wiec nie pomoglo.
propo pokarmow to od 2 dni daje jej na noc kleik ryzowy ale nadal budzi sie w nocy glodna.wczoraj to mnie zadziwila bo wytrabila po kapieli az 200 i juz o 1 byla glodna.ale dalam jej pic i zasnela ale juz o 3 nie dalo rady z piciem,musialam dac mleko i oczywiscie poszla kupka i nie mogla zasnac i udalo mi sie w koncu o 5,znaczy zasnela w lozeczku,bo juz nie mialam sily jej bujac.

iza1

Miasto
Tauzen :)
Marta Ty masz przeżycia z Wiki, bidulka :( Życzę wytrwałości, i oby się wszystko ładnie wyregulowało i skończyly problemy.

A my pomalutku przygotowujemy się do wprowadzania małej nowych pokarmów, jak na razie kupiliśmy siedzonko do karmienia, a w planach miseczka, talerzyk, sztućce i kubek niekapek  :p W środe idziemy na szczepienie ciekawa czy lekarka każe nam ją dokarmiać czy na razie jeszcze nie.

reklama

ewcik

mama kwietniowa 2006
Dori - Norbik od jakiegos czasu ma problemy z kupka. W sumie nie wiem, czy nazywac to problemem, bo jemy to nie przeszkadza, jest spokojny i nic go nie boli, ale kupka jest z reguly raz na tydzien. Raz zaaplikowalam mu czopka - w aptece kupilam bez recepty zwykle czopki glicerynowe dla dzieci, ukrioilam waski kawalek (przekroilam wzdluz, zeby byl dlugi, ale cienki) i pomoglo - kupka byla w ciagu kwadransa.

Do góry