reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wprowadzamy nowe pokarmy

Sorki, że tak tutaj przy jedzeniu ale chcę zakończyć temat. Kupiłam czopek glicerynowy dla dzieci. Po 10 sekundach wyszedł zpowrotem a za nim kupka normalny gęsty balasek jak u dorosłego tylko, że na 2 pieluchy. Klaudia waży chyba teraz z 0,5kg mniej ale jak szczęśliwa potem była. od razu jej się lepiej zrobiło.

Marta, trzymaj się kobitko.
 
reklama
To skoro przy kupkowych tematach jesteśmy to my dziś zaliczyliśmy pierwsze mycie. Olo wyprżnaił się do tej pory codziennie. Wprowadziłam soczki a Olo "się zaparł". Nic nie było prawie 4 dni. Prykal tylko przy każdym karmieniu i to tak zjadliwie, że czasem się zastanawiałam skąd sie to bierze! A dziś już prawie usypia w łóżeczku, błoga minka a z drugiej strony armata! Na szczęście to nie były "ślepaki". A zawartość pieluszki to rekord! Nigdy takiej nie widziałam. A miny Olka to chyba nidgy nie zapomnę... ;D A ja się zastanawialam czemu On ostatnio tak krótko ssie? ;D
 
a my dzis dostalismy od lekarki zezwolenie na zmiane diety Wikusi,moze ona spowoduje ze mala zacznie sie lepiej wyprozniac-moge podawac juz kaszke,soczki,jabluszko (takie "prawdziwe",nie ze sloiczka),warzywa lub zupke warzywna ze sloiczka.i zmniejszyc dawke lactulosum na 2,5 ml.
 
my dopiero za dwa trzy dni wprowadzamy mleczko następne a później z kleikiem i za tydzień papki :) ciekawe jak u nas będzie z kupkami :)
narazie Maja pija soczki dziś pierwszy raz był marchwiowy...
 
A my dzisiaj wprowadziliśmy do menu marchewkę i smakowało :). Bardzo smakuje też kaszka ryżowa z malinkami, ale po kaszce ryżowej zagęszcza się kupka i mały wczoraj trochę marudził, na szczęście wieczorem udało mu się zrobić ;). Stąd dzisiaj marchewka zamiast kaszki.
 
ja dalam wczoraj malej "prawdziwe"starte jabluszko,ale sie krzywila i zamykala oczka i nie chciala jesc:)
a dzis dalam jej znowu,ale dodalam troche glukozy,nie krzywila sie,mowilam:"aaaa"i wkladam jej lyzeczke a ona sie usmiechala ale jakos nie specjalnie chciala jesc,jutro sprobujemy jablko ze sloiczka
 
Magdaleona Twoja Oliwka poznała już prawdziwą gamę smaków :) Ciekawa jestem jak moja Pola zareaguje na jabłuszko-zaczynamu jutro :)

Nie zdawałam sobie sprawy margarett, że tak się ma sytuacja z morfologią. Mam nadzieję, że Natalka szybciutko poprawi wyniki :)
Rozmawiałam z pediatrą mojej Poli, ona stwierdziła, że jak dziecko ma "malinowe" usta i różowiutkie stópki i rączki to wszystko jest ok z hemoglobiną. Chociaż ja u mojej córeczki różowiutkich rączek nie widziałam ;D to cieszę się że jest ok. ;)


 
reklama
Ja chyba też zrobię Oliwce jakieś badania, po pierwsze bo juz od miesiąca nie karmie piersią tylko różnymi pokarmami, a po drugie Oliwka cały czas ma niedobory wapnia i wit D i chcę to sprawdzić
 
Do góry